Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS APC Back-UPS 300 jako źródło energii dla laptopa?

06 Sie 2008 18:45 3033 8
 • Poziom 18  
  UPS APC Back-UPS 300 jako źródło energii dla laptopa?

  Witam

  Z uwagi na to, że mam do czynienia z laptopem HP nx7400 z zasilaczem podającym 2 napięcia (główne 18.5V i kontrolne około 10V). Trudno jest więc znaleźć dobry zasilacz samochodowy z nietypową wtyczką.

  Mam natomiast UPS APC BackUPS 300 z nowym akumulatorem. Pod podłączeniu jednak jakiegokolwiek urządzenia na 230V (np. ładowarka) i po włączeniu naładowanego na full UPS-a bez podanego napięcia 230V na jego wejście nie chce urządzenie wystartować. Pomaga na chwile podanie napięcia 230V z gniazda sieciowego w domu i już potem wszystko chodzi.

  W samochodzie jednak takiej możliwości nie będzie. Czy wina to jest sterowania UPS-a, że nie pozwala wystartować bez własnego zasilania tylko na akumulatorach i czy jest szansa na ominięcie tego? Takie rozwiązanie chciałem wykorzystać do zasilania ładowarki laptopa i innych w samochodzie.


  Za wszelką odpowiedź serdecznie dziękuję.

  Z poważaniem
  Silos
 • Poziom 27  
  Ten zasilacz nie posiada tzw. zimnego startu, czyli możliwości uruchomienia bez obecności napięcia na wejściu. Obawiam się, że musisz poszukać urządzenia z taką funkcją...
  Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  W tym modelu jest nie wywiedziony przycisk őîëäíîăî startu. Można dodać. W 500 modeli jestem...
 • Poziom 18  
  Witam

  Jak i gdzie szukać wejścia na ten przycisk zimnego startu dla tego UPSa aby włączyć go? Czy na płytce drukowanej powinno coś takiego być aby dolutować w odpowiednie miejsce taki włącznik? Wzorować się na modelu 500 tej serii?

  Z poważaniem
  Silos
 • Poziom 15  
  Zdejmijcie przykrywkę, znajdźcie J1. Przy włączonym wyłączniku sieci krótkotrwale zaprzyjcie 2 i 3 kontaktów. Musi uruchamiać się. Możecie postawić przycisk na przednią boazerię.
 • Poziom 18  
  Witam

  Serdecznie dziekuje za informacje bardzo cenne. Mam tylko jeszcze pytanie jezeli to nie stanowi problemu. Chodzi mi o to ze nie ma ponumerowanych tych pinow przy J1 i nie wiem z ktorej strony jest numeracja 1, 2, 3 aby wlasciwie zewrzec 2 z 3 nie powodujac jakiegos spiecia. Juz jeden taki UPS kiedys "zalatwilem" ze cos sie zainskrzylo i po UPSie.

  Z powazaniem
  Silos
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Witam

  2-pin - GND. Przycisk rygluje 1 albo 3 na 2.
  1-2 imituje zgubę sieci, 2-3 odłącza dźwięk i daje chłodny start.
  Kosztujcie.
  Sukcesów.
 • Poziom 18  
  Witam ponownie

  Spytam ostatni raz jeżeli można. Jeżeli tutaj w tym modelu 300 było wolne gniazdo do podłączenia włącznika testu i wyłączenia głośniczka (tak jak w modelach wyższych) to czy jest też możliwość podpięcia gniazda portu szeregowego aby programami APC monitorować stan tego UPSa ?

  Z poważaniem
  Silos
 • Poziom 15  
  Witam
  Nie, on nie ma procesora i ŕöď. Związek z komputerem jest możliwy tylko w prostym wyglądzie.