Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

proszę o pomoc w przekompilowaniu programu w AVR GCC

prokopcio 06 Sie 2008 23:22 996 4
  • #1 06 Sie 2008 23:22
    prokopcio
    Poziom 29  

Witam.
    Nie znam AVR GCC (używam go w AVR Studio) i nie wiem jak mogę zmienić program tak, żeby kompilator wygenerował plik .hex dla procesora atmega8... - w paczce są też pliki wynikowe dla wszystkich procesorów ale potrzebuję zmodyfikować źródło i przekompilować ale niestety nawet pokompilacj bez modyfikacji plik nie pasuje na atmegę 8. próbowałem bezskutecznie zmieniać nazwę w MakeFile...

Proszę o pomoc - kto mi powie jak to zrobić krok po kroku lub (w ostateczności) skonfiguruje tą paczkę na atmegę 8 i mi podeśle...

konkretnie chodzi o plik projektu cdcmega.aps

http://www.recursion.jp/avrcdc/AVR-CDC.2008-01-27.zip

0 4
  • #2 06 Sie 2008 23:41
    d.d
    Poziom 20  

Po zmianie w Makefile wpisu MCU = atmega48 na MCU = atmega8 powinno działać kilka dni temu tak robiłem ale w WinAvr.

Zobacz w Project->Configuration Options czy masz zaznaczone Use External Makefile

0
  • #3 07 Sie 2008 06:52
    prokopcio
    Poziom 29  

Cytat:
    próbowałem bezskutecznie zmieniać nazwę w MakeFile...

niestety - mimo, że kompilator pokazuje w okienku komplikacji że kompiluje na atmegę8 to plik wynikowy nie działa na niej :(. Tzn plik wynikowy nie jest identyczny z plikiem cdcatmega8.hex dołączonym przez autora projektu jako wynikowy dla procesora atmega8

0
  • #4 07 Sie 2008 12:13
    kris_gor
    Poziom 16  

prokopcio napisał:
    Cytat:
    próbowałem bezskutecznie zmieniać nazwę w MakeFile...

niestety - mimo, że kompilator pokazuje w okienku komplikacji że kompiluje na atmegę8 to plik wynikowy nie działa na niej :(. Tzn plik wynikowy nie jest identyczny z plikiem cdcatmega8.hex dołączonym przez autora projektu jako wynikowy dla procesora atmega8

W jaki sposób nie działa? Tzn. co? Wgrywasz do procesora i nie działa?
    To, że plik u Ciebie po kompilacji jest inny to też nic dziwnego. Wystarczy, że kompilator jest w innej wersji niż ten, którego używał autor programu.

0
  • #5 07 Sie 2008 12:18
    prokopcio
    Poziom 29  

tak. plik po wgraniu do procka nie działał ale poprosiłem autora i już zrobił dla mnie wersię na atmegę... problem tkwił w tym, że nie przekompilowywałem całego projektu a jedynie zwykłe compile - to nie wystarcza. Trzeba używać rebuild All.

pzdr.

0