Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JL AUDIO 12W1V2 + AUDISON SRX2 opinie

misiek_89 06 Sie 2008 11:52 3741 20
  • #1 06 Sie 2008 11:52
    misiek_89
    Poziom 15  

Witam.

Radio jvc+helixy 62 w wytłumionych drzwiach, teraz uzupełnię tuba+wzmakiem.

Moje wymagania:
    - brak jakiegokolwiek zamulania!
    - muzyka jaka słucham to głównie HH, ale zdarza mi sie DP, Techno, sporo DNB więc skrzynka musi byc uniwersalna
    - już raczej pewne jest że wybiorę skrzynię zamkniętą, ponieważ nie chcę stracić na pojemności bagażnika montując 100L skrzynię BR

Na skrzynię+wzmak+kable mam do przeznaczenia 1000zł. Czekam na opinie, podpowiedzi, poprawki ?

zdrr.

• #2 06 Sie 2008 12:58
    firemanWLKP
    Poziom 20  

Ja bym obstawiał PB M12 closed + cp hpb1502 z kablami DIETZ 20mm^2 w 1000zł powinieneś się zmieścić.

• #3 06 Sie 2008 13:02
    adamboss
    Poziom 16  

To napewno nie 12 cali, 10 cali, i bardziej ten JL niz PB

• #4 06 Sie 2008 15:05
    misiek_89
    Poziom 15  

firemanWLKP napisał:
    Ja bym obstawiał PB M12 closed + cp hpb1502 z kablami DIETZ 20mm^2 w 1000zł powinieneś się zmieścić.

Za dużo ludzi zaczęło narzekać na CP HPB dużo słyszy się o ich wadliwości, no i owszem dysponują sporą mocą ale jakością nie grzeszą...

Cytat:
    To napewno nie 12 cali, 10 cali, i bardziej ten JL niz PB

Hmmm mój tok myślenia przy wyborze był mniej wiecej taki:

- BR owszem robi duze zamieszanie ale w tej cenie nie znajde czegos pod BR co ladnie zagra a nie zrobi jedno wielkie buuuuuuuuuu
    - 10" głośnik może nie dawać rady przy niskich zejściach w HH którego sporo słucham

Czyli złotym środkiem w tym wypadku byłaby zamknięta 12" ? Jeśli się mylę proszę żeby ktoś mnie poprawił i wyjaśnił co i jak :)

pS. jakieś opinie o wzmaku ?

zdr.

• #5 06 Sie 2008 20:26
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Co do JL serii W1 (ze srebrną membraną) to słuchałem 10-ki i :
    - wiem że nie kolor membrany czyni brzmienie jednak był to pierwszy JL który nie zagrał w zamkniętej tak jak inne :-( ; Nie piszę że źle gra - na pewno zagra lepiej niż równorzędny PB-S jednak brzmi inaczej niż reszta JL.
    Nie wiem czy jest to moje odczucie (słuchałem w samochodzie i był to niestety sedan) i chciałbym aby wypowiedzieli się inne osoby , które słyszały te głośniki.
    - to ma tylko 150 Wat RMS - więc do większości sedanów się nie nadaje.
    Co do Bass-Reflex-ów to zależy od głośnika , są takie które potrzebują stosunkowo małe obudowy i naprawdę nieźle grają.

• #6 06 Sie 2008 21:15
    misiek_89
    Poziom 15  

Kurde... i znów mętlik! Wracamy do punktu wyjścia :P Czyli mam 1000zł na suba+wzmak+kable i nie wiem co kupić :/

• #7 06 Sie 2008 21:21
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Przecież napisałem wyraźnie na pewno lepiej JL niż porównywalny PB-S pod warunkiem że to nie jest sedan - czy twoja wypowiedź oznacza że masz sedana ? Jeśli tak to napisz jaki jeśli to jakaś klasa E merca to będzie potrzebna jeszcze większa różnica mocy pomiędzy tyłem a przodem.

• #8 06 Sie 2008 21:41
    misiek_89
    Poziom 15  

Samochód jest Kombi...

• #9 06 Sie 2008 21:57
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

150 Wat starczy oczywiście pod warunkiem , że chcesz słuchać a nie być słyszanym :D . Ale mając 1k PLN wybrałbym jednak 10W3 lub MDS10 i nie koniecznie wzmacniacz Audisona . A z jakim przodem ma to "współgrać" ?

• #10 06 Sie 2008 23:10
    misiek_89
    Poziom 15  

Helixy DB w wygluszonych drzwiach:) Ja nie chce robic zamieszania wokol auta, ale chce mocny niski bas w srodku.

• #11 06 Sie 2008 23:46
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Nie chciałem w żadnym wypadku krytykować twojego sprzętu lub Ciebie pouczać, lecz tylko zgrać sprzęt . Jeśli odpowiadają Ci Helixy DB będziesz również zadowolony z JL12W1 tylko do niego w zupełności wystarczy podstawowy CP 602 ( przy 150 W gra czysto i dość dobrze kontroluje głośnik ).

Handel na forum publicznym jest zabroniony !!! [S]

• #12 06 Sie 2008 23:50
    misiek_89
    Poziom 15  

Ja sie w żadnym wypadku nie urażam :)

Jeśli chodzi o sprzet to wole kupic nowy.

• #13 07 Sie 2008 11:05
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

z tym CP to chyba żartujesz

CP i MDS 10 dobry żart ;)

• #14 07 Sie 2008 11:13
    misiek_89
    Poziom 15  

Nie wiem dlaczego ale też nie jestem przekonany do CP :/ Może Ty Pan Dan mógłbyś zaproponować jakiś zestaw ?

• #15 07 Sie 2008 11:14
    mehow
    Poziom 14  

misiek_89 napisał:

Hmmm mój tok myślenia przy wyborze był mniej wiecej taki:

- BR owszem robi duze zamieszanie ale w tej cenie nie znajde czegos pod BR co ladnie zagra a nie zrobi jedno wielkie buuuuuuuuuu
    - 10" głośnik może nie dawać rady przy niskich zejściach w HH którego sporo słucham

Czyli złotym środkiem w tym wypadku byłaby zamknięta 12" ? Jeśli się mylę proszę żeby ktoś mnie poprawił i wyjaśnił co i jak :)

.

dobrze kombinujesz , bierz tego JLa z SRXem i będzie git

• #16 07 Sie 2008 11:20
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

CP - napisałem do JL W1 - to jest naprawdę niska seria i potrzebuje max 150 Wat RMS . Nie napisałem , że to super wzmacniacz ale według mnie wystarczający do tego Suba. A co do MDS10 to jest według mnie lepszy od JL 10W3 i dlatego go swego czasu wybrałem. To jest głośnik wyższej klasy i o wyższej mocy i tu tego CP nie poleciłbym.

• #17 07 Sie 2008 12:04
    miki87
    Poziom 20  

Jest tyle wzmacniaczy na rynku......... a w sie uczepiliście tego CP................... Kup pierwszy lepszy, niespodoba sie to sprzedasz i kupisz następny.... no i wiadomo, że trzeba się trochę przyłożyć, żeby kupić i sprzedać bez straty... ;-)
    Wzmacniacz pójdzie do kogoś innego, ale u Ciebie zostaną wrażenia z odsłuchu i opinia na temat danego modelu danej marki.
    Dla mnie właśnie na tym opiera się przygoda z CA.
    A czytanie niestworzonych historii co dany piecyk, czy głośnik potrafi, czasami od ludzi którzy mieli z nim do czynienia tylko w formacie JPG mija się z celem....
    pozdrawiam i zachęcam do mobilizacji:)

• #18 07 Sie 2008 12:08
    misiek_89
    Poziom 15  

miki87 napisał:
    Jest tyle wzmacniaczy na rynku......... a w sie uczepiliście tego CP................... Kup pierwszy lepszy, niespodoba sie to sprzedasz i kupisz następny.... no i wiadomo, że trzeba się trochę przyłożyć, żeby kupić i sprzedać bez straty... ;-)
    Wzmacniacz pójdzie do kogoś innego, ale u Ciebie zostaną wrażenia z odsłuchu i opinia na temat danego modelu danej marki.
    Dla mnie właśnie na tym opiera się przygoda z CA.
    A czytanie niestworzonych historii co dany piecyk, czy głośnik potrafi, czasami od ludzi którzy mieli z nim do czynienia tylko w formacie JPG mija się z celem....
    pozdrawiam i zachęcam do mobilizacji:)

Drogi miki87 gdyby każdy zrobił tak jak mówisz to po co byłyby nam fora dyskusyjne ? Nie zakładałem tutaj konta bez celu. Założyłem je, żeby poznać opinie ludzi na temat różnego rodzaju sprzętu :) Gdyby nie to forum pewnie już dawno jeździłbym z jakimś Firstem 1mln WATT ^^

Twoje rozumowanie ma jakiś sens, ale nie jestem jakimś maniakiem CA i nie mam zamiaru zmieniać sprzętu co miesiąc. Dlatego chcę kupić coś raz a dobrze.

zdr.

• #19 07 Sie 2008 23:33
    crazy_88
    Poziom 42  

Wooferek jest dobry ale polecam do niego jakiś wzmak na poziomie audison jest troche że tak powiem zbyt mało dynamiczny bynajmniej dla mnie może polecam udimension glow 2075.

• #20 02 Wrz 2008 22:06
    rgolanski
    Poziom 1  

Witam. ja posiadam w swoim samochodzie jl audio 12w1v2 i audisonka srx 2.
    Szczerze powiem ze na poczatku jak chodzil pod blaupunktem to nie byłem zachwycony, ale jak kupiłem do niego audisona gra naprawdę dobrze. To moje pierwsze car audio wiec nie mam porównania, ale gra naprawdę czystko i sporo potrafi. W moim samochodzie jeszcze brakuje wyciszenia, które planuje zrobić niedługo( bagażnik ). Niby ma tylko 150 W ale to jest bardzo dobre 150 W :D pozdrawiam

• #21 11 Lis 2008 23:28
    Woolly24
    Poziom 17  

to może tak: proponuję, jeżeli te Helixy działają pod samym radiem kupić do nich wzmacniacz dwukanałowy Audison SRX2 albo Helix DB oba bardzo fajne:)
    Teraz co do tyłu podam może trzy rozwiązania:
    Pierwsze- Wzmacniacz monoblock Ground Zero GZTA 2500TX 325 W przy 4 Ohm koszt 650 zł nówka plus PBx M10 closed - całkiem przyjemnie tylko niestety z kablami wyjdzie ponad 1000 zł, chyba że używki.

Drugie- Orion 4002 600 zł da sie nówkę wyrwać na Alllegro 400 rms w mostku plus Rainbow Hammer 12 w zamkniętej 599 zł na allegro wraz ze skrzynką. Koszt również powyżej tysiąca, chyba że używki.

Trzecie- Helix Db 2 200 rms mostek koszt 400 zł plus właśnie takowy JL Audio 12W1V2. lekko przykręcony Gain i cacy. Tutaj się mieścisz w 1000 zł ale łącznie z kablami przekraczasz ten tytułowy 1000 zł.

Wszystkie wyjścia całkiem fajne. Wszystkich słuchałem. To już głownie preferencje zadecydują bo jednak zestawy różnią się dźwiękiem. To tylko moja opinia, ktoś może się z nią nie zgodzić. Pozdrawiam. ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME