Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za wysokie wolne obroty - Polonez 1,6 Gli Abimex GAZ

07 Sie 2008 19:54 2765 5
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich Serdecznie !
    Problem który mnie dotyczy był poruszany już wiele razy na forum. Przeczytałem chyba wszystkie posty z ostatnich lat związane z tą usterką.
    Postanowiłem jednak zadać to powracające pytanie na nowo gdyż w moim przypadku jest jeden szczególny element na który nie natknąłem się wśród wypowiedzi.
    Polonez 1,6 Gli Abimex na gazie - Na zimnym silniku wszytko jest OK! Natomiast przy nagrzanym silniku wolne obroty skaczą do 2000 niezależnie od tego czy auto stoi czy jedzie. ( wiele osób opisywało podobny problem na forum )
    ALE GDY LEKKO "PRZYDUSZĘ" SILNIK PRÓBUJĄC RUSZYĆ BEZ GAZU ( NA HAMULCU PUSZCZAJĄC SPRZĘGŁO) WYMUSZAJĄC W TEN SPOSÓB SPADEK OBROTÓW DO 1000 obr./min - TO OBROTY POZOSTAJĄ JUŻ NA TYM POZIOMIE. Gdy znów dodam gazu to obroty skaczą do 2000 i tak już zostają.
    Proszę o sugestie wyeliminowania tej usterki.
    Z góry dziękuję !!!
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    sprawdz wtyczkę od przepustnicy przy wtrysku może być że silniczek krokowy sie zatarł normalne przy gazie mozesz jeszcze zdjąc kleme tak na 3 minuty (minus) na zimnym silniku i odpalic go nie dotykając gazu i czekac aż wentylator sie załonczy 3 razy tylko powyłanczaj przed odłonczeniem aku wszystkie odbiorniki (radio,światła) tak robili mojemu ojcu w poldku u mechanika możesz jeszcze podjechac do kogos kto może go podpiąc pod tester poniewaz w polonezach potrafił pękać kolektor ssący od spodu i też bedzie miał wysokie obroty a na testerze powinno pokazać
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    slajas napisał:
    w polonezach potrafił pękać kolektor ssący od spodu i też bedzie miał wysokie obroty a na testerze powinno pokazać

no,
    zapisuje się błąd P6666 pęknięty kolektor ssący

a w opisie naprawy FSO radzą kleić na glusia.
  • Poziom 10  
    tak. to był silniczek krokowy.
    WD-40 rozwiązało sprawę w 24 godziny
  • Użytkownik usunął konto