Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie anteny satelitarnej - HotBird, Astra

Peef 23 Paź 2009 20:34 480839 41
  • #31 23 Paź 2009 20:34
    matzg
    Poziom 35  

Zbyszek_59 napisał:
    Miałem ustawioną antenę na HB. Kupiłem konwerter monoblock twin i bez przekręcania anteny odbieram HB i Syriusa. Co zrobić aby odbierać HB i Astrę?
    Z góry dziękuję i proszę o radę.

Prawdopodobnie źle przykręciłeś monobloka, głóny z lewej na HB a z prawej na Astre(stojąc za anteną).

• #33 24 Paź 2009 18:13
    pajo21
    Poziom 35  

Zamontowałeś monoblocka nie za to "oko" co potrzeba tak jak wspomniał kolega wyżej.

• #34 25 Paź 2009 13:25
    Zbyszek_59
    Poziom 2  

Stojąc twarzą do talerza zamontowany jest za lewy

• #36 31 Paź 2009 19:58
    piszcza
    Poziom 14  

Zbyszek_59 napisał:
    Miałem ustawioną antenę na HB. Kupiłem konwerter monoblock twin i bez przekręcania anteny odbieram HB i Syriusa. Co zrobić aby odbierać HB i Astrę?
    Z góry dziękuję i proszę o radę.

Nie za tą "szyjkę" uchwyciłeś;) Jak złapiesz za ta drugą, będziesz miał HB i Astrę. HB nadal jest ustawione centralnie. Twin monoblock jest przystosowany do anten fi 80cm(+/- 5cm)-wtedy jest różnica 6 stopni między satelitami. Jeżeli masz 60, to możesz mieć problem.

• #37 01 Lis 2009 15:54
    Adrianleb18
    Poziom 9  

witam
    posiadam fergusona 6900... mój problem polega na tym, ze nie mam wszystkich kanałów na TNK (TVS i Air box TV nie mam kanałow radiowych rmf maxx, radio zet itd) Gdy podłączam moj dekoder pod satelite rodziców wszystko śmiga... próbowałem przenieśc mój talerz w inne miejsce i co się okazało miałem TVS radio zet rmf maxx ale nie miałem znowu tych kanałów co wcześniej działały... próbowałem założyć tez inny konwenter też to nic nie daje. Jestem zielony w tych tematach dlatego zwracam się do was o pomoc. Co jeszcze mogę zrobić żeby wszystko śmigało???

• #38 20 Sty 2010 17:18
    jugo18
    Poziom 2  

Witam!
    Zaczynam swoją przygode z TV z satelity i proszę o kilka potrzebnych rad...:)
    Zakupiłem starter TNK i ich dekoder antenę fi 85 i konwenter monoblok.. Chce na tym zestawie odbierać programy z HB i astry.. Jak by ktoś mógł napisać z jakimi kątami ustawić antenę i jak ustawić konwenter (jestem z Rzeszowa) za którą główkę złapać i czy musi być na środku anteny? Przesyłam fotkę jak to zrobiłem tymczasowo w domu.
    Ustawienie anteny satelitarnej - HotBird, Astra
    pozdrawiam i proszę o szybka odpowiedz Michał

• #39 20 Sty 2010 17:25
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Dobrze zamontowałeś.
    Tylko w ustawieniach dekodera trzeba ustawić poprawność działania przełącznika.
    A gdy zrobisz opcję szukaj to znajdziesz to co ci potrzebne.

• #40 20 Sty 2010 21:53
    jugo18
    Poziom 2  

dzięki dzac4 z dekoderem będę się bawił w najbliższym czasie a wiesz może jaki powinien być kąt ustawienia talerza do północy i pochylenia do elewacji??