Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

host docelowy jest nieosiągalny

zientek18 05 Aug 2008 22:24 10108 7
    zientek18
    Level 2  
    Witam, mam problem, bardzo pilny prosiłbym o odpowiedzi do jutra do 14.00 dziękuję!

Mianowicie sprawa wygląda tak:

Połączyłem 3 kompy w firmie przez switcha i jeden jest kompletnie kaput, ustawilem mu IP 192.168.0.1 pozostalym dwom 2,3.
    Po probie pingowania samego siebie wystepuje komunikat: host docelowy jest nieosiągalny, to samo przy probie IP pozostalych komputerow, ani w jedna ani w druga strone niedziała, tak jakby tego jednego komputera nie było w sieci.
    Pozsotałe dwa pingują się jak złoto w jedną jak i w drugą stronę.
    Grupę roboczą ustawiłem taką samą dla wszystkich.
    Kabel jest na 100% dobry,
    Dodam, że formata nie było 100 lat i jestem przekonany na 99.9 %, że jak bym zrobił format to wszystko by działało jak miód malina, dodam jeszcze, że w każdym komputerze jest włożona karta bezprzewodowa, z tym, że każdą wyłączyłem
    Sieć nie ma dostępu do internetu.
    Głównie rozchodzi się o działanie programu Subiekt GT, mianowicie tam gdzie stwoi serwer to wlasnie ten komputer 192.168.0.1 bez widoku na swiat.

Obstawiałbym na 99,9% , że po formacie windowsa wszystko by działało ale niestety formata nie mogę zrobić z tego wzgledu ze jest tam ten program z baza danych, a ja sie tym niezajmuje, inny informatyk to robil.

Sprawdzalem tez firewall i inne rozne tego typu windosowskie smieci i nic.

Czy ktoś moglby mi pomoc! Bardzo bylbym wdzieczny za odpowiedz.
    Pozdrawiam wszystkich! Buziole!

P.S. lampki wszystkie swieca od karty sieciowej i switcha!
    Win XP
    GladiroR
    Level 26  
    Program subkiet kopiujesz cały katalog i masz kopie zapasową ;) Jeżeli chodzi o windowsa ;) A switch jest sprawny? Jeżeli dajesz stałe IP to powinno latać. Maska ta sama? Sieciówka sprawna?? Spróbuj przeinstalować drivery do sieciówki.
    zientek18
    Level 2  
    nie można zrobić takiej kopii zapasowałej a potem formata windowsa, przecież każdy program ładuje pliki do windowsa i później nie będzie to działać, mógłbym zrobić tak jak mówisz kompie, zainstalować program i wtedy zamienić pliki, ale się boję bo to program na bazie msql i cud wie co on tam zrobi, a jak bym popsul to by mnie tam udusili bo nie mogli by pracowac na nastepny dzien, dzisiaj tam jade na 17.00 ostatni raz tu zajrze o 15.00.

a dlaczego switch ma byc niesprawny skoro dwa komputery pozostale dzialaja, przekladalem gniazda (bo ma 8), ale na wszelki wypadek wezme swoj do sprawdzenia!

Maske wszedzie ustawilem na 255.255.255.0 czyli standardowo

Wczesniej dzialala i nie byla uzywana sieciowka to dlaczego miala tak sama z siebie sie popsuc ? Wezme swoja w razie czego!

Co masz na myśli pisąc przeinstalować drivery do sieciówki, żadko kiedy jakaś sieciówka ma sterowniki, teraz to w WinXP wszystko sam wykrywa.
    Piotras_C
    Level 21  
    Witam

Daj wynik polecenia ipconfig /all.
    Czy karta jest włączona? (menedżer urządzeń).
    Jeżeli jest włączona to raczej jest uszkodzona.
    Daj ping na 127.0.0.1
    GladiroR
    Level 26  
    Usuń w mandżerze urządzeń sieciówke i zrób reboot i powinien ją drugi raz wykryć. Co do Subiekta. Jak się tak bardzo boisz to zrób obraz partycji w razie czego i masz z głowy jakby coś sie działo. Ja wczoraj kopiowalem caly katalog, później na nowy windowsie zainstalowalem subiekta, zastapilem wszystkie nowe pliki starymi i latało.... Ale obstawiam sieciówke albo kabel.
    zientek18
    Level 2  
    To jak to zrobiłeś z tym subiektem ? Ja mam tu na myśli Subiekt GT, skopiowałeś cały katalog na płytkę z C:\Program Files\Subiekt ?
    później zrobiłeś format, zainstalowałeś subiekta i zamieniłeś cały folder z plikami ?!

Czy przy takim rozwiązaniu nie będzie później problemów ze zrobieniem aktualizacji programu ?

Czy dane przy instalacji maja jakies znaczenie ? Jesli poziej zamieniasz i tak caly folder ?!
    GladiroR
    Level 26  
    Zrobilem kopie cale katalogu subietka - u mnie to bylo C:/subkiet5. Przeinstalowalem windowsa, zainstalowalem subiekta5, przekopiowalem wszystkie pliki. Ale w razie czego zrób sobie obraz całego dysku...
    al11
    Level 14  
    Subiekt5 przechowuje bazy w katalogu subXXX, a subiektGT raczej nie.
    Najczęściej jest to tak, jak w przypadku innych programów opartych na SQLu, katalog serwera SQL.
    Odnośnie sieci chyba nikt nie zapytał czy karta jest odpowiednio widoczna, chociaż była mowa o ipconfig, a to by trochę rozjaśniło.
    pozdrawiam al

Dodano po 2 [minuty]:

A jeszcze odnośnie kabli - czy nie są przypadkiem krosowane?