Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens C470IP i router Pentagram - "błąd rejestracji&a

06 Aug 2008 00:14 2794 1
  • Level 28  
    Na wstępie napiszę, że ciężko to pytanie skierować do konkretnego działu, bo pasuje zarówno do telefonów jak i do sieci. A teraz opiszę sytuację: dostałem do testowania telefon Siemens C470IP. Posiadane przeze mnie łącze to Neostrada 2048, a router i modem ADSL to Pentagram Cerberus ADSL2 WiFi 802.11g PLUS (model 6331:6). Od wczoraj męczę się z konfiguracją telefonu i routera, aby chciały współpracować. Problem jest taki - pomimo poprawnej konfiguracji konta w telefonie (próbowałem różnych operatorów, wpisywałem dane ręcznie, korzystałem też z automatycznej konfiguracji) na wyświetlaczu telefonu otrzymuje komunikat "Błąd rejestracji u operatora", a w menu konfiguracyjnym telefonu w przeglądarce "Registration Failed". Próbowałem konfiguracji zarówno ze STUN-em jak i bez. Przekierowywałem na routerze porty 5060 (SIP), 5004 (RTP) oraz STUN (bodajże 3478). Próbowałem też DMZ-a. Efektów brak. W związku z tym proszę o pomoc w tej sprawie. Pomocnemu oferuję 200 punktów.

No i finalnie okazało się co jest grane. Telefon rejestruje się poprawnie po zmianie jego IP, tyle że po pewnym czasie (kilkanaście godzin) znowu robi się błąd rejestracji (nie wiążcie tego z czasem dzierżawy adresu IP - nie to jest winne). Wszystko wskazuje na wadliwe oprogramowanie telefonu, sprawa została zgłoszona do Siemensa.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    witam,

mam podobny problem
    siemens 470IP +router d-link dir 635

przeczytałem posta powyżej, zmieniłem adres ip telefonu z dynamicznego na statyczny i było/jest dużo lepiej telefon 'trzyma' połączenie nawet do 3 dni (wczesniej było to kilka godzin maksymalnie), jednak nadal, po kilkudziesięciu godzinach pojawia się komunikat 'błąd rejestracji u operatora' pomaga wtedy przypisanie innego adresu IP i wszystko wraca do normy po kilku sekundach.

pozdrawiam,
    Mikołaj