Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xbox 360 - awaria RRoD (czerwony pierścień śmierci)

Ptak69 05 Sie 2008 19:14 54289 29
  • #1 05 Sie 2008 19:14
    Ptak69
    Poziom 12  

Witam,

Xbox360 po uruchomieniu włącza 3 czerwone diody. Odczytany kod błędu to 1023, czyli wg. różnych źródeł, albo "niewłaściwie podłączony napęd DVD" lub "napęd DVD nie podłączony". Błąd o tyle dziwny że sam napęd po włożeniu płytki chodzi - słychać że zaczyna czytać płytę. Kable między napędem DVD a płytą główną sprawdzone - OK.
    Może trzeba wykonać jakiś reset?

Sprawa chyba nie jest taka prosta. Po dłuższej bezczynności, po ponownym podłączeniu konsola wystartowała ale niestety zawiesiła się przy wgrywaniu gry. Kolejne próby - Ring of Death.

Pozdrawiam

Posty scaliłem.
    [CMS]

-1 29
  • #2 06 Wrz 2008 18:32
    0__0
    Poziom 30  

Jak plomby cale i ROD to przypominam ze microsoft rozszerzyl gwarancje na rod w konsolach do 3 lat .Moja konsola kupiona 2 lata temu w Anglii wlasnie wrocila z serwisu ms w Niemczech , byla tam prawie 3 tygodnie - do zgloszenia reklamacji potrzebny jest tylko nr seryjny .Pierwsze wrazenie to chyba wentylatory chodza glosniej - ale roda nie zobaczylem chociaz zostawilem ja na 24h aby ciagnela dema i odpalalem gre ktora poprzednio zawsze skutkowala RoD.

2
  • #3 09 Gru 2008 15:16
    J_Bravo
    Poziom 27  

Kristoff_PL napisał:
    A co ci serwis zrobi chyba że Microsoftu... nie znam jeszcze osoby która przelutowała by GPU czy CPU

A ja znam. W dodatku z Lublina ;)

http://konsole.serwis.tv/

1
  • #4 09 Gru 2008 19:23
    0__0
    Poziom 30  

Moja konsola po pobycie w serwisie microsoftu caly czas dziala , a zdarzalo sie ze byla wlaczona 2 doby non stop sciagajac dema albo ze spauzowanym demem (w demach nie ma mozliwosci zapisu stanu gry - save )
    BTW nie wiecie czy serwis ms naprawia plyty czy po prostu je wymienia?

0
  • #5 15 Gru 2008 20:20
    J_Bravo
    Poziom 27  

serwis wymienia płyty

0
  • #6 15 Gru 2008 21:09
    Haker5
    Poziom 21  

Ja naprawiam RoD jak masz stacje lutowniczą to zrobisz bez problemu, ale jak plomby cały to wyślij do serwisu MS jak nie to mogę to naprawić więcej info na GG które podane w profilu.

0
  • #7 21 Gru 2008 12:24
    DEFFCON
    Poziom 17  

Naprawa jak najbardziej do zrobienia bez hota za to na maszynce do BGA 100% skutecznosci ;)
    Wyciagam proca, wstawiam nowe kulki do niego i ponownie na swoje miejsce.
    Wiecej na priv.

0
  • #8 24 Gru 2008 22:34
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany

DEFFCON napisał:
    Naprawa jak najbardziej do zrobienia bez hota za to na maszynce do BGA 100% skutecznosci ;)
    Wyciagam proca, wstawiam nowe kulki do niego i ponownie na swoje miejsce.
    Wiecej na priv.

Możesz zrobić foto sit BGA jakie masz ?.+ kartka z twoim nickiem obok foto.
    Może kul BGA już postawionych na układzie.
    Nie chce widzieć czym ,niech to bedzie twoja tajemnica.
    Kristoff_PL napisał:
    A co ci serwis zrobi chyba że Microsoftu... nie znam jeszcze osoby która przelutowała by GPU czy CPU

To informuje wlutowałem sie z GPU na nowych kulach ale free Pb.Z dodatkiem Pb problem z oczyszczeniem padów mam.
    Na dzień dzisiejszy twierdze nikt tego jeszcze nie zrobił.
    A serwisy które to oferują kłamią.Nie robią tego choć by na koszty takiej operacji.

0
  • #9 24 Gru 2008 23:32
    kalos
    Poziom 15  

bonzo jana jakim twoim zdaniem powinien być koszt przelutowania procesora na nowych kulkach że tak twierdzisz

0
  • #10 26 Gru 2008 00:30
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany

Koszt kul, materiałów ,amortyzacji sprzętu ,prądu ,lokalu,opłat ,etc trudno mi wyliczyć ale za 100zł nikt sie nie podejmie myśle.Nie zawsze sie uda taka operacja tu arcy ciężki problem z tym układem..
    Xbox 360 - awaria RRoD (czerwony pierścień śmierci)
    Postawiłem ten układ na kulach free Pb po ok dwu tygodniach znowu błąd wystąpił.Temperatury GPU były w normie.
    Na razie czyste hobby w temacie.
    Doradzam skupić się na lepszym podparciu i nacisku na procesor.Usunąc X zapięcie.Pomyśleć inaczej ,jak- aby w płycie nie było naprężeń.Co oryginalne fabryczne kule to nie wygrzewane.
    Jak roztapianie wszystkich kul BGA w celu poprawy połączeń doradzam zwrócić uwage na taki proces

0
  • #11 28 Gru 2008 10:51
    koza350
    Poziom 14  

Jezeli masz gwarancje i wyslesz konsolke to jezeli masz starą płyte główną to powinni ci ją wymienic na nową płyte Falcon 65nm. Poszperaj na stronach o tematyce konsolowej tam czytałem jak samemu sobie dac radę z rodem a na yotube jest wiele filmików jak usunać usterke samemu.

0
  • #12 29 Gru 2008 09:56
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany

koza350 napisał:
    Jezeli masz gwarancje i wyslesz konsolke to jezeli masz starą płyte główną to powinni ci ją wymienic na nową płyte Falcon 65nm. Poszperaj na stronach o tematyce konsolowej tam czytałem jak samemu sobie dac radę z rodem a na yotube jest wiele filmików jak usunać usterke samemu.

Może ma konsole bez gwarancji zakupioną z niewiadomego żródła?
    Ja mam bez gwarancji po ROD z 2005-10-16 i działa.
    A filmiki jak naprawić celowo wprowadzają błąd aby zabić wasze konsole i kup nowe.
    Nikt normalnie myślący nie będzie podkładł gumek pod pamięci RAM.(zasłaniając chłodzenie ich)a dokręcanie śrubami procesorów dla lepszego styku kul powoduje wygięcie płyty.(uda się, to działa krótko)
    Dostawianie wentylatorów schładza płyte konsoli a nie rdzeń procesora.W jednym miejscu ,,piekło,,reszta zimna ,coś się musi wygiąć.

0
  • #13 03 Cze 2009 19:38
    sawa304
    Poziom 9  

Witam wszystkich na forum. Mam pytanie. Dwa tygodnie temu kupiłem xboxa, zflaszowałem go, ale plomby mam całe. Teraz mi się popsuł ;błąd systemu E74. Chcę go oddac na gwarancję do Niemiec . Czy to przejdzie,mogą wykryc, że mam przeróbkę ?

0
  • #14 04 Cze 2009 16:39
    koza350
    Poziom 14  

Ślij smiało ja wysłałem przerobionego z naderwana plomba z wymieniana pasta pod gpu i cpu i po jedenastu dniach dostałem x z nową płytą główna.

0
  • #15 22 Cze 2009 18:51
    Robert3009
    Poziom 1  

Mam konsolkę kupioną w niemczech 28.06.2007 i właśnie dziś wyskoczyły mi trzy czerone diody. Wyżej czytałem że na tą usterkę jest przedłużona gwarancja Microsoftu. Wiecie może coś na ten temat??? a jeśli tak to czy jest jakiś serwis w Warszawie czy muszę ją gdzieś posyłać????

0
  • #16 28 Cze 2009 06:50
    koza350
    Poziom 14  

Zadzwon pod ten numer 00800 441 17 96 (z telefonu stacjonarnego połaczenie jest darmowe) Tam zarejestruj swoją konsolę i powiedz konsultantowi co jej dolega. Do 3 dni przyjedzie po nią kurier a po ok 11 dniach dostaniesz naprawiona konsolę.

0
  • #17 02 Lip 2009 15:39
    madmah
    Poziom 9  

Witam ,mam taki problem: mam xboxa 360 od trzech lat, czyli od 2006, i nie dawno po raz pierwszy miałem rrod, porzyczyłem paste i śrubtaki od kumpla , znalazłem filmik na youtubie ze trzeba procka i grafe jeszcze raz posmarować nową pastą i tak też uczyniłem i po 3 tyg znów to samo, sądziłem ze to naprawie , kupiłem swoją paste i narzędzia , posmarowałem pastą ale niestety nie działa:(, nie wiem czy to wina pasty czy czegoś innego, jak robiłem test to wyskakiwało mi ze mam przegrzane cpu lub gpu, a na płycie nie mam żadnych przepaleń,więc nie wiem o co chodzi:( proszę pomóżcie:(

Dodano po 3 [minuty]:

czytałem że można te gumki powymieniać ale nie wiem na co się to wymienia , czy na takie normalne gumki do ścierania?:P czy coś innego?;)

0
  • #18 02 Lip 2009 20:56
    J_Bravo
    Poziom 27  

Lepiej nie kombinuj. lepiej do naprawy "profesjonalistom" bo możesz bardziej zaszkodzić niż pomóc. Konsole trzeba podgrzać a w najgorszym wypadku zrobić reballing.

ps. tylko nie dawaj konsoli idiotom którzy robią x-clampa ... po tym wygina sie płyta główna i nic nie pomoee.

0
  • #19 02 Lip 2009 21:37
    madmah
    Poziom 9  

a co to jest reballing? , a x-clampy są chyba w kazdej "starszej" z przed 2008:) przynajmniej ja mam 2:)

0
  • #22 30 Lip 2009 22:41
    SzkopiX
    Poziom 8  

Więc to najprawdopodobniej GPU siada/siadło, ewentualnie chip ANA(chociaż mniej prawdopodobne), kod 0102 to "zimne luty pod GPU", z tym raczej już nic nie zrobisz jak sprzętu nie masz, oddaj do Microshitu na gware jak masz, a jak nie to do serwisu tylko żeby był dobry. A Jak nie to tak jak kolega powyżej, chociaż czytałem że X-Clamp itd. to największy shit jaki może być.

0
  • #23 05 Sie 2009 12:43
    madmah
    Poziom 9  

mam pytanie co to jest za błąd 0020?

0
  • #24 10 Sie 2009 15:12
    koza350
    Poziom 14  

0020 - przegrzanie , problem z botowaniem , przerwa na płycie. Często idzie w parze z 0102 może równiesz oznaczać całkowite odlutowanie gpu

0
  • #25 15 Sie 2009 17:42
    madmah
    Poziom 9  

ok dzięki wielkie:) właśnie nie dawno oddałem ją do naprawy i mam nadzieje ze wszystko będzie działać tak jak powinno ;) a ile taka konsola może po naprawie ,sprawnie działać?

0
  • #26 19 Sie 2009 20:14
    koza350
    Poziom 14  

Naprawia ja microsoft? Czy jakiś serwis? Jak microsoft to wymienia całą płytę na nową. Trudno powiedzieć jak długo z xboxem to tak jak na loterii :)

0
  • #27 20 Sie 2009 13:37
    madmah
    Poziom 9  

nie:) dałem ją do serwisu takiego zwykłego:) tylko ze czekam już ponad tydzień i nadal nie mam wieści kiedy mogę ją odebrać. Aha czyli rozumiem że może chodzić tydzień albo rok :)

-1
  • #28 20 Sie 2009 19:11
    J_Bravo
    Poziom 27  

A co znaczy zwykły serwis ?? taki co specjalizuje sie w RTV, czy w konsolach ??
    A co do czasu działania po naprawie to zależy to głównie od metody naprawiania i od naprawiającego ;P

0
  • #29 21 Sie 2009 12:53
    madmah
    Poziom 9  

Nie no oczywiście ze serwis specializujący się w naprawianiu konsol a przedewszystkim w konsolach XBOX 360 ;)

0
  • #30 27 Sie 2009 14:36
    J_Bravo
    Poziom 27  

Więc poproś ich o pismo że konsola nie będzie naprawiana za pomocą śrub , x-clampa czy jak tam to się nazywa.... 90% ogłoszeń z reballingiem na Alledrogo to moherowy x-clamp

0