Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aficio 2105 - sc 495, 496

clip7 06 Sie 2008 14:26 1513 4
  • #1 06 Sie 2008 14:26
    clip7
    Poziom 23  

Notorycznie wywala sc 495 a 2 razy też sc 496.
    Przeczyałem serwisówkę i coś z dozowaniem tonera nie tak. Będę musiał posprawdzać sprzęgło, czujnik braku tonera..
    Może ktoś miał podobny przypadek?
    Może jeszcze być toner suply pomp motor uszkodzony. Czy to chodzi o pompkę taką, jak np:w Af650 od recyrkulacji tonera? Tam kiedyś miałem zapchany wąż, który szedł od pomki do wywoływazki i wówczas walnięta była pomka dozująca i wywalało też sc495?

0 4
  • #2 06 Sie 2008 17:41
    rys57
    Moderator

Nie bardzo rozumiem cel zamieszczenia takiego posta. Wróżki szukasz? Posprawdzaj najpierw to, co SM i Twoje, przecież bogate doświadczenie podpowiada, a gdyby jednak się nie udało naprawić, napisz co zrobiłeś/sprawdziłeś - będziemy myśleć. R.
    P.S. Toner supply, oznacza dozowanie/dosypywanie tonera, nie usuwanie resztek.

0
  • #3 06 Sie 2008 21:32
    clip7
    Poziom 23  

Cel jest taki, że większość usterek jest powtarzalna i pojawienie się jakiegoś kodu może oznaczać usterkę elementu, który notorycznie się psuje. A jak coś się notorycznie psuje to jest duże prawdopodobieństwo, że już ktoś to miał, bo ja akurat z tą maszynką dużego doświadczenia nie mam.

0
  • #4 06 Sie 2008 22:07
    gasior
    Poziom 25  

A ja mam. Ten sam problem co z nowszymi MP5500 i starszymi AF550 itp. To zawalony system odprowadzania toneru z sekcji transferu. Zdejmij tylna obudowe (gorna), wyjmij i wyczysc CALY system odprowadzania za transferem lacznia z rura odprowadzajaca do butli zuzytego toneru, przedmuchaj sensor wykrywajacy ruch obrotowy calosci. Dosc czesto w takim przypadku jest tez zatkana biala rurka gumowa odprowadzajaca zuzyty toner z powrotem do zespolu wywolywaczki! Koniecznie sprawdz! (pod prawa boczna pokrywa na wysokosci skanera, musisz zdjac tacke odbiorcza ADF-u). Pozdrawiam

0
  • #5 07 Sie 2008 15:44
    clip7
    Poziom 23  

Zapchany wąż, którym pomka dozowania zasysała toner z cylindra (zbiorniczka) dozowania tonera.
    Teraz wywala sc990 ale założę nowy post.
    zamykam temat

0