Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawienie anteny satelitarnej - HotBird, Astra

Peef 23 Oct 2009 20:34 534491 41
    matzg
    Level 35  
    Zbyszek_59 wrote:
    Miałem ustawioną antenę na HB. Kupiłem konwerter monoblock twin i bez przekręcania anteny odbieram HB i Syriusa. Co zrobić aby odbierać HB i Astrę?
    Z góry dziękuję i proszę o radę.

Prawdopodobnie źle przykręciłeś monobloka, głóny z lewej na HB a z prawej na Astre(stojąc za anteną).
    pajo21
    Level 35  
    Zamontowałeś monoblocka nie za to "oko" co potrzeba tak jak wspomniał kolega wyżej.
    Zbyszek_59
    Level 2  
    Stojąc twarzą do talerza zamontowany jest za lewy
    piszcza
    Level 14  
    Zbyszek_59 wrote:
    Miałem ustawioną antenę na HB. Kupiłem konwerter monoblock twin i bez przekręcania anteny odbieram HB i Syriusa. Co zrobić aby odbierać HB i Astrę?
    Z góry dziękuję i proszę o radę.

Nie za tą "szyjkę" uchwyciłeś;) Jak złapiesz za ta drugą, będziesz miał HB i Astrę. HB nadal jest ustawione centralnie. Twin monoblock jest przystosowany do anten fi 80cm(+/- 5cm)-wtedy jest różnica 6 stopni między satelitami. Jeżeli masz 60, to możesz mieć problem.
    Adrianleb18
    Level 10  
    witam
    posiadam fergusona 6900... mój problem polega na tym, ze nie mam wszystkich kanałów na TNK (TVS i Air box TV nie mam kanałow radiowych rmf maxx, radio zet itd) Gdy podłączam moj dekoder pod satelite rodziców wszystko śmiga... próbowałem przenieśc mój talerz w inne miejsce i co się okazało miałem TVS radio zet rmf maxx ale nie miałem znowu tych kanałów co wcześniej działały... próbowałem założyć tez inny konwenter też to nic nie daje. Jestem zielony w tych tematach dlatego zwracam się do was o pomoc. Co jeszcze mogę zrobić żeby wszystko śmigało???
    jugo18
    Level 2  
    Witam!
    Zaczynam swoją przygode z TV z satelity i proszę o kilka potrzebnych rad...:)
    Zakupiłem starter TNK i ich dekoder antenę fi 85 i konwenter monoblok.. Chce na tym zestawie odbierać programy z HB i astry.. Jak by ktoś mógł napisać z jakimi kątami ustawić antenę i jak ustawić konwenter (jestem z Rzeszowa) za którą główkę złapać i czy musi być na środku anteny? Przesyłam fotkę jak to zrobiłem tymczasowo w domu.
    Ustawienie anteny satelitarnej - HotBird, Astra
    pozdrawiam i proszę o szybka odpowiedz Michał
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Dobrze zamontowałeś.
    Tylko w ustawieniach dekodera trzeba ustawić poprawność działania przełącznika.
    A gdy zrobisz opcję szukaj to znajdziesz to co ci potrzebne.
    jugo18
    Level 2  
    dzięki dzac4 z dekoderem będę się bawił w najbliższym czasie a wiesz może jaki powinien być kąt ustawienia talerza do północy i pochylenia do elewacji??