Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 32PW8717/12 - nie mogę wejść w menu instalacja

08 Sie 2008 22:52 8098 10
  • Poziom 9  
    Witam

Mam pilota uniwersalnego RP 520, wejście do menu 'instalacja' zgodnie z instrukcją to naciśnięcie dwóch przycisków służących do obsługi telegazety ( << oraz kwadracik). Menu się nie załącza, natomiast przyciski są raczej sprawne, bo gdy wchodzę do telegazety (jest napis 'niedostępna' bo nie ma zaprogramowanych kanałów) mogę przewijać numery stron. Czy ktoś ma pomysł jak uruchomić to menu? Ewentualnie może ktoś ma dostęp do instrukcji do RP 520 i kodów które można popróbować do tego Philipsa.

Dzięki z góry za pomoc
  • Spec od monitorów
    Chyba nic z tego musisz mieć orginał
    *PHILIPS RC-25109/01
    ten TV jest na chassis EM2E AA
  • Poziom 9  
    dzięki za odpowiedź. Jednak gdzie można nabyć tego typu pilot? Bo po wpisaniu tego symbolu w google znajduje zaledwie kilka stron i to w domenie .ru.
    A nie da rady w jakiś sposób zrobić reset ustawień telewizora? Bo w instrukcji piszą, że wtedy wchodzi od razu do menu. Bo jak sobie pomyślę że mam zdobyć pilota tylko po to żeby raz nacisnąć dwa klawisze to robię się nieszczęśliwy :) Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
  • Poziom 9  
    dzięki za odpowiedzi. Spróbuję zacząć od zakupu zamienników które proponuje h jaworski. Jak to nic nie da chyba będę musiał zakupić oryginał.
  • Pomocny post
    Spec od TV
    tibciu napisał:
    Spróbuję zacząć od zakupu zamienników które proponuje h jaworski.

h jaworski napisał:
    jak i ten http://www.cybor-tech.com.pl/info.php?id=2263 ten 2 jest na pewny bo sam mam tv z tym chassis i taki sam pilot

Jest to dokładnie RP520, który posiadasz.
  • Poziom 9  
    w takim razie jeszcze jedno pytanie: czy w razie gdy nie zadziała mi żaden z tych pilotów zastępczych, czy jest sens kupować oryginalny?
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem te dwa piloty uniwersalne, ale menu dalej się nie włącza. Ponawiam więc pytanie, czy jest sens zakupu oryginalnego pilota? (ewentualnie inna metoda nastrojenia tego złomu)
  • Spec od monitorów
    Spróbuj wejść z pilota: 0-6-2-5-9-6-i
    *nie zapomnij używać opcji Store
    lub na płycie obok pamięci powinny być dwie pary zworek(otwarte w czasie TV)
    -dla wejscia w serwis (zwarte)
    opisane jako SAM.SDM

SAM odczytanie błedów z bufora na ekranie
    SDM odczytanie błędów z NVM, po il. migań LED"a
  • Poziom 2  
    Wiem, że sporo po czasie, ale ktoś może mieć podobny problem.

W pilocie uniwersalnym RP520 postępuje się inaczej przy strojeniu niż w oryginalnym pilocie. Przyciski do włączenia trybu strojenia znajdują się w dolnym rzędzie przycisków i są specjalnie oznaczone (połączone liniamii z dwoma rombami).