Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz 8.5V Playstation 2

07 Sie 2008 15:49 11133 8
  • Poziom 11  
    Witam, nie wiem gdzie umieścić ten temat więc zaczne odrazu
    czy ma ktoś z was jakiś sposób na zrobienie zasilacza 8.5V do playstation2, końcówke mam i mam do groma zasilaczy w domu lecz nie wiem od czego zacząć, nie chce kupować oryginalnego zasilacza bo cena to kpina 70zł ! a więc czekam na odpowiedź
  • Poziom 23  
    Poszukaj na początku z jakim natężeniem ma to pracować.
    Poszukaj schematów na forum z zasilaczami stabilizowanymi. Jest ich dużo..np dział DIY...
  • Poziom 43  
    Witam!
    Co wiesz o tym zasilaczu, oprócz tego, że 8,5V?
    Czy to AC, czy DC? Jaki pobór prądu? Czy jest potrzebna stabilizacja?
    Napięcie 8,5V sugeruje, że to zasilacz, który może równocześnie ładować 2 ogniwa Li-jonowe ...
  • Poziom 11  
    Więc oryginalny zasilacz ma 8.5V 5.3A AC

Znalazłem w domu jakiś zasilacz z którym końcówka pasuje do PS2 podłączyłem, nie działa lecz ma regulacje i ustawiłem na 6V i konsola sie uruchamia najepirw czerwona dioda, wciskam jest zielona wiatraczek sie kręci lecz nie ma obrazu, dźwięku a gdy zwiększam na np. 7.5V lub więcej to nawet czerwona lampka sie nie świeci więc może jest jakiś sposób aby ustawić ten zasilacz na 8.5V 5.3A ??
  • Poziom 43  
    Z Twojego opisu wynika, że to jest po prostu transformator (o mocy ok. 50W), który daje 8,5V i 5,3A PRĄDU ZMIENNEGO (=AC)!
    Prawdopodobnie wewnętrzny układ w PS2 przetwarza to AC na "+" i "-", względem zera, więc zasilanie z zasilacza pradu stałego może spowodować brak napięcia ujemnego, i brak przcy urządzenia.
    Zobacz tu:
    http://www.tme.eu/pl/katalog/transformatory-s...0027/#id_category%3D100027%26%26page%3D4%2C20
    trafo TS40/020 ma 2 uzwojenia po 7,5V/2,6A, trzeba by połączyc je równolegle i może dowinąć te kilka zwojów dla 1V wiecej ...
  • Poziom 2  
    Witam,posiadam takie zasilacze ok 5 sztuk i jest to zasilacz własnie do playstation2 8,5V 5,65A oryginalny.chętnie sprzedam tanio.
  • Poziom 1  
    do mefistox ja bym wzial od ciebie taki zasilacz tu jest moje gadu 7749003
  • Poziom 2  
    jeśli potrzebujecie taki zasilacz jak napisałem wyżej to nie ma problemu 9044009 gg.
  • Poziom 10  
    witam ja potrzebuje takie zasilacz moje gg to 6978835