Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć wieże Technicsa do PC jeśli w ogóle się da?

kociemba88 09 Sie 2008 16:21 12349 16
  • #1 09 Sie 2008 16:21
    kociemba88
    Poziom 2  

Witam.
    Mam takie pytanie jak podłączyć wieże Technicsa model: SC-CH770 do komputera?
    Jeśli w ogóle da się to zrobić... bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!
    Dołączam zdjęcie:
    Bardzo proszę o pomoc co gdzie podłączyć i co w ogóle jest mi potrzebne
    dziękuję

0 16
  • #2 09 Sie 2008 16:36
    bartekwr
    Poziom 17  

Zdjęcie nie działa dlatego nie można nic powiedzieć-wrzuć jeszcze raz. Wtedy Ci wytłumaczę co i jak. Filozofii nie ma;) pozdrawiam

2
  • #3 09 Sie 2008 16:59
    savege
    Poziom 12  

Kup kabelek jack na 2 czincza , podłącz to do AUDIO IN . Wystarczy na amplitunerze wybrać aux , video zależy jak masz to nazwane.

pozdr.

1
  • #4 09 Sie 2008 17:01
    shadow0013
    Poziom 34  

Witam!
    kabelek stereo z jednej strony mini jack z drugiej chinch (wyjście zielone z komputera i wejście AUX w wieży). Ewentulnie jeśli nie ma AUX i nie chcesz rozbierać wieży to transmiter (ewentualnie zrobić koder stereo z nadajnikiwm) do kupienia za parenaście złotych.

0
  • #5 09 Sie 2008 17:06
    bartekwr
    Poziom 17  

Tak jak savege powiedział-kupujesz kabelek i śmigasz:) Koszta kabla to kilka złotych dosłownie, zależy od długości.

0
  • #6 09 Sie 2008 17:45
    kociemba88
    Poziom 2  

rzuccie okiem jescze raz ;]
    kabelek mam taki jak trzeba
    aux jak widac nie ma
    pzdr

0
  • #7 09 Sie 2008 18:10
    AxelNext
    Poziom 38  

Kabel stereo z jednej strony mini jack z drugiej strony chinch x2.
    W amplitunerze podłącz do gniazd chinch pod AUDIO - IN (chyba VCR bo odblask z lampy przeszkadza), albo pod EXTERNAL - IN, też powinno działać.

0
  • #8 09 Sie 2008 18:23
    kociemba88
    Poziom 2  

tam gdzie wyszedl odblask z lampy jest VDP
    podlaczam jack'a do komputera a chinch'e probowalem juz do kazdego z gniazdek i tak i tak i jeszcze inaczej
    ...bez skutku
    moze i robie jakis blad no ale to normalne bo pierwszy raz cos takiego tworze ;]
    pzdr
    btw dzieki wszystkim za zainteresowanie i checi...

0
  • #9 09 Sie 2008 20:43
    tomo19811
    Poziom 18  

Kolego przecież to masz procesor dźwięku a nie bezpośredni wzmacniacz , pokaż tył wzmacniacza a wtedy ci będzie łatwiej. To jest wieża budowana z poszczególnych elementów czy jako całość ????

1
  • #10 09 Sie 2008 20:54
    AxelNext
    Poziom 38  

Właśnie :!:
    Tomo19811 ma rację.
    Technics SC-CH770 składa się z czterech części także jak chcesz podłączyć kompa to do części SE-CH770 - Amplituner.

Code:
    Technics SC-CH770 Stereo system.

Components:
    RS-CH770 cassette deck
    SE-CH770 amplifier
    SL-CH770 5 disc CD changer
    ST-CH770 Stereo tuner/surround processor

4
  • #11 09 Sie 2008 21:30
    kociemba88
    Poziom 2  

Prosze o to te dwie bardziej istotne czesci calego zestawu.

0
  • #12 10 Sie 2008 13:35
    savege
    Poziom 12  

Przecież procesor dźwięku jest podłączony z wzmacniaczem za pomocą FLATU . I do niego podłączone są różne urządzenia audio włącznie z kompem. Nie obrażając nikogo ale wiesz że jak podłączysz to do wejścia na procesorze to on i wzmacniacz musi być włączony żeby grało.
    Przedstawiam ci gdzie może być podłączony właśnie ten kabel na czerwono .

Mały off top : do kolegów mam pytanie czy jakby podłączył do niebieskiego wejscia to chyba też powinno działać ???

0
  • #13 10 Sie 2008 13:42
    AxelNext
    Poziom 38  

savege napisał:
    ...czy jakby podłączył do niebieskiego wejscia to chyba też powinno działać ???
    Powinno działać.

Savege czy jak podłączysz słuchawki do tego gniazda w komputerze do którego podłączasz wieże to masz dźwięk w słuchawkach :?:

0
  • #14 10 Sie 2008 16:54
    savege
    Poziom 12  

Mam :) ale nie podłączam wieży tylko wzmaka . No wiem że to było może trochę głupie pytanie , ale tak się zaczołem zastanawiać skoro kociemba88 podłączał pod wszystkie możliwe wejścia to aż nie wydaję się to możliwe żeby nie działało . Więc przyczyną może być wyjście z muzycznej albo kabel jest jakiś trefny (nówki też są padnięte czasami) .

0
  • #15 13 Lut 2011 21:55
    Slivinski
    Poziom 1  

Sorry że odkopuje temat ale on doskonale nadaje się do mojego pytania; Otóż mam o stopień gorszą wieżę, wersję CH570 (nie 770) i mam tylko takie wyjścia:
    http://img407.imageshack.us/img407/5833/dsc00017pn.jpg

A nie tak jak tutaj:
    https://obrazki.elektroda.pl/50_1218367318.jpg

Mam dokładnie taki sam panel, oprócz tych 6 wejść. Ale w tym moim jest też w nawiasie (VCR), w CH770 jest to poprostu inne wejście - podłączyłem chinche do IN, jacka do kompa i działa ale czy jakość dźwięku się przez to nie pogarsza? To jest właśnie wejście AUX?

Proszę poprawić post i wkleić zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]

0
  • #16 13 Lut 2011 22:33
    AxelNext
    Poziom 38  

Nie.
    To jest normalne wejście liniowe (AUX) także jakość normalna jak na połączenia chinch <-> minijack

0
  • #17 29 Mar 2011 22:29
    kapitanwasyl
    Poziom 14  

Po podłączeniu do tych wejść VCR, VDP lub EXTERNAL trzeba jeszcze na pilocie lub przy wierzy włączyć wyborem tjw odpowiednie wejście inaczej nic nam nie zagra tzn . słuchając np. tunera radiowego będziemy słyszeć tylko radio , taka sama sytuacja będzie podczas słuchania CD . Jedynie wejście mikrofonowe podaje sygnał niezależnie od źródła odsłuchiwanego dźwięku . Wiem bo mam ten sprzęt podłączony do kompa , jako kino domowe :)
    A tak apropos , czy wyjście na podczerwień/światłowód może służyć jako połączenie z kompem ? Pytam bo ono jest , jednak niewykorzystane . (Po zdjęciu osłonki świeci czerwone światełko )

0
  Szukaj w 5mln produktów