Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwne zachowanie kierunkowskazów [polonez ]

08 Sie 2008 22:49 2591 6
  • Poziom 15  
    Witam, mam taki problem, ostatnio przy włączeniu kierunkowskazu i naciśnięciu pedału stop zaczyna razem z kierunkowskazem pulsować światło stopu a na desce rozdzielczej żarzy się kontrolka włączonych halogenów. Dodam że dzieje się to tylko wtedy kiedy jest wciśnięty pedał hamulca w innych przypadkach działa zupełnie normalnie. Mój kumpel ma to samo w fordzie mondeo, co to może być? Z góry dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 15  
    przede wszystkim sprawdź masy w lampach i jak masz hak to w gnieździe zasilania przyczepki
  • Poziom 27  
    prawdopodobnie slaba masa w lampach spowodowana wypaleniem sie stykow lub zalaniem woda i sniedzienie.
  • Poziom 11  
    Jeśli jest to Polonez po 1995r. przyczyną będzie mikroprocesor jest on odpowiedzialny za kierunkowskazy, światła awaryjne, kontrolkę pedału STOP, ogrzewanie tylnej szyby, wycieraczkami. Jest on przykręcony ścianki za licznikiem po lewej stronie.

[url=http://alejahandlowa.pl/tr/produkt/mikroprocesor-polonez-caro-ape-07-h-167t-lodz_511137.html]
  • Poziom 15  
    dzięki wyczyściłem styki i pomogło :D a mógłby mi ktoś wytłumaczyć ideologicznie dlaczego to nie działało? Z mojego punktu widzenia to słaba masa powodowała to że prąd nie miał którędy wrócić ale dlaczego one wszystkie pulsowały ? Dzięki za odpowiedzi
  • Moderator Samochody
    Bo jak nie ma masy w lampie zespolonej to prąd, jak określiłeś wraca przez włókna wszystkich żarówek w lampie. Włączając kierunkowskaz, dajmy na to lewy prąd płynie przez włókno żarówki kierunkowskazu, stopu lewego i prawego i dopiero w prawej lampie do masy