Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek + alarm jaki/naprawa

06 Sie 2008 09:01 6985 8

• Poziom 11  
    Witam
    właśnie kolejny raz uszkodził mi sie centralny zamek w hyundaiu accencie 2003 1.5 .
    Średnio raz na rok padają siłowniki z tyłu, tym razem padł dodatkowo z przodu od strony pasażera.
    W związku z tym mam pytanie: Czy dokupić siłowniki? Jeśli tak to jakie i gdzie (ile powinny mieć uciagu oraz interesuja mnie jak najtrwalsze - cena tak do 100zl/szt :) ) Czy może od razu jakiś cały komplet centralnego zamka?

Kolejna sprawa będzie wymiana alarmu - langeford mnie już troszke denerwuje, co polecacie? seo/proxima/silicon czy może coś innego? cena do 500zl.

Przy okazji wymiany tych elementów chciałbym przesmarować mechanizmy, jakiego smaru użyć?
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Montaż jest prawidłowy? Może tu leży wina...
  • OptexOptex
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli nie ma usterek w sposobie zamontowania siłowników, nie pracują one po łuku, same siłowniki nie są zwichrowane poprzez dokręcenie, nie leje się na nie woda, to powinny pracować dużo dłużej.
    Jeśli są za słabe, to zastosuj siłowniki 6 kg z silnikiem umieszczonym wzdłużnie.
    Alarmy to klasycznie: seo, proxima.

• Poziom 11  
    W tylnych drzwiach siłowniki zalewa woda... Czym można je zabezpieczyć? Bo nie ma w drzwiach jakiegoś miejsca gdzie woda się nie dostaje.

Z kolei z przodu siłownik zaczął nagle brzeczeć przy ruszaniu. Po rozebraniu siłownika - silniczek śmierdział spalenizna.

Co może być przyczyna?
  • Poziom 11  
    Cóż dziwne jest to że siłowniki palą się średnio co rok normalnie powinny wytrzymywać parę lat więc ja zastanawiałbym się nad wymianą całego zamka cantralka + siłowniki cena raczej nie powinna przekroczyć 200zł ale to zależy jakiej jakości. A co do alarmu polecam Meta HPB2 (to jest bezpilotówka więc wymaga fabrycznego zamka z pilotami lub dokupionego również z pilotami).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może Mety zostawmy w spokoju...
    niemożliwe, żeby w tylnych drzwiach wszędzie lała sie woda. A siłowniki są niby dobrze zabezpieczone przed jej wpływem. Oczywiście można je dodatkowo zabezpieczyć: pociągnąć jakimś klejem lub uszczelniaczem linie łączenia obudowy, mieszek zacisnąć opaską. Ale wydaj mi się, że tu problem leży albo w ich złym zamontowaniu lub zbyt małej sile.
    Wrzuć to zdjęcie tych drzwi i siłowników. Popatrzymy sobie, jak to wygląda...

• Poziom 11  
    No i alarn kupilem :-) tylko nie ma kiedy zamontowac - seo dolphin( mam nadzieje ze dobry wybor).

Siłowniki mam umieszczone dosc wysoko pod nieopuszczana czescia szyby (max z tylu drzwi) moze poproboje zeby umiescic je troche blizej srodka auta... ale za bardzo nie ma na to miejsca :(
  • Poziom 11  
    Sorki ale nie mam jak zacząć nowego tematu.
    Mam pytanie odnośnie rozszerzenia funkcji centralnego zamka z funkcją alarmu Exus cl-04 http://www.mse.pl/downloads/exus/cl-04.pdf.
    A mianowicie chciałbym podłączyć Ultradźwiękowy czujnik ruchu http://allegro.pl/ultradzwiekowy-czujnik-ruchu-rtx-dr1-niezawodny-i1369975332.html lub Mikrofalowy czujnik ruchu http://allegro.pl/mikrofalowy-czujnik-ruchu-rtx-mv1-reg-czulosc-i1369975448.html do wejścia w centralce "WEJŚCIE DRZWI
    WYZWALANIE (-)". Czy takie rozwiązanie zadziała ?.
    Jeżeli zadziała to jeszcze powiedzcie który z czujników jest lepszy ?
  • Poziom 14  
    Zamontowałbym czujnik ultradźwiękowy - skuteczny, niezawodny i brak fałszywych alarmów. Pozdrawiam.