Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 710v obraz znika

09 Sie 2008 01:24 6767 13
  • Poziom 18  
    Witam!
    Trafił do mnie samsung 710V z następującym uszkodzeniem obraz pojawia się na ok 3 sek. i znika po ponownym włączeniu przyciskiem włącz znowu się pojawi obraz i ponownie znika , czasami zaskoczy i chodzi. Z tego co widzę po płycie zasilacza FSP035-PI01 monitor był już naprawiany. Na załączonych zdjęciach wymieniane elementy są widoczne. Może ktoś pomoże mi uruchomić ten monitor.
    Samsung SyncMaster 710v obraz znika Samsung SyncMaster 710v obraz znika
  • Poziom 29  
    Ale jak obraz zniknie to gaśnie również dioda zasilania czy tylko gaśnie podświetlenie ?? To ważne. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Gaśnie również dioda zasilania
  • Poziom 29  
    Pomierz zasilania na wyjściu z zasilacza do VGA jeżeli tam nie ma chwilowych spadków po obciążeniem VGA to obstawiam właśnie jej uszkodzenie. W samsungu ostatnio są często problemy z tymi płytami koszt naprawy w serwisie nieopłacalny, możliwe uszkodzenie samego wsadu pamięci. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Witam!
    Mógłby kolega podać rozkład tych napięć?
  • Poziom 29  
    Niestety pod ręką nie mam nic z samsung dopiero jutro na warsztacie mogę sprawdzić, jeżeli nie piszę nic na zasilaczu na zewnątrz lub od spodu to poszukaj podstawowych. M.in. 12V 5V 3 lub 3.3V. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Witam!
    Podłubałem przelutowałem i teraz gaśnie podświetlenie natomiast kontrolka zasilania się świeci, znowu martwy punkt...
  • Poziom 18  
    Coraz bliżej końca :). Połowicznie udało mi się rozwiązać problem. Poszukuję danych tranzystora o oznaczeniu DKQL ewentualnie jego zamiennika na płytce oznaczony jako Q7, Q5, Q6 i chyba Q8 bo nie mogę doczytać.
  • Poziom 24  
    Witam. Mam podobny problem, padnięte tranzystory DKQG. Nie mogę znaleźć ich parametrów.
  • Poziom 23  
    Spróbujcie podstawić 2SC5707.
    Ja miałem taki przypadek, ale miałem tranzystorki z innej płyty i nie było problemu. Przy okazji należy koniecznie sprawdzić lub od razu wymienić kondensator miedzy kolektorami tych tranzystorów i obowiazkowo poprawić lutowanie całej okolicy!
  • Poziom 24  
    Witam. W miejsce nieszczęsnych i nieosiągalnych tranzystorów DKQG (2SD1628) spróbuję podstawić właśnie 2SC5707 które, zresztą, posiadam. Sęk w tym, że gabarytowo są większe. Można również (podobno z powodzeniem) wstawić 2SC4672 osiągalne w Cybor-Techu.
  • Poziom 27  
    Witam
    Z doświadczenia wiem, że 90% przypadków wymienione przez Was tranzystory ulegną uszkodzeniu ponieważ główną przyczyną uszkodzenia inwertera jest zwarcie między zwojami trafka podświetlania matrycy.
    Jedyny sposób skutecznej naprawy to wymiana trafka lub całego modułu zasilacza.
    Trafka są w zasadzie niedostępne.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam.
    W moim przypadku powodem uszkodzenia tranzystorów w inwerterze był zimny lut na kondensatorze 0.15µ/160V. Wcześniejszym objawem był zanik podświetlenia po jakimś czasie gdzie wyłączenie i ponowne włączenie zasilania przywracało obraz. Lepiej jest wcześniej reagować na takie objawy które, nota bene, nie trwają długo bo do momentu całkowitego "padnięcia" monitora co trwa 2-3 dni.
  • Poziom 16  
    Miałem ostatnio podobny przypadek pomogła wymiana jednego z kondensatorów 0,15uF/160V