Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 2102vt brak żarzenia

06 Sie 2008 00:21 1224 9
  • Poziom 11  
    Witam znalazłem telewizor na strychu i postanowiłem go naprawic moja usterka odnosnie tego telewizora to brak żarzenia .Podlączyłem go normalnie wystartował lecz nie ma żarzenia nic się nie dzieje na kinolu od czego zacząc naprawe jestem początkujacym ,co mierzyc w pierwszej kolejnosci ale z tego co sie orientuje to te telewizory mają standardowe usterki wiec odrazu moze jakaś sugestia ,podpowiedź co podstawic .Pozdrawiam dari
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik obserwowany
    dari12 napisał:
    co mierzyc w pierwszej kolejnosci

W pierwszej kolejności sprawdzić czy jest w ogóle WN.
  • Użytkownik obserwowany
    Czytałeś? - brak żarzenia. Na przetwornicę przyjdzie czas. Nie zaczyna się od tyłu. :)
  • Poziom 43  
    automatyczny6 napisał:
    Czytałeś? - brak żarzenia. Na przetwornicę przyjdzie czas. Nie zaczyna się od tyłu. :)

Też chyba nie umiesz czytać. Nie pisałem napraw przetwornicę tylko sprawdź napięcia wychodzące z niej i czy dochodzą gdzie trzeba. Jak B+ nie dojdzie do Hot-a to co ci po szukaniu żarzenia. TV ze strychu więc mogą być zaśniedziałe, nie łączące rezystory itd. Dlatego ma mierzyć napięcia. Na kineskopie nic się nie dzieje więc pewno i brak WN . Ty piszesz
    Cytat:
    pierwszej kolejności sprawdzić czy jest w ogóle WN
    . Jak ma to sprawdzić tego nie podajesz . Ja właśnie podaję mu sposób diagnozy od przodu, początku. Teraz do autora postu: elektryzuje się po włączeniu kineskop? Jak nie to pomiary jak napisałem.
  • Użytkownik obserwowany
    cytat
    Jak B+ nie dojdzie do Hot-a to co ci po szukaniu żarzenia

A gdzie ja pisałem o szukaniu w żarzeniu? Przecież zasugerowałem, że może nie pracuje stopień H i to trzeba najpierw sprawdzić. Żarzenia nie będzie również przy braku sterowania na hot i w paru innych przypadkach. Ale o tym jakoś nie piszesz, tylko o przetwornicy.

LeDy - to nie wyścig szczurów, jestem pewny że autor i tak nic z tego nie rozumie, albo zapomniał o wątku. A może już oddał do naprawy, tak byłoby najrozsądniej.

PS
    A jeśli to faktycznie będzie zaśniedziały (skorodowany) tylko styk żarzenia w podstawce kineskopu, to jak się do tego mają twoje porady do mojej na początku?
  • Poziom 11  
    Witam zaczełem mierzyc przebiegi na kondensatorach okazało się że jest uszkodzony 22uF 160V po wymianie telewizor zaczął chodzic .Temat uważam za zamkniety .Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    No ładnie, a ten brak żarzenia to dla zmyły?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ciekawi mnie te 22/160. Takich w zasilaniu +B tego modelu nie było. 47 i 33 i owszem.
  • Użytkownik obserwowany
    RADEKRPISZ napisał:
    Ciekawi mnie te 22/160. Takich w zasilaniu +B tego modelu nie było. 47 i 33 i owszem.

Pewnie nie dosłyszał dokładnie jak mu majster mówił co było :)