Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Pomoc przy doborze wzmacniacza i g這郾ika basowego.

kobra78 12 Sie 2008 18:44 5736 46
  • #31 12 Sie 2008 18:44
    mskojon
    Poziom 31  

Do zamkni皻ej 35L a do BR 56L @ 36Hz

• #32 12 Sie 2008 21:31
    kobra78
    Poziom 9  

skrzynie chcialbym zamknieta
    znalazlem tylko 30l i 40l z zaokraglonymi krawedziami

jakie ma znaczenie to ze krawedzie sa zaokraglone?

prosilbym o informacje gdzie moge nabyc odpowiednia skrzynie

• #33 12 Sie 2008 22:51
    djCris
    Poziom 15  

andy17890 napisa:
    Pewnie dzwi瘯 wydobywaj帷y si z tego boschmana to jedno wielkie pierdzenie wi璚...

nie s造sza貫, nie oceniaj. W豉郾ie, 瞠 nie ma w nim za grosz pierdzenia... na dobrym wzmacniaczu pr璠zej dosta豚y arytmi serca ni by zacz掖 pierdzie ;] dwa magnesy i grube zawieszenie robi swoje.. ;]

• #34 12 Sie 2008 23:11
    Ache
    Poziom 19  

djCris napisa:
    bo te konstrukcje og鏊nie nie s przemy郵ane :D ja mam wzmacniacz jak wcze郾ie napisa貫m 150 watt RMS nawet nie ca貫 (traci przez s豉be zasilanie) i zasilam nim tego 350 watt i mog zrobi prawie na maxa i nie pierdzi :D

Zaloze sie ze 5/5 osob ktore maja wprawne ucho powiedzialoby ze gra kiepsko.. Ale skoro Tobie pasuje.. W kazdym razie wzmacniacz powinien miec moc podobna do glosnika, a lepiej wieksza.. I to jest pewne..

PZDR

• #35 12 Sie 2008 23:12
    Rezyslaw
    Poziom 15  

Ch這pie wida ze masz sprz皻 niskobud瞠towy i ma造 do鈍iadczenie w car audio ,pierdzenie wynika z faktu ze przy max wysterowaniu wzmaka zniekszta販enia pojawiaj帷e sie na wyjsciu s tak du瞠 瞠 nawet mog uszkodzi g這郾ik i zawsze wzmacniacz musi by mocniejszy od g這郾ika 瞠by temu zapobiec (do dj cris)

• #36 12 Sie 2008 23:40
    mskojon
    Poziom 31  

Je郵i musisz to bierz 30L, nic z貫go si nie stanie.

• #37 13 Sie 2008 12:21
    djCris
    Poziom 15  

Rezyslaw napisa:
    Ch這pie wida ze masz sprz皻 niskobud瞠towy i ma造 do鈍iadczenie w car audio ,pierdzenie wynika z faktu ze przy max wysterowaniu wzmaka zniekszta販enia pojawiaj帷e sie na wyjsciu s tak du瞠 瞠 nawet mog uszkodzi g這郾ik i zawsze wzmacniacz musi by mocniejszy od g這郾ika 瞠by temu zapobiec (do dj cris)

owszem, z tym pierwszym si zgodz, ale budowa貫m ju r騜ne konstrukcj, na r騜nych przetwornikach i zastosowaniach i pracowa貫m na r騜nym sprz璚ie, mi璠zy innymi na estradowym, wi璚 prosz nie m闚i mi o ma造m do鈍iadczeniu ;] tyle, 瞠 zazwyczaj dobiera si sprz皻 tak jak ja m闚i貫m i jest to dob鏎 prawie optymalny. Zgadzam si, 瞠 przy mocniejszym wzmacniaczu jest wi瘯sza kontrola nad g這郾ikiem, ale wi瘯sze ryzyko uszkodzenia g這郾ika. A zniekszta販enia nie zale膨 tylko od mocy, ale od zasilania, tendencji uk豉du scalonego (lub tranzystor闚) do zniekszta販e. Ja w takim razie ju si wi璚ej nie udzielam w tym temacie. Pozdrawiam

• #38 13 Sie 2008 12:47
    qstosz
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

co do uszkodzenia g這郾ika za mocnym wzmacniaczem

to jak si ma siano w g這wie to nic nie pomo瞠

za s豉bym wzmacniaczem szybciej wyko鎍zy si

g這郾ik ni za mocnym !!

taki jest fakt i tyle

• #39 13 Sie 2008 19:03
    warszak
    Poziom 9  

Mam male pytanie. Jaki wzmacniacz byscie poradzili do skrzyni jbl gto 1204pb-d 600w rms?? Czy jbl gto 7001e wystarczy??

Dodano po 2 [minuty]:

Mam male pytanie. Jaki wzmacniacz byscie poradzili do skrzyni jbl gto 1204pb-d 600w rms?? Czy jbl gto 7001e wystarczy??

• #40 13 Sie 2008 19:28
    powalla
    Moderator CarAudio

Zalo篡貫 sw鎩 temat ,to po co spamujesz u kogo?

• #41 13 Sie 2008 19:58
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

pan dan napisa:

za s豉bym wzmacniaczem szybciej wyko鎍zy si g這郾ik ni za mocnym !!
    taki jest fakt i tyle

Nie zgodz si z tym i od razu wyt逝macz dlaczego.
    Ot騜 wi瘯szo嗆 na forum uwa瘸 , 瞠 potencjometr "Gain" s逝篡 do regulacji si造 wzmocnienia co ..... nie jest prawd.
    Gain s逝篡 wy陰cznie do dopasowania wyj軼ia odtwarzacza do wej軼ia wzmacniacza. Jak na pewno wi瘯szo嗆 os鏏 wie wyj軼ia na wzmacniacz w r騜nych odtwarzaczach posiadaj r騜ne napi璚ia maksymalne od oko這 1V do 5V . Gain s逝篡 w豉郾ie do dopasowania czu這軼i wzmacniacza do czu這軼i odtwarzacza. Przy dobrym ustawieniu nie ma mo磧iwo軼i przesterowania i wzmacniacz w ca造m zakresie gra bardzo dobrze i sygna nie ulega przesterowaniu (mo瞠 gra ciszej ale bez zniekszta販e).
    Przyk豉d:
    Radioodtwarzacz posiada wyj軼ie 2V (oznacza ro 瞠 maksymalny sygna g這郾o軼i wychodz帷y z odtwarzacza) i ustawiamy 2V na wzmacniaczu (oznacza to , 瞠 przy dostarczeniu impulsu o napi璚iu 2V wzmacniacz wytworzy d德i瘯 w okolicach mocy maksymalnej RMS podawanej przez producenta o zniekszta販eniach podanych przez producenta).
    Je瞠li przy tak ustawionym Gain dostarczymy impuls o napi璚iu np. 3V nast徙i przesterowanie - wytworzony zostanie d德i瘯 o wi瘯szej mocy ale te o du穎 wi瘯szych zniekszta販eniach (przebieg prostok徠ny .... - elektrycy wiedz reszcie nie b璠 m帷i w g這wie).
    Do regulacji g這郾o軼i ZAWSZE SΣ玆 PRZEDWZMACNIACZ W ODTWARZACZU A NIE KO哸紟KA MOCY.

• #42 13 Sie 2008 21:46
    andy17890
    Poziom 12  

djCris napisa:

dwa magnesy i grube zawieszenie robi swoje.. ;]

To, 瞠 MTX Jackhammer wa篡 ko豉 150 kg, i ma 鈔ednic ok 50 cm tak? to nie znaczy, 瞠 dobrze gra...

• #43 14 Sie 2008 12:16
    qstosz
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

no wi璚 co robi w s豉bym wzmacniaczu

gain na maximum i jazda !

• #44 15 Sie 2008 01:03
    djCris
    Poziom 15  

andy17890 napisa:
    djCris napisa:

dwa magnesy i grube zawieszenie robi swoje.. ;]

To, 瞠 MTX Jackhammer wa篡 ko豉 150 kg, i ma 鈔ednic ok 50 cm tak? to nie znaczy, 瞠 dobrze gra...

magnesy umo磧iwiaj dobr prac cewkom, nie chce mi si dok豉dnie t逝maczy na czym to polega, ale powiniene wiedzie co si dzieje gdy masz g這郾ik o nie wiadomo jakich "mocach" ale ma造m magnesie-przetwornik po prostu nie wyrabia(ja mam np: aplharda z kt鏎ego wbrew opiniom jestem zadowolony, ma on 鈔ednic 16 cm i do嗆 du篡 magnes i zbudowa貫m na nim ma造 subwoofer kt鏎y bije na g這w te wszystkie pseudo zestawy kina domowego za 200 z). Co do 鈔ednicy to tak瞠 powiniene wiedzie, 瞠 im wi瘯sza tym wi瘯sze nat篹enie jest d德i瘯u, a jest to istotna rzecz (a nie, 瞠 wszyscy tylko tymi mocami si sugerujecie). Poza tym nie m闚i貫m o 鈔ednicy w tym co sam cytowa貫, tylko o zawieszeniu, 瞠 jest do嗆 grube, gumowe, a do tego du篡 x-max. W niekt鏎ych g這郾ikach (niekoniecznie tych tanich) pakuj piank, w dodatku cienkie zawieszenie i ma造 skok przez co g這郾ik prawie, 瞠 nie drgnie...
    Pozdrawiam

P.S popro bbartasswlkp aby zamie軼i filmiki jak jeszcze ma z tym g這郾ikiem w akcji i sam napisa o nim kilka s堯w (dzi瘯i niemu w豉郾ie zdecydowa貫m si na ten g這郾ik). Poza tym wsadzili鄉y do kumpla samochodu m鎩 subwoofer i ten "bud瞠towy" wzmacniacz i gra o niebo lepiej ni magnat w zamkni皻ej budzie tej samej 鈔ednicy, podobnej mocy i cenie w drugim samochodzie na mocniejszym i lepszym wzmacniaczu-to si nazywa walenie-nie granie..

• #45 15 Sie 2008 09:20
    cursor
    Poziom 30  

Cytat:
    W niekt鏎ych g這郾ikach (niekoniecznie tych tanich) pakuj piank, w dodatku cienkie zawieszenie i ma造 skok przez co g這郾ik prawie, 瞠 nie drgnie...

To we mi wyt逝macz jakim cudem m鎩 Cerwin Vega Vega124 mimo, 瞠 ma piankowe zawieszenie, stosunkowo niewielki xmax przekona do siebie osob, kt鏎 interesuje tylko 逝panka?
    Na chwil obecn wiem jedno, boschmanna i alpharda nidgy ju nie kupie bo s dla mnie zbyt mu這wate(no ale czego wymaga od ci篹kiej membrany i niezbyt mocnego uk豉du magnetycznego).
    Wol szybkie g這郾iki, chocia瘺y z tego powodu, 瞠 sprawdz si w ka盥ej muzyce.
    Ostatnio kupi貫m 2 g這郾iki jeden to Eminence z serii V-max(seria samochodowa), a drugi to earthquake z jakiej starej serii(wygl康a jakby poprzednik serii balls). Oba g這郾iki graj bardzo szybko i do tego bardzo kulturalnie. Earthquake je寮zi obecnie u kumpla w clio. Pocz徠kowo stwierdzi, 瞠 lepiej gra raveland axx1010, ale po zmianie na axx i ods逝chaniu kilku kawa趾闚 doszed do takiego samego wniosku, 瞠 axx gra tak samo przy ka盥ym rodzaju basu, a earthquake gra znacznie bardziej zr騜nicowanie.
    I earthquke i eminence posiadaj papierow membran(cie雟z ni w boschmannach) i stosunkowo cienkie gumowe zawieszenie(nie chodzi mi o szeroko嗆 zawieszenie, tylko o grubo嗆 gumy), ale maj bardzo du瞠 uk豉dy magnetyczne i przede wszystkim odpowiedniej grubo軼i nabiegunniki.

• #46 15 Sie 2008 14:07
    djCris
    Poziom 15  

nie koniecznie pianka musi by do bani, mia貫m na my郵i te ta雟ze modele, ale i tak guma jest lepsza od pianki, kt鏎a z wiekiem si wykrusza, jest wra磧iwa na s這鎍e. Wrzucanie alpharda i boschmanna nie jest trafne, wida, 瞠 ma這 wiesz o tej firmie. Poza tym udzielasz si w dyskusji, spoko, ale najwyra幡iej czytaj帷 wybi鏎czo. Widzisz co napisa貫m wcze郾iej? Du篡 podw鎩ny magnes, a Ty m闚isz o niezbyt mocnym uk豉dzie magnetycznym. Zgodz si, 瞠 za szybkie to one nie s, ale mi to w niczym nie przeszkadza bo s逝cham g堯wnie czarnej muzyki, poza tym powiedzia貫m, 瞠 to jest dobry g這郾ik o stosunku jako嗆/cena.
    I nie b璠 tu si z nikim k逝ci jaki g這郾ik jest lepszy, ja po prostu przedstawi貫m swoj propozycj i moj opini.
    Koniec off topu... (bynajmniej z mojej strony)

• #47 28 Sie 2008 00:17
    keniou
    Poziom 13  

Posiadam wzmaka o mocy 4x90W (tak bynajmniej znalaz貫m w necie). 2 kana造 ju wykorzysta貫m 2 posiadam wolne. Nie ukrywam, 瞠 chcia豚ym zakupi do tego suba. Moje pytanie jakiego suba mog zakupi 瞠by m鎩 wzmak dawa rade. Muza to house i szybsze rytmy a na wydanie posiadam 200 PLN.