Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson FX 6600 + spliter

06 Sie 2008 10:10 12235 25
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam jeden tuner który dostałem wraz z cyfrą drugi tuner to Ferguson fx 6600. Rozdzielam uprawnienia karty przy pomocy splitera i na pierwszym tunerze wszystko działa idealnie. Natomiast na Fergusonie od nie dawna mam problem. Zaraz po włączeniu pokazuje mi komunikat w prawym górnym rogu o treści "gniazdo 1 wyjęto kartę" czasem tego komunikatu nie ma i w menu pokazuje kartę ale pomimo tego i tak kanały są nadal kodowane. Jeszcze tydzień temu wszystko ładnie śmigało.
    Złącze w Fergusonie jest sprawne sprawdzałem na oryginalnej karcie.

Proszę przeczytać regulamin forum, szczególnie pkt. 11 i poprawić temat postu (problem).
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!.
    [_P_]

Dziś wieczorem włączyłem oba tunery i wyjąłem kartę ze splitera po czym ponownie ją włożyłem i wszystko prawie wróciło do normy. Średnio co kilka minut obraz się zawiesza i pojawia się komunikat "zakodowany". Po dłuższej chwili obraz wraca.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 11  
    Witam. Od kilku dni mam podobny problem co Kolega. Nie dokonywałem żadnych zmian i nagle samo z siebie przestało działać. Czy Koledze udało się coś ustalić, bądź dowiedzieć w sprawie w/w problemu?
    Moja konfiguracja to: 1. Tuner Thompson (oryginalny cyfry) na nim też cyfra śmiga bardzo dobrze, 2. Feruson FX 6600, 3. Splitter Small II + karty uniwersalne.

Zauważyłem, że na oryginalnej karcie bez splittera wszystko działa.

Proszę o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane, regulamin pkt 15.
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    Proszę to poprawić.
    [_P_]
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Cyfra+ włącza nowy system kodowania

Cyfra+ rozpoczęła uruchamianie nowego systemu kodowania na potrzeby kart rozsyłanych od kilkunastu dni do sieci kablowych. Na części kanałów pojawił się nowy ProvID 0068 (dotychczas Seca 2 identyfikowała się jako 0065). Nowe karty kodowe do abonentów trafią wraz z instrukcją z wrześniowym numerem Magazynu Plus+.
    Dlatego takie problemy na wielu fergusonach FX.
  • Poziom 2  
    Czyli teraz jak dostanę nową kartę to problemu już nie powinno być?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Niestety nie obejdzie się bez zmiany wsadu w kartach.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    Wsad w karcie? Chyba najszybciej i najprościej dla mnie będzie kupić nową kartę do FX
  • Poziom 35  
    Spróbuj jeszcze wrzucić do FX-a starszy soft z początku roku,czasami pomaga.
  • Poziom 11  
    U mnie problemy z odbiorem zaczęły się po 15 sierpnia. Przez pół roku wszystko był ok. Niestety nie pomagają żadne zabiegi ze zmianą softu w tunerze, a na nowy soft do splittera pewnie nie ma co liczyć (Small II na atmelu). Ciekawe kto w ogóle jest producentem tego urządzenia, gdzie szukać nowego softu. Na stronie cardsplitter.pl jest dostępna tylko jakaś stara wersja. Ciekawe ile osób ma podobne problemy.
  • Poziom 35  
    Pozostaje czekać lub sprzedać fergusona i kupić coś porządnego.
  • Poziom 12  
    mozna sie tez ratowac zmieniajac ID providera 0068.
    Opisy sa w sieci

Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Znaki_diakrytyczne
    Zdania zaczynamy z wielkiej litery.
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    Proszę to poprawić.
    [_P_]
  • Poziom 11  
    Zabieg ze zmianą softu w karcie (najnowszy jest z 25.08.2008) pomaga i rozwiązuje problem, aczkolwiek pojawiają się od czasu do czasu "zacięcia" obrazu.
  • Poziom 13  
    Jak się wymienia ten soft w karcie??.
  • Poziom 16  
    Soft zmieniamy pomocą phoenixa. Podobno można też serwerem, lecz ja nie próbowałem.
  • Poziom 35  
    Dla zainteresowanych.
    Nowe karty C+ działają w splitterze na picu.
  • Poziom 13  
    Włożyłem nową karte do splitera i nic;/ wogole jej nie wykrywa a jak wkladam do dekodera wszystko jest ok ( karta juz jest aktywowana tak jak bylo w tej instrukcji od cyfry ) Co trzeba zrobic by dzialala ona w spliterze??
    Wy tez tak macie??
  • Poziom 10  
    pajo21 napisał:
    Dla zainteresowanych.
    Nowe karty C+ działają w splitterze na picu.

No chyba nie bardzo (Ferguson 7018, spliter na PIC taki jak ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=4386...B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.).....nie wiem czy kolega pytał czy informował ale u mnie nie działa....tzn dziwna sprawa bo jak włączę na kanał aktywacyjny to przez spliter widzi kartę i pokazuje, że wymiana karty zakończyła się sukcesem a jak przełączam na jakiś kanał z paczki to mam serwis niedostępny. Dioda w spliterze zmienia kolor więc tuner komunikuje się z kartą ale jakoś spliter nie przekazuje uprawnień.
    Czy ktoś ma podobny problem albo lepiej...poradził sobie z nim???
  • Poziom 35  
    Nowe wsady do kart załatwiają problem.
    Pisz do producenta lub szukaj w sieci.
  • Poziom 10  
    pajo21 napisał:
    Nowe wsady do kart załatwiają problem.
    Pisz do producenta lub szukaj w sieci.

Ale wsad w kartach czy raczej w kości PIC splitera?
  • Poziom 13  
    Od 26.09.2008 na stronie www.greeneightsystem.pl , bedzie dostępna aplikacja umozliwiająca wgranie aktualizacji do bezprzewodowych splitterow, która umożliwi poprawne dzialanie z nowymi kartami cyfry.
  • Poziom 11  
    Co do splitera na atmelu trzeba wgrać najnowsze oprogramowanie do serwera i do karty auto i trzeba mieć soft w fx6600 z wersja mniejsza niż 2.xx w tunerze bo na wersjach oprogramowania 2.xx następuje błąd karty i ciagły restart. Wcześniejsze wersje (tj. np: 1.75 oryginał) nie powodują zwieszenia softu tylko sam restart karty i po 2-3 razach karta zaskakuje.
  • Poziom 2  
    Witam
    Również mam problem po zmianie kart.
    Mam small spliter na atmelu
    jeden odbiornik na orginalnym tunerze philipsa
    a drugi na ferdku fx 7600 uci z kartą łamaną.
    Do czasu wymiany miałem słaby sygnał (mały talerz)
    na ferdku niektóre kanały zacinały zaś philips śmigał dobrze.
    Po wymianie kart zmieniłem na odpowiedni,
    ale to nie pomogło a teraz zacina na obu tunerach
    z kartą w tunerze jest ok zaś jeśli jest w samym spliterze zacina
    na obydwu tunerach.
    Prosze o pomoc z dokładnym obiaśnieniem czynności jakie powinienem wykonać, nigdy nie zmieniałem softu ale mam przewód null modem.
    Z góry dziękuje
  • Poziom 2  
    witam
    chciałbym poinformować ze pomogła zmiana oprogramowania splitera i kart klijenckich
    link znalazłem kilka odpowiedzi wyzej
  • Poziom 1  
    Wiatm.
    Prubuje wgrać nowy soft do splitera, niestety pojawia sie mały problem. Używam programu serwis2008 i wszystko jest w porządku do momentu kiedy podłączam serwer do zasilania i klikam start. Mianowicie nic się nie dzieje, jest cały czas komunikat "czekam na dane z serwera..."
    Serwer podpinam do kompa nie za pomocą kabla rs323 tylko przez usb, może dlatego cos jest nie tak?

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.