Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu siemens e7010 wyświetla napis fujitsu siemens i pika

05 Sie 2008 21:33 2621 5
  • Poziom 12  
    Laptop normalnie i prawidłowo wyłączony, ( zamknięty system). Po ponownym uruchomieniu wyświetla napis powitalny "Fujitsu siemens", sprawdza dysk (słychać) i zaczyna ciągłe pikanie NIE idąc dalej (tzn. napis zostaje i sobie tak pika i pika. dźwięki są krótkie identyczne, bez przerw, zwolnień itp. Co może być przyczyną?, co radzicie zrobić?
    Pozdrawiam wszystkich i czekam na sugestie.
  • Poziom 12  
    Sorry, że sam odpisuję na swój post, ale nie wierzę aby nikt nic nie wiedział. Chciałem po prosu odświeżyć wątek, trochę czasu już minęło a problem pozostał. Ewentualnie czy ktoś może podać namiary na jakiś dobry i tani serwis laptopów w Krakowie?
    Dzięki
  • Poziom 20  
    Witaj ,
    Podmień pamięć i spróbuj uruchomic z płyty instalacyjnej.
    Czy da sie wejśc do biosu?
  • Poziom 12  
    do biosu się nie wchodzi. Naciśnięcia F2 powoduje wyświetlenie submenu (między innymi jest tam boot menu, diagnostic screen) , ale nie reaguje na klawiaturę później i jest cisza !!! i stoi. Przy wyjęciu dysku nie żąda płyty CD , a do biosu się nie wejdzie. Wyjęcia całego Ramu to 1-3 -3-1 pikania i stoi. Zamiana ramu (miejscami płytki - są dwie) nic nie zmienia czyli pika w nieskończoność, wyjecie jednej z nich efekt taki sam. Nie mam innych kości na podmianę. Tak przy okazji ;obraz żyleta !!!
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Odłącz klawiaturę, Kiedyś miałem taki przypadek, że klientowi zamokła klawiatura nie wiedział jakim cudem ale zarzekał się, że nic mu się nie wylało na nią. Po odłączeniu klawiatury okazało się, że się uruchomił i dział bez zarzutu. W końcu po samej jej wymianie również laptop śmigał. Więc odepnij taśmę klawiatury od płyty głównej i zobacz co się będzie działo. Jeśli się uruchomi to już wiesz w czym problem.

Co do :
    Cytat:
    Podmień pamięć i spróbuj uruchomic z płyty instalacyjnej.

raczej to wykluczam, bo doświadczenie mówi mi co innego.

Pozdrawiam [
  • Poziom 12  
    Zamykam temat. Powodem ciągłego pikania laptopa Fujitsu siemens jest uszkodzona samoistnie klawiatura. Nikt jej nie zalał, nic na nią nie spadło. Sama z siebie padła. Podziękowania dla użytkownika djasek , który pięknie to namierzył, oraz wszystkich ktorzy temat przeczytali chcąc pomóc.