Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pulpit zdalny przez modem

jarekplc 08 Aug 2008 20:48 4124 8
    jarekplc
    Level 10  
    Witam
    Czy jest możliwe połączenie przez pulpit zdalny windows, laptopa z dial-upem przez komórkę(Era) i komputer stacjonarny który jest wyposazony w modem telefoniczny(numer Tp).
    tzok
    Moderator of Cars
    ...zależy w którą stronę, nie wiem jak w Erze ale np. w Orange GPRS i EDGE idzie przez proxy (które m. in. rekompresuje obrazki na stronach) i nie da się połączyć z takim komputerem.
    ZbeeGin
    Level 39  
    Kol Trzok chyba jeszcze tego nie próbowałeś. Łączyłem się przez Nokię E50 za pomocą GPRS/EDGE ustawioną jako modem dostępowy w Windows XP z pulpitem zdalnym udostępnianym na Windows Server 2003. Odległość Katowice-Warszawa. Pomimo, że chodziło to dość wolno to nie było żadnych problemów by się połączyć. Działało nawet zdalne drukowanie na lokalnej drukarce!
    W zabezpieczeniach od strony Win2k3 trzeba było tylko uwzględnić zmienny adres IP jaki posiadają połączenia Orange. Po kontakcie z BOK uzyskałem zakres tych adresów i było po sprawie. Choć BOK twierdził, że połączenie się nie uda, to faktycznie nie mieli racji.
    User removed account
    User removed account  
    tzok
    Moderator of Cars
    Próbowałem... w tę stronę będzie działało bez problemu, to wiem, ale w drugą nie (tj. jeśli serwer łączyłby się przez EDGE). Tunel IPSec już w ogóle nie przejdzie po takim połączeniu.
    jarekplc
    Level 10  
    A ma ktoś trochę cierpliwości żeby to przybliżyć.
    Jak należy skonfigurować laptopa aby po uruchomieniu pulpitu zdalnego wybierał numer tel. a komputer przyjmował połączenia przez modem.
    I jeszcze jedna rzecz. Jak już uzyskam połączenie przez pulpit zdalny.
    Na laptopie mam pełną wersję programu z kluczem USB, a na kompie mam wersię ograniczoną z innym kluczem USB. I tu pytanie. Czy jest możliwe aby komp z tym programem zatwierdził mój klucz USB na laptopie abym miał pełny dostęp do programu.
    User removed account
    User removed account  
    jarekplc
    Level 10  
    wykorzystałem hamachi. bardzo prosty sposób na połczenie przez pulpit zdalny. jedynym problemem jest blue connect który ma słaby przesył. brak kolorów, wolne odswieżanie. na stałym łączu działa super. a co do uruchomienia programu zabezpieczonego kluczem usb to zainstalowałem program który przekierowuje port com na mojego kompa po podaniu adresu ip i otwieram go ze swojej licencji.