Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z mikrofonem - nie słychać nic w głośnikach

adgol2004 08 Sie 2008 20:26 18349 6
 • #1 08 Sie 2008 20:26
  adgol2004
  Poziom 9  

  Posiadam laptopa Toshiba Tecra A8

  Mam następujący problem z mikrofonem:

  - podczas podpięcia mikrofonu, nie słychać w głośnikach tego, co mówi się do niego.

  Wiem, że problem był poruszany nie raz na tym forum, jednak w moim przypadku wygląda to zupełnie inaczej.

  W regulacji głośności, w opcji nagrywania dźwięku zaznaczam mikrofon. Jednak nadal nie słychać nic, gdy mówi się przez niego w podłączonych do komputera głośnikach zewnętrznych (a jeszcze kilka miesięcy temu mogłem tego dokonać). W opcji odtwarzania nie ma wyboru mikrofonu! Jak to możliwe? Nie mam pojęcia. Po prostu nie mam takiej możliwości, by wybrać mikrofon. Zobaczcie sami na pliku, który załączam do tego postu.

  problem z mikrofonem - nie słychać nic w głośnikach

  W poprzednich wątkach głównie chodziło o to, by wybrać opcję mikrofonu i odznaczyć pole „wycisz”. Ta sprawa rozwiązywała problem z mikrofonem. U mnie tej opcji w ogóle nie ma.
  Karta dźwiękowa jest Realteka. Na początku roku (styczeń, może początek lutego) robiłem testy mikrofonu na głośnikach i wszystko grało jak należy. Po ponad pół roku okazuje się, że to, co działało na początku roku, nie działa teraz.

  Mikrofon jest sprawny. Działa na drugim komputerze, który mam w drugim pokoju. Na tamtym komputerze (stacjonarnym) mogę znaleźć opcję mikrofonu przy wyborze odtwarzania. Gdy do niego mówię, słychać mnie na głośniczkach zewnętrznych. Natomiast w laptopie to nie działa.

  Testowanie sprzętu dźwiękowego (Start – Ustawienia – Panel sterowania – Dźwięki i urządzenia audio – zakładka Głos – Testowanie sprzętu) działa poprawnie. Głos przez mikrofon słychać z opóźnieniem (ta kwestia, że słychać, jest związana z tym, że dźwięk jest nagrywany i odtwarzany w bardzo krótkich odcinkach czasowych, co wydaje się, że głos słychać przez głośniki; jest jednak wyczuwalne opóźnienie).

  Dziś przywiozłem laptopa z serwisu, gdzie wymieniano mi na nową matrycę ze względu na robaki, które się do niej dostały i zdechły w polu widzenia ekranu. W serwisie zapytałem o kwestię tego mikrofonu. Powiedziano mi, że jest to tylko i wyłącznie sprawa ustawień, nie dając żadnych wskazówek.

  Byłbym wdzięczny za wszelkie możliwe sugestie.
  Bardzo z góry dziękuję.

  0 6
 • #2 09 Sie 2008 09:08
  nyquist
  Poziom 24  

  Cytat:
  W poprzednich wątkach głównie chodziło o to, by wybrać opcję mikrofonu i odznaczyć pole „wycisz”. Ta sprawa rozwiązywała problem z mikrofonem. U mnie tej opcji w ogóle nie ma


  Opcji może domyślnie nie być, musisz ją najpierw włączyć.
  Głośność główna -> Opcje -> Właściwości -> zaznacz "Odtwarzanie" -> w polu poniżej poszukaj mikrofonu i zaznacz go, jeśli jest odznaczony. Dopiero wtedy pojawi się odpowiedni "suwaczek" w oknie miksera.

  Pozdrawiam.

  1
 • #3 09 Sie 2008 10:28
  adgol2004
  Poziom 9  

  w swoim pierwszym poście wyszedłem już naprzeciw tym, którzy chcieliby, abym właśnie tak zrobił, jak napisałeś.

  Otwórz, proszę, obrazek, który zamieściłem w swoim pierwszym poście, a zobaczysz, że nie mam w ogóle opcji mikrofonu przy wyborze odtwarzania. Nie mam go jak zaznaczyć, ponieważ go tam nie ma. Na załączonym przeze mnie rysunku widać wszystko, co u mnie się pojawia.

  Co teraz radzisz?

  0
 • #5 09 Sie 2008 11:38
  adgol2004
  Poziom 9  

  nie, nie próbowałem. A jak mam rozumieć słowo "inne sterowniki"? Innej firmy, niż Realteka?

  Dziwne jest to, że na początku roku wszystko działało i dałbym głowę, że opcja mikrofonu w wyborze odtwarzania była dostępna. Tak samo wówczas działał mikrofon, tzn. głos był słyszalny bezpośrednio w głośnikach.

  Od tamtego czasu nie 'grzebałem' nic w ustawieniach audio, ponieważ nie było mi to w ogóle potrzebne.


  W komputerze mam program Realteka, który obsługuje kartę dźwiękową. W nim również nie mam opcji głośności mikrofonu przy wyborze odtwarzania. Poniżej załączam rysunek tego programu.

  problem z mikrofonem - nie słychać nic w głośnikach


  Program Realteka pokazuje mi jeszcze informacje o sterowniku i kontrolerze audio. Tak to wygląda:

  problem z mikrofonem - nie słychać nic w głośnikach

  Jak zatem sprawić, by to, co mówię przez mikrofon, szło bezpośrednio na głośniki?

  0
 • #7 11 Sie 2008 13:22
  adgol2004
  Poziom 9  

  próbowałem

  bez skutku

  nawiązałem korespondencję z pomocą techniczną w Realteku

  jak dotąd też bez żadnych widoków na rozwiązanie problemów...

  0