Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 9600 - dobór sterowników

DJ.KiteX 05 Sie 2008 17:02 29107 16
  • #1 05 Sie 2008 17:02
    DJ.KiteX
    Poziom 15  

Proszę o pomoc w znalezieniu odpowiednich sterowników. Komputer jest mojego kuzyna, więc nie mogę go w dokładny sposób opisać, wiem tylko że jest oparty na jakiejś płycie Gigabyte z chipsetem VIA i Sempronie ma już około 3-4 lata. Problem mamy z kartą graficzną ATI Radeon 9600 AGP 64 MB , 128 bit. Zostałem poproszony o zainstalowanie do tego komputera sterowników do tej karty, bo jakimś cudem kuzyn je przypadkiem usunął, podał mi płytę ze sterownikami nagrywanymi przez jego kolegę, lecz w czasie instalacji pojawił się komunikat: Radeon 9600 - dobór sterowników
    Postanowiłem przeinstalować Windows XP z Service Pack 2 i ku mojemu zdziwieniu system automatycznie nie wykrył karty, doinstalowałem sterowniki do płyty głównej, ponieważ myślałem że coś to pomoże jak to ma miejsce w przypadku mojego komputera. Próbowałem zainstalować jeszcze raz te sterowniki, a także sterowniki ściągnięte z tego linka http://www.idg.pl/news/104971/100.html,, efekt jest ten sam. Ze względu na brak czasu nie mogłem dokładniej przyglądnąć się temu komputerowi. Proszę o pomoc z znalezieniu odpowiednich sterowników.

• #3 05 Sie 2008 17:34
    DJ.KiteX
    Poziom 15  

OK troszkę to trwało zanim znalazłem stery, linka wysłałem kuzynowi, postaram się jak najszybciej napisać o efektach. Tak na marginesie to jakoś nie pomyślałem o stronie producenta.

• #4 05 Sie 2008 17:39
    Usunięty
  • #5 05 Sie 2008 23:47
    DJ.KiteX
    Poziom 15  

Kolego na podanej przez ciebie stronie wyskoczył mi bład:

Sorry, you have insufficient access.

403 Access Denied.

* If you typed the URL yourself, please make sure that the spelling is correct.
    * If you clicked on a link to get here, there may be a problem with the link or the page may no longer exist.

As an option, you may visit any of the pages below for information about our services and products:

1. ati.amd.com home
    Connect to ATI's latest information.
    Sprawdzałem ten link razem z kuzynem, a stery zagłębiłem się i poszukałem konkretnie do tego modelu(tak mi się bynajmniej wydaje) i dalej to samo. Proszę o podanie mi jeszcze raz poprawnego linku.

• #6 06 Sie 2008 08:22
    eloooos
    Poziom 21  

A ja zapytam czy to przypadkiem nie jest ATI Radeon 9600 Mobility? bo o ile mi wiadomo nie było zwykłych 9600 ze 64 MB pamięci. Najlepiej przy uruchamianiu komputera popatrz co wyświetla się na monitorze, bios karty graficznej wyświetla model karty.

Moderowany:

Wie kolega co to jest wersja Mobility?! Kolejne brednie tego pokroju nagrodzę ostrzeżeniem.

• #7 06 Sie 2008 18:35
    DJ.KiteX
    Poziom 15  

Nie mam chwilowo dostępu do tego komputera proszę o sterowniki do tej wersji Radeona.

• Pomocny post
    #8 06 Sie 2008 20:25
    piooo
    Poziom 29  

Link jest dobry , ale jeśli jest zbyt duży tłok wtedy wyświetli się strona główna, ale w czym problem żeby po kolei dojść do tego samego punktu .Czyli -support&drivers- download graphic drivers-następnie wybranie systemu i karty w tabelce dla idiotów i download .pozdrawiam

• Pomocny post
    #9 06 Sie 2008 22:08
    witoj
    Poziom 29  

Wpisz w gogle Rodeon 5.10 te sterowniki powinny pasować używam ich do dzisiaj.

• #10 06 Sie 2008 23:21
    DJ.KiteX
    Poziom 15  

Właśnie że kolego pioo jest problem bo wybrałem w ten sposób sterowniki i nie działają.

• Pomocny post
    #11 06 Sie 2008 23:56
    _silver_
    Poziom 18  

To może zainstaluj sterowniki Omega driver ja miałem na tej karcie właśnie te sterowniki i śmigało

• #12 07 Sie 2008 08:16
    piooo
    Poziom 29  

Jeśli sterowniki nie działają to problem nie jest z nimi a z czymś innym . Akurat w komputerze stacjonarnym -system XPSP2 , wprawdzie na płycie Asusa też mam Radeona 9600 256MB i zainstalowane sterowniki z podanego linku : 8-7_xp32_dd_ccc_wdm_enu_65993. A wracając do sprawy Kolego DJ.KiteX , najprawdopodobniej problem jest z AGP . Trzeba sprawdzić w Menadżerze Urządzeń -Urządzenia Systemowe - i tu jedną z pozycji powinno być Accelerated Graphic Port . Czy wogóle jest zainstalowany a jeśli jest to we właściwościach sprawdzić sterownik i czy nie ma konfliktów . Przy czym ja bym go usunął i zainstalował jeszcze raz najnowszą wersję lub tą , która jest na CD ze sterownikami płyty głównej. pozdrawiam

• #13 07 Sie 2008 10:47
    DJ.KiteX
    Poziom 15  

Kolego pioo sterowniki do płyty głównej zainstalowane wcześniej problemów z AGP nie było w menadżerze sprawdzałem wszystkie pozycje, czy czasem czegoś nie brakuje i tylko wykrzyknik był przy karcie video, próbowałem aktualizować sterowniki, bez skutku.

• #14 07 Sie 2008 13:26
    AxelNext
    Poziom 38  

Jeśli nie masz płyty CD z oryginalnymi sterownikami do ATI Radeon 9600, a system kuzyna to Windows XP to zainstaluj ATI Catalyst™ 8.7 Display Driver - Catalyst Software Suite lub sam sterownik do karty graficznej Display Driver http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp
    Ale... wcześniej zainstaluj .NET Framework http://www.microsoft.com/downloads/details.as...cb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5&displaylang=pl

A jeszcze wcześniej wywal wszystkie sterowniki ATI i użyj programu Driver Cleaner Professional Edition bo pewnie teraz masz niezły Sajgon ze sterownikami na dysku :|

Code:
    Program pomaga w usuwaniu pozostałosci [plików i wpisów w rejestrze systemowym] 

po odinstalowanych wcześniej sterownikach firm:
    ATI, nVidia, Creative, Realtek, SIS, 3Dfx, S3 i wiele innych.
    Aby poprawnie odinstalować sterowniki, należy napierw udać się do panelu
    sterowania i tam wybrać opcję dodaj/usuń, dopiero po takim usunięciu sterowników
    używamy Driver Cleanera.

Driver Cleaner Professional Edition jest programem, który zostanie doceniony przez użytkowników
    lubiących testować nowe wersje sterowników. Pomaga usuwać niepotrzebne pliki i wpisy w rejestrze,
    pozostające często po odinstalowaniu driverów. Program rozpoznaje sterowniki firm
    ATI, nVidia, Creative, Realtek, SIS, 3Dfx, S3 i inne. Autorzy zalecają odinstalowanie driverów z poziomu
    Panelu Sterowania, następnie restart a dopiero poźniej uruchomienie programu Driver Cleaner.
    Dołączony jest również Cab Cleaner - dodatek usuwający nadpisywane przez Service Packi pliki CAB.
    Wersja Professional Edition to poprawiony i lepszy następca wcześniejszej odmiany programu.

Producent: DriverHeaven.net
    Licencja: Freeware
    System: Windows 95/98/ME/2000/XP

• #15 08 Sie 2008 01:02
    DJ.KiteX
    Poziom 15  

Dzięki za pomoc problem rozwiązany.

• #16 08 Sie 2008 01:14
    AxelNext
    Poziom 38  

DJ.KiteX napisał:
    Dzięki za pomoc problem rozwiązany.
    W jaki sposób :?:
    Opisz dla potomnych :D

• #17 09 Sie 2008 11:41
    DJ.KiteX
    Poziom 15  

Nie wiem w jaki sposób problem został rozwiązany, ponieważ komputer naprawił ktoś inny.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME