Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utraciłeś dane? Opisz jak do tego doszło

08 Sie 2008 00:18 9066 43
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Dysk wypadł mi z ręki i walnął kantem o twardą podłogę (terrakota). Wewnątrz grzechotały bebechy a że nie było na nim ważnych danych do odzysku, po prostu wylądował w śmietniku :lol:
    Z resztą przypadków można sobie dać radę w zależności od rodzaju uszkodzenia. Wiadomo, że nie ma jednej metody na wszystko. Generalnie należy zacząć od zrobienia kopii dysku i na niej pracować.
  • Poziom 39  
    Utraciłem dane na wszystkie sposby podane w ankiecie ;)
    Po pewnym czasie nauczyłem się używać programów znalezionych w sieci oraz z Waszych porad na forum .
  • Moderator Samochody
    Quantum Fireball 30GB - podłączony na jednej taśmie z dyskiem kolegi, dane kopiowały się baaardzo wolno. Kilka dni później dysk już nie wykrywał się w BIOSie. Wymieniony na gwarancji, dane przepadły (m.in. kody źródłowe kilku programów).

Samsung SpinPoint P80 - po pewnym czasie użytkowania pojawiły się błędy UNC, po reinicjacji SMART znikały i zerowanie przechodziło bez pbłędów, ale po pewnym czasie eksploatacji znów się pojawiały. Była kopia danych, dysk się gdzieś kurzy na półce.
  • Poziom 28  
    Utraciłem część danych przez to, ze w komputerze był zamontowany dysk 160GB, a miałem wtedy czysty (bez SP) system Windows XP Home, który nie obsłużył partycji większej niz ok. 128GB. Doszło do tego, że przy próbie otwarcia dysku, był komunikat, że dysk nie jest sformatowany. Część danych straciłem bezpowrotnie (nadpisały się), a te, które zostały, wyciągnąłem za pomocą oprogramowania do odzysku danych.
  • Poziom 23  
    WD400EB-00CPF0 i zasilacz L&C - po miesiącu pojawiły się bady, potem padła całkowicie jedna z głowic. Dobrze, że miałem backup i straciłem niewiele... Pozatym poszły do wymiany elki w płycie głównej. No i zakup porządnego zasilacza.
  • Poziom 10  
    Wszystkie wymienione możliwości z wyjątkiem wirusów. W przypadku 2 odzyskałem korzystając z bezpłatnego oprogramowania 100%.
  • Specjalista HDD Recovery
    Dysk Thoshiba 40 GB 2,5 Cala Zatarte łożysko. Przełożenie talerza do drugiego takiego samego dysku oraz elektroniki odzysk danych dysk po odzyskaniu na złom.
  • Poziom 1  
    ktoś miał przeskanować dysk i usunąć wirusy a zrobił szybki format na każdej z sześciu partycji . Partycje C 10Gb , F 6Gb, G 8Gb to podstawowe na każdej był system XP profesjonal z SP2 partycje D 50Gb S 50Gb X30Gb to partycje z danymi a ja teraz rozpaczliwie szukam pomocy bo niektóre dane na D i S były bezcenne dla mojej rodzinki
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Andrzej-R-sko napisał:
    ktoś miał przeskanować dysk i usunąć wirusy a zrobił szybki format na każdej z sześciu partycji . Partycje C 10Gb , F 6Gb, G 8Gb to podstawowe na każdej był system XP profesjonal z SP2 partycje D 50Gb S 50Gb X30Gb to partycje z danymi a ja teraz rozpaczliwie szukam pomocy bo niektóre dane na D i S były bezcenne dla mojej rodzinki

To musiał być "Superktoś" .
    Przeskanuj dysk w programie DMDE , R-studio demo , czy PC Inspector , pod kątem systemu plików jaki był na dysku - FAT/NTFS ? Zobacz co znajdzie ? Powinien zobaczyć wszystko co do tej pory na nim było ?
    Inna kwestia , to nie ten temat nadrzędny dla tego typu postów .

Pozdrawiam .
  • Poziom 1  
    przy probie instalacji systemu windows XP została skasowana partycja dysku dodatkowgo, który miał byc archiwum, jak odzyskac dane, dysk nie zostal sformatowany
  • Poziom 11  
    Podczas klonowania dysku acronis zniszczył geometrię dysku źródłowego. Dane utracone. Dysk jest używany choć ilość głowic i sektorów nie jest zgodna z metryką dysku.
  • Poziom 19  
    W dniu dzisiejszym, dzięki pomocy zdalnej kolegi Okzo i bez pomocy komercyjnego oprogramowania a jedynie przy użyciu DMDE i Disk Explorera dla partycji NTFS w sposób zdalny udalo się koledze OKZO odzyskać utracone przeze mnie zdjęcia, biorąc pod uwagę, że był nadpisany $boot i całkowicie sformatowana partycja, po czym po formacie w częsci nadpisana. Poprzednio na żadnym darmowym oprogramowaniu skanowanie plików nie przyniosło porządanych rezultatów.
    W znanej, dużej firmie w Katowicach w branży DR, poddano się i stwierdzono, że zdalnie NIE DA SIĘ TEGO WYKONAĆ ale jak się okazało, nasz kolega Okzo dowiódł, że można, co za raz jeszcze bardzo serdecznie pragnę podziękować.

Dodam jeszcze, że kolega Okzo poświęcił swój czas i wiedze całkowicie bezpłatnie. W tej dużej firmie z Katowic niestety to już nie było możliwe i było odpłatne, nawet kiedy nie przyniosło to rezultatów.
  • Poziom 1  
    dysk zewnętrzny USB, 500Gb, firma Datastor.
    mam go pół roku i 2 razy utracilem z niego dane, ok 300 Gb filmów, zdjęć i programów.
    po pewnym czasie poprawnego dzialania dysk sie zaczyna zawieszac, znika z menadzera urzadzen i trzeba go wylaczac i wlaczac, a ze srodka dochodzi stukanie.
    w koncu po kilku dniach pojawia sie komunikat ze dysk jest niesformatowany.
    za 2 razem nie formatowalem go, tylko odzyskalem dane komercyjnym programem. wlasciwie nie wiem dlaczego tak sie dzieje, bo dysk jest prawie nowy i chcialbym sie poradzic specjalistow co oni sadza na ten temat.
  • Poziom 12  
    Stary WD Caviar 40 GB - po 6 latach użytkowania padła mechanika, udało się odzyskać wszystkie dane. Po usterce (przed naprawą) bios raz go widział, raz nie, ale nawet po odpaleniu spod innego kompa nie otwierał partycji. Mimo wieku był bardzo cichy (cichszy od Spinpointa 160 gb PATA)
  • Poziom 1  
    Moj Caviar ( 80 GB ) padł po tym jak w balkon przywalił mi piorun :) Ogólnie z wnętrzności komputera ocalały jedynie ramy i odziwo procesor .
  • Moderator Samochody
    1. Wybitnie spowolni system, zwłaszcza jeśli wyłączymy buforowanie dysku systemowego.
    2. W XP domyślnie buforowanie (opóźniony zapis) jest wyłączone dla dysków wymiennych.
    3. Łatwiej odzyskać dane z FAT, jednak na NTFS trudniej zaburzyć ich spójność, ze względu na swój charakter NTFS niezbyt nadaje się do dysków wymiennych.
  • Moderator Samochody
    2. Nic nie uchroni Cię przed awarią jeśli wyjmiesz pendrive w trakcie kopiowania plików...
    3. Duża fragmentacja komplikuje, ale nie uniemożliwia odzyskania danych, problem jest, jeśli niektóre fragmenty zostały już nadpisane. NTFS ma inną strategię wykorzystywania wolnych obszarów i posiada dziennik transakcji.
  • Moderator Samochody
    No to kontynuujemy offtopic - FAT jest łatwiejszy w tym sensie, że jego struktura jest prostsza i bardziej czytelna dla człowieka.
    Jeśli ktoś zna i rozumie strukturę NTFS to na pewno może z niego wyciągnąć więcej informacji i odzyskać "trudniejsze przypadki", ale dla laika FAT jest bardziej czytelny.
  • Moderator Samochody
    Ja mówię o prostym przypadku, w którym albo plik został zwyczajnie skasowany albo uszkodzeniu uległ jakiś wpis w FAT, wtedy pozostaje druga kopia FAT.

Nie znam NTFS, jest dla mnie zbyt skomplikowany, czytałem twój tutorial i prawdę powiedziawszy niewiele z tego rozumiem. Nie wiem czy większa szansa jest odzyskania w DR Lab dysku z wymazaną tablicą FAT, czy z wymazanym "plikiem" $MFT. Wiem, że dopóki kopia FAT jest cała to odzyskanie pliku jest proste.
  • Poziom 29  
    Utraty danych:
    1) Quantum Fireball 13GB - w trakcie pracy wywaliło dziurę w sterowniku silnika talerzy
    2) Maxtor 60GB - po trzech miesiącach od zakupu zdechł - przy uruchomieniu stukał w przypadkowy sposób głowicą (nie tak rytmicznie jak po upadku)
    3) Pendrive 500MB - zgubiłem ;)
    4) Pendrive 128MB - źle podłączone zasilanie do panelu USB na obudowie
    5) IBM 30GB 2,5" - zwarcie w elektronice aż mi spaliło bezpiecznik w baterii laptopa
    6) IBM 20GB - użycie CHKDSK po kilkukrotnym załamaniu systemu (koniec baterii, BSOD, ...); o dziwo przed CHKDSK wszystko działało OK; niewiele straciłem ale system musiałem reanimować (zgubił m. in. gałęzie SYSTEM i SOFTWARE rejestru)
  • Poziom 24  
    Twarde resety kompa powoduja utratę danych, ja tak mam zepsuty cały folder ze zdjeciami, ktore często przeglądałem.