Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zanikanie iskry na świecach typ GOLF III 1.6

pawel82-88 06 Sie 2008 15:55 2985 6
  • #1 06 Sie 2008 15:55
    pawel82-88
    Poziom 2  

GOLF III 1.6 poj. benzyna na jedno-punkcie.
    Wczasie jazdy zapala mi sie kontrolka od oleju i samochod w tym momencie gaśnie i nie chce odpalic choc nie zawsze tak jest.Musze czekac az ostygnie silnik i w tym momencie moge go kolejny raz probowac odpalic.Ostatnio wymienilem cewke zaplonowa z modulem bo myslalem ze to jest przyczyna ale jednak nie.Nie wiem co na to poradzic.
    potrzebuje rad.

0 6
  • #2 06 Sie 2008 16:55
    adam7009
    Poziom 38  

Ładowania też na pewno się zapala,ginie ci główne napięcie zasilania dlatego gaśnie.

0
  • #3 06 Sie 2008 17:03
    krystian2505
    Poziom 9  

Napisz dokładnie jaki masz silnik w tym golfie w moim ABU było to samo, gdy pojechałem do mechanika powiedział że to na 90% czujnik Hala w aparacie zapłonowym wymieniłem i po kłopocie.

0
  • #4 07 Sie 2008 14:08
    pawel82-88
    Poziom 2  

Jest to Golf III rok produkcji 1993 pojemnosc silnika 1598 czyli 1.6 o mocy 55kw na jedno punktowym wtrysku.Cewke z modulem wymienilem i w 100% to nie jest to.To na to wychodzi ze musze wymienic aparta zaplonowy tak??
    prosze o podpowiedz

0
  • #5 08 Sie 2008 06:57
    krystian2505
    Poziom 9  

Witam, ja zacząłbym od wymiany tego, bo to podobno często się w golfach psuje. Dla pewności jedź do elektromechanika i powiedz mu dokładnie jakie masz objawy, i co on o tym sądzi. Jeżeli to będzie czujnik Halla to raczej trzeba wymienić aparat zapłonowy, chociaż słyszałem że są tacy którzy te aparaty rozbierają i regenerują, ja kupiłem używany na giełdzie 2 lata temu i działa do dnia dzisiejszego. Oczywiście nie można wykluczyć innych usterek trzeba by sprawdzić czy na innych świecach też się tak dzieje no i czy przewody są dobre chyba że były wymieniane ?? A co do tych objawów to czy na biegu jałowym zdarza się że obroty gwałtownie same wzrastają np: do 3000tyś po czym spadają ??

0
  • #6 08 Sie 2008 08:10
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 08 Sie 2008 15:42
    pawel82-88
    Poziom 2  

Dzieki bardzo za rady i pomoc...
    Nie wskakuje na wysokie obroty nic sie takiego nie dzieje tylko jak wczesniej pisalem zapala sie tylko lampka od kontroli oleju i po chwili samochod gasnie.Bylem u mechanikow i wlasnie tez mowia o tym aparacie zapłonowym choc tez nie zawsze moze byc to, bo podobno wiele jeszcze moze byc przeczyn ale kupie i zobacze czy to to jest ta przyczyna.Oby tak było to bym mial juz spokoj.
    pozdrawiam

0