Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASMAX AR-904u Router zrywanie połączenia (?)

HenioGd 06 Sie 2008 19:56 4658 3
 • #1 06 Sie 2008 19:56
  HenioGd
  Poziom 12  

  Serdecznie witam Forumowiczów i proszę o pomoc.

  Jestem od ponad roku posiadaczem routera marki jak w temacie powyżej. Do wczoraj funkcjonował idealnie, tzn. żadnych problemów. Od momentu włączenia aż do wyłączenia stałe połączenie i dostęp do netu. Czas połączeń różny, od minut aż po kilka dni ciągłej pracy. Jedyny mankament to dosyć mocno nagrzana obudowa routera.
  Od wczoraj mam z nim jednak problemy. Następuje utrata połączenia z netem a po tym tylko miganie diody ADSL i nic, Po odłączenie zasilania i ponownym włączeniu na początku normalne zachowanie czyli zaświecenie się diody power, kolejne zaświecenie diód od wyjść, miganie diody ADSL (nawet kilkuminutowe) i coś nowego - gwałtowne wygaszenie wszystkich diód. Następnie zabawa zaczyna sie od nowa czyli power, kolejne zapalanie diód od wyjść, miganie ADSL i znowu ciemność. Czasami po zaświeceniu się diody power od razu zapalają się na stałe dwie od wyjść nr 1 i 2 ale diody te świecą powiedzmy połową jasności. Wówczas brak jest kolejnego zapalania diód na wyjściach. Sporadycznie mignie dioda ADSL. Po kilku odłączeniach zasilania i podłączeniu zaskakuje i pracuje ale różnie to jest. Potrafi utracić połączenie po kilkunastu minutach albo pracować nawet godzinę. Dzwoniłem do TPsy i twierdzą, że na linii nie ma usterek i wina leży po stronie routera. W międzyczasie rozebrałem router. Gorący aluminiowy radiator na kwadratowym scalaku a mostka prostowniczego i stabilizatora napięcia nie idzie dotknąć. Można dotknąć drugiego kwadratowego scalaka ale parzy. Zamontowałem po jednym radiatorze na stabilizatorze (radiator od pamięci do kompa) i scalaku (radiator od starej karty graficznej) i zmierzyłem temperaturę radiatorów - 45-46 stopni. Na boki mostka prostowniczego nakleiłem dwa radiatory a na górę nakleiłem połowę - temp. radiatorów 59 st. Na chwilę obecną router od godziny pracuje stabilnie. Do zamontowania radiatorów skłonił mnie brązowy kolor płytki od strony druku w okolicach wymienionych elementów, najciemniejszy pod mostkiem prostowniczym.
  Prosiłbym o pomoc w ustaleniu przyczyn i ewentualnej poprawie pracy routera.
  Niestety post musiałem pisać dwa razy bo znowu nastąpiło zerwanie połączenia.

  0 3
 • #2 07 Sie 2008 23:25
  ozy2001
  Poziom 28  

  Router zrywa połączenie, czy się restartuje? Mi wygląda na restart.
  Zacznij od sprawdzenia zasilacza - jak możesz podmień na inny. Włącz na routerze zapisywanie logu i po wystąpieniu "awarii" przedstaw jego treść na forum. Gorące elementy mogą wskazywać na niewłaściwe zasilanie (zasilacz) może podawać podwyższone napięcia i powoduje właśnie takie problemy.

  0
 • #3 08 Sie 2008 00:07
  HenioGd
  Poziom 12  

  Dzieki za zainteresowanie sie tematem :-)
  Zasilacz prądu przemiennego, na obudowie ma napis 9V 1A. Na biegu jałowym 10,97 V. Po podłączeniu do routera około 9,5 V (zmienia wartość gdyż następuje miganie diód i startuje). Po wyprostowaniu na na elektrolicie za mostkiem 7,5 V w momencie jak pali sie tylko dioda "Power" a jak migają pozostałe diody to napięcie skacze nawet do 9,2 V. Na stabilizatorze - na wejściu 5,25 V, na wyjściu 3,32 V stałe, nie wykazuje zmian. Pobór prądu przemiennego około 0,6 A.
  Pomiary robiłem na routerze odłączonym od komputerów i po starcie o dziwo pali sie tylko dioda "Power" i miga dioda ADSL. Nie jarza się diody z wyjść nr 1 i 2.

  0
 • #4 31 Paź 2008 18:03
  Moodek
  Poziom 2  

  mam dokładnie taki sam problem jak henio

  sprawdzałem już inne zasilacze i nic

  o dziwo jak zrobiłem podłączenie przez USB to pobiera ip neo ale nie wyświetla żadnej strony lecz jeżeli wchodzę w jakieś gry internetowe (np. CS) mogę normalnie grać

  ma ktoś jakiś pomysł ewentualnie jak wgrać nowy firmware


  dziękuje

  0