Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niski transfer po WiFi

skowyrg 05 Aug 2008 19:12 3470 6
    skowyrg
    Level 12  
    Witam,

Mam ruterek linksysa wrt54g. Kumpel wpadl do mnei z laptopem by pozgrywac kilka rzeczy. Podlaczyl sie do mojej sieci domowej itd. Widzi mnie w sieci. A jak zgrywa po WiFi jakies aplikacje to transfer wyskakuje max. 1.16MB/s. Czemu ? Router mam od niedawna, ale jak kiedys u kumpli cos zgrywalem to transfer byl na poziomie 15 mega o ile pamietam a tu lipa. Czemu tak sie dzieje?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    radiolatarnia
    Level 17  
    Quote:
    byl na poziomie 15 mega

Chyba coś za dużo te 15 mb/s czy na pewno? jeżeli możesz podepnij sie po kablu do neta i sprawdź np na stronie speed test jaki jest faktyczny transfer u ciebie . Napisz czy masz sieć osiedlową czy tylko łącze prywatne z np. neostrady. Jeśli to łącze indywidualne to raczej gdzieś nastąpiło przekłamanie ,albo płacisz niemałe rachunki za taki transfer.
    skowyrg
    Level 12  
    chodzi o transfer po lanie miedzy kompami :) a nie o transfer z neta
    elvismac
    Level 11  
    Z jaką prędkością łączą się wasze karty (jedna i druga) z routerem, kiedy kumpel "zgrywa po WiFi jakies aplikacje"? Czy tylko wasze kompy podłączone są do tego routera? Czy są inne sieci WiFi w zasięgu, a jak są to na jakich kanałach?
    GladiroR
    Level 26  
    Sprawdź czy dobrze rozróżniłeś Mbs czy MBs... Wyłącz ruter i włącz... Apropo MikroTik jest lepszy jeżeli chodzi o transfery ;)
    skowyrg
    Level 12  
    elvismac wrote:
    Z jaką prędkością łączą się wasze karty (jedna i druga) z routerem, kiedy kumpel "zgrywa po WiFi jakies aplikacje"? Czy tylko wasze kompy podłączone są do tego routera? Czy są inne sieci WiFi w zasięgu, a jak są to na jakich kanałach?

a jak mam sprawdzic z jaka predkoscia sie lacza? tylko nasze dwa kompy sa podpiete do rutera poki co. sa inne sieci w poblizu, ale jaki kanal to nie mam zielonego pojecia