Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor + projektor do jednrgo komputera

matylcia 07 Sie 2008 10:05 1430 3
  • #1 07 Sie 2008 10:05
    matylcia
    Poziom 9  

Witam.
    Mam następujący problem: do jednego komputera podłączam monitor 20" z wejściem D-SUB (1680x1050 60Hz) i projektor z identycznym wejściem(1024x768 60Hz).
    Zintegrowana na płycie karta graficzna ma dwa wyjścia jedno D-SUb i DVI.
    Niestety DVI podaje tylko sygnał cyfrowy (nie ma miejsca na 4 dodatkowe bolce) w związku z czym nie mam możliwości zastosować zwykłej przejściówki z DVI - D-SUB i podłączyć obu urządzeń naraz.

I teraz za każdym razem muszą przełączać kabelek z tyłu Pc...

Myślałam o przełączniku ręcznym lub rozdzielaczu kabelkowym, ale one ponoć obsługują tylko małe rozdzielczości.

Są splittery, ale dość kosztowne – 130zł.
    Poza tym nie bardzo mi takie coś potrzebne.

Może dokupić kartę graficzną jakąś tanią (internet, programy biurowe i filmy - żadnych gier) z dwoma wyjściami...

Generalnie chodzi o to żeby było jak najtaniej ;)
    Poprawiłem TONI_2003

0 3
  • Pomocny post
    #2 07 Sie 2008 10:19
    meschif
    Poziom 17  

ATI Radeon 9600tx 128MB lub Ati Radeon 9800XL 128MB 256bit koszt używki około 40-50 zł , nawet filmiki pooglądasz , a może projektor ma wejście, wyjście D-SUB tylko problem podczas pracy na monitorze gdyż włączony musi być projektor

0
  • Pomocny post
    #3 07 Sie 2008 11:50
    8draco8
    Poziom 13  

Ja bym polecał jakś karte grafiki z nVidii. Ja w takiej konfiguracji pracowałem na GeForce FX5200. Jaśli chcesz tanio a dobrze to poszukaj czegoś z nVidii z modeli 6600 i w góre. Moim zadaniem najlepsze karty graficzne do wszelkiego rodzaju rozwiązań. Bardzo łatwo sie je konfiguruje do pracy w wieloma monitorami ( projektor, tv itd)

0
  • Pomocny post
    #4 07 Sie 2008 21:04
    tzok
    Moderator Samochody

Nada się dowolna współcześnie produkowana karta z dwoma wyjściami D-SUB lub DVI-I, tylko sprawdź najpierw jakie złącze masz na płycie głównej.

0