Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA-10 jak z manipulatora LCD obsługiwać dwie strefy??

edek83 06 Sie 2008 22:47 2765 7
  • #1 06 Sie 2008 22:47
    edek83
    Poziom 9  

Witam. Podzieliłem system (CA-10) na dwie strefy, strefa A (dół) strefa B (góra) do dołu jest manipulator LCD a na górze jest LED. Moje pytanie to: jak zrobić bym mógł z manipulatora LCD zazbrajać i rozbrajać oby dwie strefy??? Ale żebym z LED mógł zazbroić i rozbroić oddzielnie dól lub górę???

0 7
  • #2 07 Sie 2008 00:26
    tomhub
    Poziom 19  

Tak z grubsza.Masz w zakladce strefy,wiec w Awpisujesz linie do ktorej należą i podobnie w B.Potem w manipulatorach odznaczasz funkcje GOTO(idź do).W ten sposob naciskajac dluzej klawisz 1 lub 2 idziesz do danej strefy z danego manipulatora.Potem tylko zasieg hasel(globalny czy nie itp).Ciachnij sobie funkcje 121(przypisanie adresów manipuatorów)tak przy okazji.Potem pobaw sie liniami(wspolne , wewnetrzne itp.)Jest w instr.

0
  • Pomocny post
    #3 07 Sie 2008 07:18
    aprzycho
    Poziom 16  

witam, proponuje Ci takie rozwiązanie. Ponieważ w ca10 możesz dublować czujniki w strefach tzn czujka może być w kilku na raz. Robisz dwie strefy. Jedna to dół i zazbrajana z góry (to jak śpisz na górze) a druga to cały dom wszystkie czujki i zazbrajana z dolu (jak opuszczasz dom). Prosto łatwo i powinno być wystarczająco :). WYdaje mi się że bawienie się z dołu i możliwość zazbrajania z dołu góry nie ma sensu no chyba że to jakas nietypówka :)

pozdrawiam

0
  • #4 07 Sie 2008 09:32
    tomhub
    Poziom 19  

Ja znowu robie inaczej.Daję 2 manipulatory jako rónorzędne.(2 strefy i przydzielam do nich wszystko) potem wpisując kod użytkownika daję mu uprawnienia 7 i mówie ludziom , ze to załączanie na noc.(uprawnieniami 7 załączas system bez linii zadeklarowanych jako linie blokowane które nie są widziane przez centrale podczas załączenia tym kodem).Chyba , że to naprawdę nietypówka.

0
  • #5 07 Sie 2008 22:54
    edek83
    Poziom 9  

''Aprzycho''
    Tak właśnie chce zrobić ale coś mi nie wychodzi. chodzi o to ze mam problem z zazbrojeniem góry z dołu.Dodam ze na górze jest tylko jedna czujka.
    Prosił bym o więcej szczegółów jak to poustawiać.

0
  • Pomocny post
    #6 08 Sie 2008 14:10
    aprzycho
    Poziom 16  

przydzielasz czujniki dołu do jednej strefy powiedzmy B. Podpinasz manipulator ten górny do szyny drugiej CLK2. Ten manipulator przynależy do strefy B. Ustawiasz hasła dla strefy B. I wtedy powinno śmigać.
    Wszystkie czujniki przydzielasz do strefy A i manipulator dolny do CLK1. I tworzysz użytkownika dla strefy 1 . Ten użytkownik będzie załączał cały system. Mam nadzieje że zrozumiałes :). Może coś pomerdałeś z hasłami ??
    Hasła dla stref najlepiej zrób różne. Jak będą problemy pytaj.

Powiedzmy uzytkownikcy maja hasła 1234 strefaA, 2345 strefaB. Hasło 1 używasz na dole tylko. A hasło 2 na górze . Cały problem żeby w programie dload poustawiać czujki do stref.

0
  • Pomocny post
    #7 11 Sie 2008 19:55
    pkhenr
    Poziom 32  

musisz odblokować GO TO czyli wejść w TS ( z dowolnego LCD )potem dwa razy w góre i będzie manipul. LCD wejdź w niego i chyba w ustawieniach masz GO TO i zaznacz 12lub 1234jeśli wiecej stref chcesz zrobic ,to plus pokrycie stref tak jak wspomniał kolega i jeszcze zaznaczenie globalnego zasięgu haseł ,ułatwi Ci zycie

0
  • #8 12 Sie 2008 23:15
    edek83
    Poziom 9  

Dzięki wszystkim za pomoc. Jak będe miał jakieś problemy to się odezwe

1