Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Downgrade Vista -> XP

05 Sie 2008 18:45 6360 7
  • Poziom 39  
    Mam laptopa Toshiba Satellite Pro z zainstalowaną Vistą. Do laptopa dołączono płytkę "Nośnik product recovery" Microsoft Windows XP Prof.

Chciałbym wrócić do XP prof. Czy trzeba się do tego w jakiś sposób przygotować? Oprócz płytki będzie coś potrzebne? Trzeba usunąć i założyć na nowo partycje? Jak z kluczem (jest jakiś ciąg 12 znaków, ale to raczej za mało na klucz)?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 28  
    Ja bym na Twoim miejscu zainstalował jeszcze na Viście Partition Magic i pozmieniał układ partycji. Płytka recovery na 90% ma do wyboru:
    - instalacja na pierwszej partycji dysku
    - formatowanie dysku na 2 równej wielkości partycje i instalacja na pierwszej z nich.

A zakładam, że Twój dysk jest właśnie w ten sposób spartycjonowany, tzn na 2 równej wielkości partycje. Na xp w zupełności wystarczy 10GB, a i to jest stanowczo za dużo.

Co do recovery CD to on robi wszystkoza Ciebie. Jedynie po zabootowaniu bedziesz musiał odpowiedzieć na jedno proste pytanie: "Czy chcesz dokonać przywrócenia systemu" =D
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 28  
    Proponuję zmianę rozmiaru partycji przed procesem przywracania, poniewaz recovery to nie to samo co instalator systemu. On załozy dla nas dwie identycznej wielkości partycje. Dla dysku 120GB będziemy więc mieć dwie partycje po 60GB. Czy logiczne jest, aby partycja systemowa miałą taką pojemność? Nie mówię już o spowalnianiu systemu, ale o ewentualnych stratach w danych jeśli system się wysypie i trzeba go będzie na nowo przywrócić.

NAPISAŁEM WYRAŹNIE, że recovery zadaje pytanie w jakiej konfiguracji ma się instalować:
    - na pierwszej dostepnej partycji czy
    - ma załozyć swoje wlasne partycje pół na pół dysku