Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co to za kostka w alpine?

23 Lut 2004 09:17 957 1
  • Poziom 11  
    witam,
    nie dawno wpadła mi alpinka 9815rb ale ktoś juz poucinał oryginalne kable i zrobił to po swojemu międzi innymi odciął kabel na którym był bezpiecznik i połączył radio bez niego ale nie to mnie martwi bo radio gra i jest całe tylko fekt że w alpine 9815 jest taka mała kostka na której jest też bezpiecznik 20A jak sobie przypominam jest ona dość sporych rozmiarów koloru szarego czy ona jest ważna?co to za urządzenie? jakiś przekaznik czy filtr? w instrukcji pisze że jest to:"choke coil with fuse20A" radio gra bez tego, oczywiście zamontowałem spowrotem bezpiecznik. proszę o informacje co tam się oryginalnie znajduje w tej kostce i czy musi ona być mam też takie kostki od innych radi kenwooda i pioneera ale nie wiem czy to jest to samo w środku są takie jak by transformatorki nie znam się na tym więc dlatego pytam
  • Poziom 16  
    witam

Na kablu zasilający powinien być "transformatorek" mówiąc inaczej filtr, ale radio normalnie bez niego będzie pracowało tylko podczas jazdy będzie słyszalny "gwizd" z alternatora.

pozdrawiam