Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy Alphard ma coś wspólnego z Voice Kraft ?

zapek42 05 Sie 2008 17:11 3235 25
  • #1 05 Sie 2008 17:11
    zapek42
    Poziom 27  

Witam ;-)
    Przed chwilką przeglądałem allegro i znalazłem taki oto głośnik, numer aukcji : 411999511
    Głośnik jest Alphard'a, montowany w subwoofer'ach aktywnych Voice Krafta czyżby te dwie firmy miały coś wspólnego ze sobą ??
    Oto zdjęcie głośnika Alpharda ;-) .
    Pozdrawiam .

Dodano po 31 [sekundy]:

0 25
  • #2 06 Sie 2008 15:03
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 06 Sie 2008 15:44
    CoOcaiNe
    Poziom 15  

Coś już chyba było na forum że VK wkłada do swoich sub'ów alpierdy..

0
  • #4 06 Sie 2008 19:16
    zapek42
    Poziom 27  

To nie zdziwię się w przyszłości jak zobacze w subwooferze Alpharda głośnik Voice krafta ....

Pozdrawiam ;-) .

0
  • #5 07 Sie 2008 07:54
    Artur k.
    Admin grupy audio

Gdzieś słyszałem (lub widziałem), że nie tylko VK montuje głośniki Alphard. Podobno można je znaleźć także w tanich zestawach 2.1 i więcej do PC.
    Są ludzie, którym brzmienie głośników Alphard się podoba - rzecz gustu :)

0
  • #6 07 Sie 2008 12:30
    lyndzik
    Poziom 18  

to głosnik z tego suba vk7700

0
  • #7 07 Sie 2008 15:28
    arnoldzik91
    Poziom 11  

Tak na oko to wygląda porządnie ten głośnik:) Nigdy nie słuchałem alpierdów i aż sobie kupie i zobaczę jak gra i co sie z niego da wykrzesać:)

0
  • #8 07 Sie 2008 18:24
    zapek42
    Poziom 27  

Jak kupisz to powiedz jak ten Alphard gra ;-) .

0
  • #9 07 Sie 2008 21:14
    lolek45
    Poziom 14  

Nie oczekuj rewelacji, do malego pomieszczenia pod komputre bedzie ok.

0
  • #10 09 Sie 2008 19:31
    Raven_PK
    Poziom 9  

co wy macie do Alphard'a ja ma zrobiony sub na 2 głośnikach 25cm i tak dają ze przy 1/3 mocy mi szyba pękła pól w pokoju a jeśli chodzi o bass to schodzą na 20 hz bo testowałem w winAlpha i mi nikt nie wmówi ze Alphard'a jest go....m to się myli a wymiary suba to 146x50x54 dałem podwójną watolinę i wyliczyłem zęby kolumna była z wylotami na wzmocnienie 40 hz bo głośniki miały wykres najlepszy ok 35 hz i tak otrzymałem 30-50 hz ładna prosta linie najlepszego podbicia basu i to wymiata nieraz jak dam na suwakach wyżej to kumple mówią zęby przyciszyć bo jest takie odczucie ze jak by coś na klatkę piersiowa naciskało i na głowę :D:D

0
  • #11 09 Sie 2008 21:21
    Micharlito
    Poziom 35  

Bla bla szyba ci pękła chłopie pośmiewisko z siebie robisz miałem w pokoju ok 15mkw podłączonego subbasa na eminence 15LF i nic nie pękło także te swoje bajki możesz mamie opowiadać bo tu nikt ci nie uwierzy w takie bzdury.

0
  • #12 10 Sie 2008 09:18
    lyndzik
    Poziom 18  

Człowieku każdy ma swój gust jak mu pasują Alphard'y no to jego sprawa ty na pewno zachwile wyjedziesz z tonsilami za 1000 zł bo niema na świecie innych lepszych głośników gosc chce tani sprzet to sie doradza mu tani i dobry a w 99%
    zaraz padaja takie bezsensowne wypowiedzi

Dozbieraj sobie jeszcze z 500 zł
    Kup sobie altus 140
    kup sobie tonsille

ludzie jak temat jest o Alphard'a to gadamy o nich i doradzamy najlepsze

0
  • #13 10 Sie 2008 09:58
    siewcu
    Poziom 34  

Takie małe OT:
    w tej cenie wolałbym dołożyć parę groszy do TVMów bo mają dla mnie lepsze brzmienie niż alpierdy itp... A doradzać alpierdów nie ma sensu, bo to strata kasy(tak jak i VK).
    pozdr.

0
  • #14 10 Sie 2008 16:59
    lyndzik
    Poziom 18  

i coi ty z tych TVMów chcesz suba robic

0
  • #15 12 Sie 2008 23:41
    wachcio
    Poziom 24  

Raven_PK słabe szyby masz. Kolega ma suba FI w samochodzie wyciska na nim w DbDragu ok 148 Db i jakoś mu szyby nie pękają. Twoje Alphardy nie moga dać większego ciśnienia bo byś już nie słyszał...

0
  • #16 13 Sie 2008 10:08
    lyndzik
    Poziom 18  

A co do aplahardów w Rzeszowie dni 21.07. 2008 odbyły sie zawody na największe ciśnienie akustyczne w samochodzie i odziwo wygrał zawodnik który miał zastosowany sprzęt wyrocznie firmy aplahard osiągnął 157 dB

0
  • #17 13 Sie 2008 17:37
    zapek42
    Poziom 27  

lyndzik napisał:
    A co do aplahardów w Rzeszowie dni 21.07. 2008 odbyły sie zawody na największe ciśnienie akustyczne w samochodzie i odziwo wygrał zawodnik który miał zastosowany sprzęt wyrocznie firmy aplahard osiągnął 157 dB

Słyszałem że Alphard Yakuza nie jest zły - wręcz przeciwnie całkiem dobry ;-) .
    Pozdrawiam .

0
  • #18 15 Sie 2008 20:43
    kurzy_2
    Poziom 17  

lyndzik napisał:
    A co do aplahardów w Rzeszowie dni 21.07. 2008 odbyły sie zawody na największe ciśnienie akustyczne w samochodzie i odziwo wygrał zawodnik który miał zastosowany sprzęt wyrocznie firmy alphard osiągnął 157 dB

O czymś to świadczy!!!! Znam wielu ludzi którzy mają sprzęt Alpharda i mówią że nie zamienili by go na żaden inny!!! Sam mam suba na alphardzie i naprawdę gra zaj.......:D

0
  • #19 15 Sie 2008 20:55
    Artur k.
    Admin grupy audio

kurzy_2 napisał:
    Znam wielu ludzi którzy mają sprzęt Alpharda i mówią że nie zamienili by go na żaden inny!!!

Pewnie dlatego, że nie słyszeli/nie mieli innego - lepszego :)

Co do 157dB - Koledzy zapominają o skuteczności głośnika! Nikt nie wątpi w to, że takie natężenie dźwięku jest możliwe do osiągnięcia, jednak kwestia przy jakiej mocy dostarczonej do owych głośników :)
    Może inaczej - niech ktokolwiek kupi głośnika Alpharda o SPL np. 90dB, a ja kupię dowolny inny o SPL 93dB. Jeśli dostarczymy do nich taką samą moc to mój zagra 2x głośniej - proste jak drut, reasumując, Mój osiagnie 100dB przy mocy np. 50W, a konkurent przy 100W.

Pozdrawiam

0
  • #20 15 Sie 2008 21:04
    kurzy_2
    Poziom 17  

Oj słyszeli i mieli kolego Artur k. na pewno inny!!!
    Dobrze mówisz że mając głośnik o o SPL 93dB on zagra dwa razy głośniej od SPL 90dB przy tej samej mocy dostarczonej (ale to tak bardziej w teorii, praktyka trochę się różni). Tylko teraz Ty za taki głośnik musisz dać niestety troszkę więcej...Zwróć też uwagę że są Alphardy z wyższej serii które naprawdę są świetne!!!

0
  • #21 15 Sie 2008 21:32
    Artur k.
    Admin grupy audio

kurzy_2 napisał:
    Tylko teraz Ty za taki głośnik musisz dać niestety troszkę więcej...Zwróć też uwagę że są Alphardy z wyższej serii które naprawdę są świetne!!!

No, a inni muszą dać znacznie więcej za wzmacniacz (o większej mocy), a pośrednio także za prąd jaki zostanie zużyty do napędzania :)
    Alphardy z wyższej serii są niestety także droższe i w tym momencie bardziej opłaca się dołożyć kilka PLN i kupić głośnik innej firmy o lepszych parametrach - a więc kółko nam się zamyka.

0
  • #22 15 Sie 2008 23:51
    kurzy_2
    Poziom 17  

Artur k. napisał:
    Alphardy z wyższej serii są niestety także droższe i w tym momencie bardziej opłaca się dołożyć kilka PLN i kupić głośnik innej firmy o lepszych parametrach - a więc kółko nam się zamyka.

Myślę że jednak są ludzie którym wystarczają parametry alphardów i wolą te kilka PLN zachować w kieszeni - a więc kółko nie jest na pewno zamknięte. Z resztą można tak dyskutować bez końca że te głośniki lepsze a te gorsze a prawda leży zawsze po środku...

0
  • #23 16 Sie 2008 03:37
    Artur k.
    Admin grupy audio

Oj Kolego Kurzy_2...

Proszę bardzo, sprawdź sobie np. głośniki CarAudio.
    Alphard Yakuza kosztuje 350zł, a pierwszy lepszy JBL: GTO 1202D kosztuje 250zł.
    Fakt JBL ma mniejszą moc, bo 300W RMS, a Yakuza 350W. Jednak, czym jest 50W różnicy przy takich mocach?
    Teraz zastanów się czym jest 9dB różnicy w skuteczności pomiędzy JBL, a Alphardem - na korzyść JBL.
    Linków nie podaję, bo znalazłem na allegro. Kto chce niech poszuka na własną rękę - modele podałem.

Nie wiem jak Ty ale ja bez wahania wziąłbym JBL, bo nie dość że tańszy to lepszy. Faktycznie - zostawiłbym sobie różnicę aż 100zł w kieszeni i kupił markowy produkt.

Mam podać więcej takich przykładów?

0
  • #24 16 Sie 2008 19:09
    zapek42
    Poziom 27  

Artur k. napisał:
    Oj Kolego Kurzy_2...

Proszę bardzo, sprawdź sobie np. głośniki CarAudio.
    Alphard Yakuza kosztuje 350zł, a pierwszy lepszy JBL: GTO 1202D kosztuje 250zł.
    Fakt JBL ma mniejszą moc, bo 300W RMS, a Yakuza 350W. Jednak, czym jest 50W różnicy przy takich mocach?
    Teraz zastanów się czym jest 9dB różnicy w skuteczności pomiędzy JBL, a Alphardem - na korzyść JBL.
    Linków nie podaję, bo znalazłem na allegro. Kto chce niech poszuka na własną rękę - modele podałem.

Nie wiem jak Ty ale ja bez wahania wziąłbym JBL, bo nie dość że tańszy to lepszy. Faktycznie - zostawiłbym sobie różnicę aż 100zł w kieszeni i kupił markowy produkt.

Mam podać więcej takich przykładów?

Tak więc widac że Droższe nie znaczy lepsze ;-) .
    Tak nawiasem świetne porównanie .
    Pozdrawiam .

0
  • #25 16 Sie 2008 19:19
    jaro_21
    Poziom 21  

co ma wspólnego alphard i Voice Kraft ?

całkiem możliwe że składały je te same małe żółte rączki :)

0
  • #26 16 Sie 2008 22:00
    Artur k.
    Admin grupy audio

zapek42 napisał:
    Tak więc widac że Droższe nie znaczy lepsze ;-) .

Ależ oczywiście - to wiadomo od dawna, z kolei tańsze nie oznacza oszczędności :)

zapek42 napisał:
    Tak nawiasem świetne porównanie .

To porównanie akurat jest skrajnością ale dobrze ukazuje istotę problemu.
    Podobnie sprawa się przedstawia z "zamiennikami" głośników Tonsil.

Tak czy inaczej zakupy należy wykonywać z głową! Dokładnie zastanowić się, co na dłuższą metę będzie lepsze. Żeby nie okazało się, że za miesiąc czy dwa trzeba będzie znów wymieniać głośnik, bo nasz "zamiennik" z niewiadomych przyczyn uległ uszkodzeniu.
    Markowe produkty potrafią pracować bezawaryjnie kilka(naście) lat - oczywiście pod warunkiem, że są właściwie eksploatowane. Na te produkty udzielana jest z reguły 2-letnia gwarancja, choć często dłuższa, a nawet dożywotnia.

Jest takie powiedzenie: "Bogatego stać na kupno tanich rzeczy" - proszę się zastanowić nad znaczeniem tego powiedzenia.

Na tym kończę lekki offtopic związany z zakupami taniego sprzętu.
    Wracamy do meritum sprawy czyli:

Pozdrawiam

0