Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z climatroniciem VW Touran-grzeje tylko lewa strona

coolio1978 09 Sie 2008 16:28 2904 1
  • #1 09 Sie 2008 16:28
    coolio1978
    Poziom 2  

Witam
    Mam następujący problem. Jeden z silniczków z klimatyzacji czasami się zacinał podczas pracy więc go wymontowałem i wyczyściłem (dolny silniczek od strony kierowcy) nie jestem pewien, ale to jest chyba silniczek klapy regulacji temperatury. Przed odłączeniem nastawiłem na stronę kierowcy temp. 28 stopni, aby silniczek ustawił się w pozycji, w której łatwo mogłem go rozsprzęglić z klapą którą sterował. Potem odłączyłem akumulator i wymontowałem silniczek. Po wyczyszczeniu przykręciłem z powrotem silniczek na swoje miejsce klapę, którą sterował ręcznie ustawiłem tak aby jej ustawienie pasowało do obecnego położenia silniczka (zresztą inaczej się chyba nie da). Po podłączeniu akumulatora odpaliłem autko i zrobiłem jazdę testową. Silniczek już się nie przycinał tylko wystąpił inny problem - jak włączyłem klimatyzację to po ustawieniu zadanej temperatury obie strony chłodziły prawidłowo, natomiast po wyłączeniu klimy nastawiłem na obie strony 29 stopni. Lewa strona grzała na maxa, natomiast po prawej stronie leci zimne powietrze. Co się stało - przecież prawej strony nie ruszałem.
    Po przeczytaniu kilku forum dotyczących aut vw zrobiłem test climatronica (przycisk Econ + obieg zamknięty). Wywaliło mi następujące błędy
    711 004
    712 004
    2c6 004
    4f9 084
    Potem dałem reset (Econ 3 sekundy) i został tylko błąd:
    4f9 084 - co on oznacza i czy ma jakiś związek z moim problemem. Czy jest możliwe że przy odłączaniu tamtego silniczka niechcący poluzowałem kable do innego silniczka, czy może to wina tego że odłączyłem akumulator i coś się poprzestawiało w climatronicu. Bardzo proszę o pomoc.

• #2 12 Sie 2008 08:34
    yaaro
    Poziom 33  

Zajedź do jakiegoś elektryka niech odczyta błędy i zrobi adaptacje klap

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME