Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia Sephia 1.6.ECU - GDI 1994r. Czujnik temperatury.

killer 08 Sie 2008 15:46 4395 1
  • #1 08 Sie 2008 15:46
    killer
    Poziom 19  

Witam,
    silnik w pewnych momentach przestaje pracować luib jego praca jest bardzo nie stabilna, w tym czasie czuć zapach beznzyny oraz widać czasem czarny dym z rury wydechowej, sytuacja ta najczesciej się dzieje gdy silnik się nagrzewa. Jednoznacznie wskazuje to na zalewnie silnika.
    Odczyt kodów DTC wskazuje na błąd czujnika temperatury lub jego obwodu, co może mieć wpływ na zalewnie silnika gdyby komputer widział zbyt dużą rezystancję czujnika.
    Wartośc rezystancji czujnika na zimnym silniku wynosi ok 800 Ohm, przy rozgrzanym ok 200Ohm.
    Podmiana czujnika niestety nic nie wnosi.
    Schemat instalacji elektrycznej wskazuje na to, że czujnik, jest podłączony najpierw do ECU (bazowałem na schemacie mazdy 323F), a z tamtąd sygnał idzie do wskażnika temperatury na tablicy rozdzielczej. Niestety w praktyce wygląda to tak, że sygnał idzie do wskaznika temperatury, a dalej jak przypuszczam z tablicy idzie na komputer.
    Niestety są problemy z demontażem tablicy celem sprawdzenia co na niej się dzieje.

Czy ktoś może w jak w praktyvce jest to rozwiązane w sephi lub posiada faktyczny schemat elektryczny do tego modelu?
    Ew, może ktoś spotkał się z tego typu usterką w Kii lub Mazdzie (bo to są chyba podobne silniki)?

Ten poniższy ze strony www.kiatechinfo.com nie koniecznie oddaje rzeczywistość
    Kia Sephia 1.6.ECU - GDI 1994r. Czujnik temperatury.

Pozdrawiam

1 1
  • #2 08 Lut 2010 20:05
    Sipa15
    Poziom 2  

Witam właśnie jeżdżę kia sephia 94r 1.6i w której z przyczyn takich jak kolega opisuje pojechałem na komputer i wykryli mi właśnie ten czujnik temperatury facet powiedział że jak ten czujnik jest uszkodzony to podaje wiecej paliwa na wtryski i on wtedy gaśnie jesli jakby kolega miał jakieś pytania to proszę pisać

2