Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens C470IP i router Pentagram - "błąd rejestracji&a

SQ9MEM 06 Sie 2008 00:14 2692 1
  • #1 06 Sie 2008 00:14
    SQ9MEM
    Poziom 28  

Na wstępie napiszę, że ciężko to pytanie skierować do konkretnego działu, bo pasuje zarówno do telefonów jak i do sieci. A teraz opiszę sytuację: dostałem do testowania telefon Siemens C470IP. Posiadane przeze mnie łącze to Neostrada 2048, a router i modem ADSL to Pentagram Cerberus ADSL2 WiFi 802.11g PLUS (model 6331:6). Od wczoraj męczę się z konfiguracją telefonu i routera, aby chciały współpracować. Problem jest taki - pomimo poprawnej konfiguracji konta w telefonie (próbowałem różnych operatorów, wpisywałem dane ręcznie, korzystałem też z automatycznej konfiguracji) na wyświetlaczu telefonu otrzymuje komunikat "Błąd rejestracji u operatora", a w menu konfiguracyjnym telefonu w przeglądarce "Registration Failed". Próbowałem konfiguracji zarówno ze STUN-em jak i bez. Przekierowywałem na routerze porty 5060 (SIP), 5004 (RTP) oraz STUN (bodajże 3478). Próbowałem też DMZ-a. Efektów brak. W związku z tym proszę o pomoc w tej sprawie. Pomocnemu oferuję 200 punktów.

No i finalnie okazało się co jest grane. Telefon rejestruje się poprawnie po zmianie jego IP, tyle że po pewnym czasie (kilkanaście godzin) znowu robi się błąd rejestracji (nie wiążcie tego z czasem dzierżawy adresu IP - nie to jest winne). Wszystko wskazuje na wadliwe oprogramowanie telefonu, sprawa została zgłoszona do Siemensa.

0 1
  • #2 27 Paź 2008 09:42
    skorkowicz
    Poziom 9  

witam,

mam podobny problem
    siemens 470IP +router d-link dir 635

przeczytałem posta powyżej, zmieniłem adres ip telefonu z dynamicznego na statyczny i było/jest dużo lepiej telefon 'trzyma' połączenie nawet do 3 dni (wczesniej było to kilka godzin maksymalnie), jednak nadal, po kilkudziesięciu godzinach pojawia się komunikat 'błąd rejestracji u operatora' pomaga wtedy przypisanie innego adresu IP i wszystko wraca do normy po kilku sekundach.

pozdrawiam,
    Mikołaj

0