Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakim kablem podłaczyć mikrofon beyerdynamic TGX?

igodem 07 Aug 2008 11:38 1095 3
    igodem
    Level 9  
    Mam do Was kolejne pytanie. Czy mikrofon beyerdynamic TGX http://www.bigbeat.pl/produkt-5658.html moge podlaczyc do miksera kablem z duzym jeckiem czy musi to byc koncowka XLR bo jak probuje z jackiem to nie dziala (nie wiem moze mam uszkodzony mikrofon)...Z gory dzieki za odpowiedz. A w ogole co myslicie o tym mikrofonie?
  • Helpful post
    adamus112
    Level 14  
    Podłączanie jackiem jest bez sensu, ponieważ mikrofony podłącza się w wejścia z przedwzmacniaczem mikrofonowym, a te są na wejściach XLR.
    Podłącz w XLR przewodem trzyżyłowym, jest tu dużo większa czułość i zdecydowanie mniejsze szumy.
    Jeśli nie masz możliwości w XLR, to w jack też powinno działać, bo jest to mikrofon dynamiczny, kwestia tylko właściwego połączenia przewodów.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    igodem
    Level 9  
    Dzieki wam już znalazlem rozwiazanie problemu. Nie znam sie na tych sprawach kompletnie wiem tylko tyle ze dostaje mikrofon i mam spiewac a reszte robi akustyk. A mikrofon musialem kupic dla siebie wiec pojawil sie problem, ale poszedlem do salonu i okazalo sie ze mialem niesymetryczny kanel do mikrofonu symetrycznego i gosciu kabelek przerobil i wszystko gra i buczy. Tak wiec uwazam temat za zamkniety :).