Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie radia fabrycznego do berlingo B9

czart_1 06 Sie 2008 22:22 2131 2
  • #1 06 Sie 2008 22:22
    czart_1
    Poziom 11  

Problem polega na tym że jest kość do podłączenia tego radia, ale w aucie niema także wyświetlacza, którego radio się domaga ( wyrzucając błąd). fabrycznie auto nie jest przystosowane do montażu takiego wyświetlacza ( wiązka nie jest doprowadzona do miejsca w którym on ma być zamocowany) Ale że wszystko chodzi po CAN'ie to czy jak wepnę się w sieć z tym wyświetlaczem to BSI nie będzie się coś pluło że ma nowy sprzęt? Dodam Ze podczas instalacji radia za pomocą Proxii automatycznie dointalowywany jest wyświetlacz który później w teście jest nie odnajdowany ( z powodu jego braku w systemie).

W schematach z innego modelu z takim radiem i wyświetlaczem znalazłem ze jest jeden CAN który sie po prostu rozgałęzia właśnie między tymi urządzeniami.

Czy podane rozwiązanie ma możliwość zadziałania?
    Czy może istnieje coś jak przelotka zasilająca wyświetlacz spod radia fabrycznego (bo w tej wielkiej kości radia są jeszcze wolne piny)?

Post raportowany, regulamin punkt 11.1 zmieniłem tytuł. [TW]

0 2
  • #2 07 Sie 2008 06:51
    zi.ko
    Poziom 25  

Nie ma takiej przelotki bo wiązka się rozgałęzia na radio i wyświetlacz. Musisz podciągnąć z radia 4 przewody:

Pin 1 wyświetlacza połącz z pinem 12 radia (to jest plus zasilania)
    Pin 3 wyświetlacza z pinem 16 radia (to masa)
    Pin 7 wyświetlacza z pinem 13 radia (CAN)
    Pin 9 wyświetlacza z pinem 10 radia (CAN)

1
  • #3 07 Sie 2008 19:30
    czart_1
    Poziom 11  

Dzięki za zaintersowanie. Śledząd schamat doszedłem do takiego samego rozwiązania jak przedstawiłeś.
    Tylko bardziej mnie niepokoi czy takie kombinacje nie wpłyną na działanie systemu i jego stabilność. Podłącze i zobaczę co się bedzie działo o efektach napisze później.

0
  Szukaj w 5mln produktów