Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka ADG Whirlpool 3556 WHM przerywa cykl i mruga 4 razy

06 Sie 2008 22:21 28262 9
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem czy nie ma wycieku na dolną tackę. Nie ma. Zresztą po kontrolnym wciśnięciu pływaka aquastop lampka maruga 2 razy a nie cztery. Styki wtyczki w porządku. Grzałka grzeje. Co to może być?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Problem z wylaniem wody, wyczyść układ wylewania wody, sprawdź pompę, jeżeli wylewa, do sprawdzenia hydrostat
  • Poziom 9  
    Pompa spustowa sprawna.
    1.Nie mam manuala serwisowego. Czy te 4 mrugnięcia to sygnał problemu z wylewaniem?
    2. Jak sprawdzić hydrostat?
  • Specjalista AGD
    Tak, to problem z wylewaniem ale też z hydrostatem, może być zanieczyszczony
  • Poziom 21  
    Ta zmywarka nie ma hydrostatu. Jest w niej wyłącznik membranowy. W wyniku braku dostępu często ulega on zabrudzeniu i zaklinowaniu przez brud w stanie obecności wody. radzę Ci go wykręcić i sprawdzić w jakim jest stanie.

Kolejne powody F4 to uszkodzona pompa drenaźowa, wypięty kabel zasilający pompę drenażową, załamany/ zatkany wąż odpływowy.

Po zakończonym cyklu ile pozostaje Ci wody w zmywarce???
  • Specjalista AGD
    Jasxx napisał:
    Ta zmywarka nie ma hydrostatu. Jest w niej wyłącznik membranowy.
    Do Jasxx>>> czytaj posty uważniej, nie powtarzaj pytań i nie dawaj rad już raz danych i nie mąć w głowie komuś kto potrzebuje pomocy.
    A to o hydrostacie którego podobno w tej zmywarce nie ma... :D

W pralkach automatycznych i zmywarkach do kontroli poziomu wody stosuje się czujniki różnicy ciśnień zwane hydrostatami lub presostatami, są one wyposażone w przełącznik uruchamiany membraną, taki hydrostat powoduje zatrzymanie pobierania wody i uruchamia inne urządzenia wykonawcze kiedy poziom wody osiągnie odpowiedni stan.
  • Poziom 9  
    Wąż odpływowy jest ok. Nie wiem jak się dobrać do hydrostatu vel wyłącznika membranowego. O ile go dobrze lokalizuję (żółte kóło na zdjęciu) to nie mogę rozgryźć jak go zdemontować. Obraca się o 90st i tyle. Kto wie? Chyba że czyści się go wyłącznie od wnętrza zmywarki?

Zmywarka ADG Whirlpool 3556 WHM przerywa cykl i mruga 4 razy

Po zakończonym cyklu woda jest wylana standardowo.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Na 1/4 obwodu poniżej złącza jest plastikowy zatrzask, odchyl go i przekręć hydrostat w lewo około 1/4 obrotu i wyciągnij, może nie być łatwo ze względu na słaby dostęp
  • Poziom 9  
    W międzyczasie przeczyściłem go od wewnątrz zmywarki. Rzeczywiście - sporo brudów. Puściłem dłuższy program i ... póki co przeszedłm ponad pół cyklu i idzie dalej. Na razie wygląda że pomogło. Rano wyjmę cały hydrostat i wyczyszczę go dokładniej.
  • Poziom 9  
    Wczoraj program doszedł do końca. Dziś wyczyściłem hydrostat dokładnie. Dziękuję.
    Zamykam temat.