Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena CYFRY + antena siatkowa

piotrekrm 08 Sie 2008 18:42 1864 4
  • #1 08 Sie 2008 18:42
    piotrekrm
    Poziom 16  

Witam, chcialem się dowiedzieć następującej rzeczy: w domu posiadam antenę siatkową i zestaw CYFRY+. Anteny polączone są ze sobą za pomocą trójnika i do domu jest sprowadzony jeden przewód. Do tej pory na przewodzie który lecial bezpośrednio do anteny siatkowej mialem zainstalowany zasilacz 12V (zasilanie plytki w antenie). Chyba w tym momencie nie mogę używać zasilacza sieciowego bo na tym samym przewodzie zasilany jest konwerter od anteny satelitarnej... Co w takim przypadku z anteną siatkową ?

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 10 Sie 2008 14:47
    mpn103
    Poziom 34  

Nie można tego łączyć ze sobą jednym przewodem.

Który taki mądry instalator tak robi?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 10 Sie 2008 17:03
    miki23
    Poziom 15  

Można właśnie łączyć sygnał z anteny naziemnej z sygnałem z anteny satelitarnej. Do sumowania używamy sumatora SAT-TV a w mieszkaniu montujemy gniazdo abonenckie które nam sygnał rozdzieli do TV i do tunera sat. Polecam stronę www.dipol.com.pl

Oczywiście o zasilaniu wzmacniacza w antenie siatkowej można zapomnieć.
    W miejsce siatki polecam zestaw A2610
    http://www.dipol.com.pl/telewizyjny_zestaw_an...mentowy_dipol_26-6-12-21-69_digital_A2610.htm

Pozdrawiam serdecznie.

0
  • #4 10 Sie 2008 18:05
    piotrekrm
    Poziom 16  

Przepraszam Panowie, nastąpila mala niescislość... pisząc "trójnik" mialem na myśli oczywiście sumator. To jest normalne że nie wolno w takim przypadku zastosować zwyklego trójnika... Wlaśnie chodzilo mi co zrobic z zasilaniem anteny siatkowej :) na stronie dipol.com.pl znalazem dwa typy sumatorów. Jeden z nich o symbolu R85312 umożliwia zasilanie anteny siatkowej... Czyli co ? te 12V na siatkową ciągnie z zasilania konwertera TV-SAT?? na to mi wychodzi...

0
  • #5 10 Sie 2008 23:21
    mpn103
    Poziom 34  

Najlepiej zainstalować zasilacz już na wyjściu z sumatora na antenę siatkową, zazwyczaj prąd stały z anteny wtedy się nie przedostaje "w tył" ponieważ obwód w sumatorze nie przepuszcza prądu stałego i jest zasilany jedynie wzmacniacz w antenie.

0