Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-T3965 , słuchawka nie działa ...

05 Sie 2008 17:21 4342 12
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich

Wczoraj podłączyłem ten telefon. Baza wydaje się być sprawna gdyż klawiatura na bazie działa OK, dzwoni i można nią wykonywać połączenie

Problem : nie działa słuchawka. Po odłożeniu słuchawki na bazę, na bazie pali się non stop lampka "CHARGE" . Nie można ze słuchawki zadzwonić (nie reaguje na klawisze) .Słuchawka ładuje się już 20 godzin a lampka "CHARGE" ciągle się pali ..

Co robić ?

Panasonic KX-T3965 , słuchawka nie działa ...
  • Poziom 17  
    W.P. napisał:
    Upewnić się, że:
    1. Słuchawka jest włączona.

ale w jaki sposób ?
  • Poziom 27  
    Przecież zdjęcie pokazuje nr. kanału (8) czyli że jest włączona. Lampka od ładowania zawsze będzie świecić, gdy słuchawka leży na bazie.
  • Poziom 17  
    W.P. napisał:
    Przesuwany wyłącznik z boku słuchawki, na wysokości przycisku "*"

POWER/RINGER jest włączony cały czas na na ON.
    Jednak nadal słuchawka nie reaguje - jakby była martwa.

Osoba od które kupowałem telefon twierdzi że nie używała telefonu przez ostatni miesiąc, ale wcześniej podobno był sprawny.
    Czy rzeczywiście miesiąc czasu nieużywania słuchawki może doprowadzić do takiego rozładowania baterii, która już sie nie ładuje ?
  • Poziom 17  
    Dzięki za pomoc, zamówiłem nowy i zobaczymy jak to będzie.

EDIT: wymiana baterii rozwiązała problem.
  • Poziom 17  
    Powiedzcie mi jeszcze jedno - do czego służy przycisk (funkcja) PAGE/INTERCOM na bazie i słuchawce telefonu ?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Funkcja ta służy do tego, aby sobie "pogadać" z bazą, lub bazy ze słuchawką. Przykład: poszedłeś sobie do piwnicy, a Twoja chce Ci coś pilnie przekazać. Nie biegnie za tobą, tylko naciska intercom, słuchawka Ci dzwoni, odbierasz i rozmawiacie sobie ( w bazie jest mikrofon ). W drugą stronę też działa.
    Tak w skrócie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Przede wszystkim sprawdzić jeszcze dokładnie wyłącznik i zimne luty na gnieździe akumulatorka.
  • Poziom 17  
    jaro41 napisał:
    Funkcja ta służy do tego, aby sobie "pogadać" z bazą, lub bazy ze słuchawką. Przykład: poszedłeś sobie do piwnicy, a Twoja chce Ci coś pilnie przekazać. Nie biegnie za tobą, tylko naciska intercom, słuchawka Ci dzwoni, odbierasz i rozmawiacie sobie ( w bazie jest mikrofon ). W drugą stronę też działa.
    Tak w skrócie.
    Pozdrawiam

jaro41, a orientujesz się jaki może być zasięg takiego intercomu ? niestety nie mam oryginalnej instrukcji to tego telefonu...
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Typowo zasięg to 50 metrów w budynkach a 300 metrów na otwartej przestrzeni. Nie chodzi tu tylko o zasięg interkomu ale po prostu telefonu (słuchawki).
    Interkom działa w obie strony, tzn. że słuchawka może wywołać bazę, jak i baza może wywołać słuchawkę. Różnica czasem jest taka, że gdy słuchawka wywoła bazę to baza sama się włącza do rozmowy.