Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio becker 1100 europa

23 Lut 2004 11:24 3626 13
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Mam problem z radiem jak w temacie, w zalaczniku jest zczytany eeprom. Potrzebuje kod odblokowania radia...Albo oryginalny dump z kodem--jeszcze lepiej... Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam, wygląda na to, że kod 4748. Powodzenia.
  • Poziom 25  
    Znajdź trzy razy powtórzoną sekwencję - u Ciebie EDE2, otwórz kalkulator Windows - profesjonalny,tryb Hex. Wykonaj działanie EDE2 xor AAAA i masz kod. Prawda, że szybkie i proste? Bez tabel, wydziwnionych programów, gotowców czy czego tam jeszcze.I na drugi raz wysyłaj pliki w ogólnie stosowanych formatach -e2p do nich nie należy. Popraw licznik błędów z 24 na 33.
  • Poziom 10  
    Witam!!!
    Dzieki za pomoc wszystkim specom ale to nie konec moich problemow :lol:
    Po zalaczeniu radio nic nie wyswietla, sam juz nawet nie wiem jak je podlaczyc. Z tylu sa 4 styki do zasilania, jedna masa-wiadomo,pierwsza od prawej jak sie od tylu patrzy, drugi to zasilanie chyba elektroniki, trzeci podswietlanie a czwarty????Sam juz zglupialem. Szczerze mowiac to malo mam doswiadczen co chodzi o radia wiec jesli ktos wie co tu jest grane to prosilbym o pomoc.Jak podlacze je do 2 stykow + to jest podswietlenie ale nic nie widac na wyswietlaczu, a jak do 3 + to cos tam sie pojawia jakby 4 niedokonczone litery czy cyfry, tak jakbym obcial je do polowy w pionie. Pozdrawiam formulowiczow!!! :wink:
  • Poziom 25  
    2 i 4 +, 3 +światła
  • Poziom 10  
    Nie zrozumialem Adam White??Są 2 i 4 złaczowe???Chcialem dokladniej wiedziec. Jeszcze raz. Z tylu patrzac na radio mam tak:
    1. Gniazdo z 4 bolcami gdzie pierwsze od prawej to masa(jest w nieco innym polozeniu)
    2. Gniazda na antene 2 rodzaje
    3. 2 gniazda na głosniki
    4. I jeszcze dodatkowe gniazdo takie z 2 stykami na srodku prawie-nie wiem do czego sluzy.

Chcialbym wiedziec co jest do czego. Moze dobrze podlaczam ale radio ma usterke. Wczesniej mowiles zebym poprawil licznik bledow z 24 na 33. Do czego to ma sluzyc?? Jak to jest z tymi kodami?Bo mozliwe ze jest zablokowane np ktos za duzo prob wykonal i co wtedy??? Bo dobre powinno byc z punktu widzenia elektronicznego, raczej to sprawa podlaczenia i/lub rozkodowania.
    THX Adam Write :)
  • Poziom 43  
    Na moje oko to skopałes radio lub było uszkodzone. Pierwszą rzeczą to przed zadawą powinieneś je sprawdzić a potem grzebać. W tych modelach druk łatwo uszkodzić rwąc pamięć nieumiejętnie. W zasadzie wszystkie informacje już masz , teraz wykaż sie myśleniem. Radio po kilku próbach wprowadzenia kodu blokuje się na coraz dłuższy czas i dlatego poprawia sie licznik błędów bo może być już zablokowane na amen. A błędnie wskazania wyświetlacza wskazują na uszkodznie, wiele widziałem tak popapranych radii po giełdach, aż nóż sie w kieszeni otwiera.

SławeK
  • Poziom 10  
    Czesc Sławek, nie kupowalem je tylko dostalem od znajomego w stanie nienaruszonym i nie wiem co z nim zrobic teraz. Sprawdzalem je przed wyciaganiem eepromu, bylo dokladnie to samo. Eepromu ani plytki bym nie uszkodzil bo akurat w tym nie jestem najgorszy, robie to na codzien. Chcem tylko sie upewnic czy je dobrze podlaczam bo wiem ze radio to rozni sie troszke od innych. A opisu nie mam. Wiec dalej pozostaje kwestia podlaczenia. Adam Write mi co nieco napisal. Prosilbym o dokladniejsze info. Pozdro
  • Poziom 43  
    Każdy tak samo mówi. Ale skoro robisz to na codzien to powinieneś wiedzieć że każde radio się rózni , tak jak wróbelek się rózni ... ;)
    A to co piszesz nie wskazuje na jakąkolwiek praktykę ze sprzętem.

Co tu dokładniej można powiedzieć . Układ w złączu zasilającym jest prosty i łatwo się domyślić, ja niegdy nie pamiętam co gdzie jest i spawdzam miernikiem w kilka chwil. Podstawa to masa, reszta to plus z zapłonu, plus podtrzymujący i podświetlanie to też plus przychodzący. Obok jest antena automatyczna ale to osobne gniazdko. Czyli ze jak znajdziesz masę to reszta do plusa i nic się nie stanie co najwyżej nie bedzie wyłączało sie podświetlanie. A co do uszkodznia to pewnie drivery wyświetlacza masz uszkodzone ale może to być i procek lub inne uszkodznie. W tym sprzęcie trzeba umieć lutować bo sporo uszkodzeń jest od solidnego ale często niszczonego przez "fuchowców" druku.
    Aha, jedna wazna rzecz. Nie wolno robić radii na podkładkę z innego radia. Właśnie w taki sposób najczęsciej wielu partaczy psuje radia ale o tym już wielkokrotnie pisałem.

SławeK
  • Poziom 10  
    Dzieki za info, poprostu chcialem sie upewnic, jednak dobrze podlaczalem tylko cos jest w nim walniete tak jak mowiles. Poprostu nie wiem jak sie zachowuje to radio w stanie zablokowania, dlatego tyle pytam. Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam!! Udalo mi sie zrobic. Trzeba bylo odczekac kilka min zanim zachcialo mu sie kodu. Wlasnie tego nie wiedzialem. Dzieki Slawek za info. Pozdro
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze jeden problem. Otoz radyjko dziala ale nie moze mi znalezc stacji fm. Szuka ale po jakims czasie wraca do ostatnio zaprogramowanej i zaczyna wydawac powtarzajace sie odglosy slyszanle w glosniku. Aha glosik jakby z alarmu- na poczatku cichy i robi sie coraz glosniejszy. Moze o czyms informuje np ze cos jest uszkodzone. Moze spotkal sie ktos z was z takim problemem???
  • Poziom 43  
    Znów kłania się instrukcja obsługi i obycie ze sprzętem. Wyłącz system komunikatow drogowych (ARI, SDK...).

SławeK