Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha XT600Z tenere wymiana oleju

06 Sie 2008 14:32 2983 1
  • Poziom 13  
    Witam, 2 dni temu kupiłem sobie Yamahe Xt600Z Tenere z 88r. Poprzedni właściciel powiedział mi że rok nią jeździł i nic nie wymieniał dlatego teraz chce pokolei wymienić taki rzeczy jak olej itd.
    Moje pytanie jest takie, otóż z prawej strony znajduje się chyba zbiornik oleju (bagnet) z zakrętką i miarką. Sprawdzam poziom ale nic na miarce nie widać dopiero jak zapale silnik włożę z powrotem wtedy olej na miarce jest :). Dziwne jest to że nawet jak włożę palec do tego zbiornika oleju brak i teraz nie wiem czy dolać jakiś czy co? może spuścić olej i wlać nowy ? Czy to jest normalne że w tym zbiorniku jest tak mało oleju? Powie mi ktoś gdzie się spuszcza olej :)
    Pozdrawiam i sorry że tak to napisałem ale nie umie inaczej tego wytłumaczyć :/
  • Poziom 35  
    Tam jest układ z zewnętrznym zbiornikiem oleju, dwoma pompami olejowymi i suchym karterem. Przy zgaszonym silniku olej spływa ze zbiornika do karteru. Sprawdza się natychmiast po zgaszeniu.
    Wymiana oleju nie jest tak oczywista i warto poczytać sobie conieco. Jak szprechasz conieco to polecam http://www.xt600.de/
    chyba wszystko w temacie xt600..