Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio SONY CDX-L380X - nie łapie fal radiowych

opium24 07 Sie 2008 20:05 3593 4
  • #1 07 Sie 2008 20:05
    opium24
    Poziom 11  

Witam , mam taki problemik , mam radio sony CDX-L380X , radio w 100% działa poza jednym małym mankamentem - nie łapie fal radiowych , w głosnikach nie słychać standartowego "szumu" tylko cichutkie pyknięcia podczas regulacji przyciskiem volume , czy ktoś moze podopowiedzieć na co zerknąc ? gniazdo siedzi okej :D

Dzieki za podpowiedzi

0 4
  • #2 07 Sie 2008 20:09
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Najprawdopodobniej uszkodzona głowica UKF ale czy na pewno to się okaże. Nie ma cudownych recept na naprawy radioodtwarzaczy samochodowych. Trzeba rozkręcić i najlepiej ze schematem w ręku patrzyć. ;)

0
  • #3 07 Sie 2008 20:28
    opium24
    Poziom 11  

No niby tak :d ale to forum chybawłasnie jest po to zeby tacy "rzeźnicy" amatorzy jak ja mieli troche zabawy , a prawdziwi elektronicy potem troche więcej pracy ;)

Przelutowałem głowicę zgodnie ze wskazówkami z innych postów . Napięcia :

VCC 8v
    RDS-DE 8V
    5V(EE) 5V
    SDA 5v
    SCL 5v
    VDD 0,12V
    SPA (EE) 5V

Przy wyszukiwaniu i "postoju" nic w zasilaniach sie nie zmienia :D

0
  • #4 07 Sie 2008 20:47
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

A jaki typ głowicy jak seria TUX to niestety rokuję że nie do naprawy , do wymiany będzie w niej scalak smd nieosiągalny w rozsądnej cenie ;) nowa głowica ceny też nie zachęcają.

Obym się mylił ;)

0
  • #5 07 Sie 2008 21:42
    opium24
    Poziom 11  

Czy TUX to Ci niestety nie powiem :P chyba ze mi podpowiesz gdzie mam to sprawdzić ;) mam jeszcze kilka sonek ( cdx2050 ,cdx-gt200) moze któraś głowica bedzie pasowała ;]

Widać coś ?

Proszę wklejać zdjęcia wg. tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html Zmieniłem [TW]

0
  Szukaj w 5mln produktów