Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta PagePro 1100L brudzi wydruk

23 Lut 2004 14:40 2591 11
  • Poziom 15  
    dając dokument ( test) do druku wychodzi wydruk tylko że strasznie brudzi tak jakby rozsypywał sie toner , na bębnie widać paski z tonerem które się do niego tak jakby przyklejają co można z tym zrobić
  • Poziom 17  
    Są dwie przyczyny:
    1. brak utrwalania zobacz czy grzałka grzeje.
    2. ktoś wsypał zły toner.

• Poziom 13  
    a czy plamy są jakieś okresowe?? możliwe że bęben się już kończy
  • Poziom 15  
    na wydrukowany tekst nachodzą pasy (coś jakby od góry do dołu maznął pędzlem )
  • Poziom 17  
    Najprawdopodobniej zły toner .Lecz sprawdz smietnik w kartridżu moze jest pełen i dlatego ci wysypuje.
  • Poziom 23  
    właczę się do dyskusji, możecie mi powiedzieć czy w tej drukarce jest toner dwuskładnikowy i jeżeli tak to czy mozna gdzies tam dosypywać developer?

Z góry dzięki.
    Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 17  
    Nie .Jest to jednoskładnikowy.
  • Poziom 22  
    elektor napisał:
    Najprawdopodobniej zły toner .Lecz sprawdz smietnik w kartridżu moze jest pełen i dlatego ci wysypuje.

mam takie pytanko w minolcie 1250 dosypałem proszku i jest taki problem że na wydrukach od dóry do dołu są pasy (czarne)

co jest przyczyna proszek ?? listwa czyszcząca ?? czy moze ta folia co na niej proszek zostaje??

niemam tych elementów bo nie moge nigdzie dostać

jak miał ktoś podobny problem to prosze o porade
    pozd
    adam
  • Poziom 14  
    Witam
    Kilka razy spotkalem sie z podobnym problemem. Niestety zawsze przyczyna byl uszkodzony beben. Wymiana na nowy zalatwiala sprawe (regenerowany). Pozdrawiam hq
  • Poziom 18  
    Drukarki Minolty są o tyle wredne, że jeżeli wsypiemy toner do zasobnika, a nie wyczyścimy wałka foliowego, który to spełnia zadanie magnetycznego to szybciej zużywa się bęben. Nie pamiętam jak jest w 1100, ale np. w odpowiedniku Minolty tylko starszy model tzn. Nashuatec 806 lub Lexmark optra E bęben nie ma listwy bębna tylko szczotkę , po jakim czasie szczotka poprostu nie wyrabia i brudzi z bębna. Sprawdż przede wszystkim czy na wałku w dozowniku toneru nie ma przyklejonego tonerowego nagaru, jest to częsty problem szczególnie kiedy wsypujemy podróbkę toneru.
  • Poziom 12  
    A można gdzieś kupić tą szczotkę, bo właśnie mam taki problem, czy raczej cały moduł do wymiany ?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wyjmij rurkę bebna i oczyść szczotkę z nagaru. Da się bo kilka razy to robiłem w faxie i drukarkach (od PP6/8 po 1350) i dawało to świetny efekt. Tylko DELIKATNIE :-) Bęben (rurka) pasuje ten sam do wszystkiego (PP6/8/1100/1250/1300/1350/Di-1610 itd.) Szczotki nie dostaniesz osobno. Tylko cały unit.

C.