Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra+ - brak kilku kanalow

09 Sie 2008 20:35 16656 10
  • Poziom 2  
    Mialem problem z cyfra+ - czasami sygnal padal, nie bylo zadnego kanalu (czerwony kwadracik w rogu), pomagalo wylaczenie zasilania w dekoderze na kilka minut i wlaczenie spowrotem. w koncu wymienilismy dekoder. wszystko bylo m.w. ok. teraz problemy sie niejako powtorzyly - niejako, bo nie ma czesci kanalow - np. tvp1, tvp2, tvp3, wszystkich canal'ow - ale sa np. tvn-y, hbo itd.
    w ustawieniach anteny albo nie ma "zasiegu" (chociaz kanaly ktore byly - sa), albo jest 4.5/5, ale czerwony. nie dziala wyszukiwanie nowych kanalow (kaze sprawdzic ustawienia). skonczyly mi sie pomysly co moze byc nie tak. na slepo stawiam na walniety konwerter, ale zupelnie sie nie znam, wiec to tylko strzal.
  • Poziom 34  
    Weź tuner i idź do kogoś kto ma wszystko ok. Podłącz u niego jeśli na twoim tunerze też wszystko będzie ok to masz problem z ustawieniem anteny albo konwerterem.
  • Poziom 11  
    Sprawdź moc sygnału. Nie wiem czy nie zanika poniżej poziomu wystarczającego dla dekodera. Jeżeli coś zmieniałeś w liście, kasowałeś, tuner może potrzebować wgrania nowej listy.
  • Poziom 2  
    moc sygnalu jak pisalem - albo zero - pomimo wyswietlania kanalow, albo ok. 4.5/5, ale sygnal czerwony - czyli niewystarczajacy (pomimo wyswietlania kanalow).
    nowa lista nie chce sie wgrac - probuje szukac i wywala, ze nic nie znalazl i zeby sprawdzic ustawienia anteny itd.

niestety - nikt znajomy nie ma cyfry, wiec nie mam praktycznie u kogo sprawdzic czy to wina tunera czy konwertera/anteny (to drugie malo prawdopodobne - ruszalem antena i jednak czesc kanalow lapie - w tym HBO, wiec to dobre ustawienie).
    nie znam konstrukcji i zasady dzialania konwertera, wiem strzelam, ze to konwerter (jako, ze mysle, ze jest male prawdopodobienstwo, ze 2 tunery pod rzad byly walniete)
  • Poziom 27  
    Sprawdź konwerter miałem parę przypadków gdy konwerter firmy sharp nie odbierał niektórych kanałów po wymianie na inny wszystko zaczynało działać i działa do teraz. Napisz jeszcze jaki masz tuner, bo w tamtych przypadkach były to thomsony cyfry.
  • Poziom 24  
    Czerwony pasek to na 99% złe ustawienie anteny lub jakaś przeszkoda na drodze antena-satelita np. drzewa.
    Jest małó prawdopodobna aby była to wina konwertera i jak piszesz 2 tunery były wadliwe.
  • Poziom 43  
    esha napisał:

niestety - nikt znajomy nie ma cyfry, wiec nie mam praktycznie u kogo sprawdzic czy to wina tunera czy konwertera

To nie musi być Cyfra. Może być każdy inny zestaw byle konwerter był " full band " i ustawiony na Hotbirda . Spr. , że tuner dobry to wtedy szukasz u siebie- najpierw połączenia w F-kach , potem czy talerz mocno trzyma i konwerter ( może pęknięty i dostaje się woda).
  • Poziom 17  
    Witam
    Zniknelo mi kilka kanalow a od kilku dni nie ma tez tele5 i tv4,sygnal mam prawie na 5.
  • Poziom 2  
    Witam!
    Od ostatniego wyszukania kanałów nie mam obrazu / dźwięku dla następujących kanałów: TV4 Tele5 i DISCOVERY.
    Co może być przyczyną?

Ferguson AF-7318UCI: C+ / CP

Pozdrawiam,
    Darek
  • Poziom 27  
    Skanowałeś niebo czy wgrywałeś jeśli wgrywałeś to sprawdz czy niebyła to stara lista
    A to nowe częstotliwości tych kanałów
    discowery 11488 27500 3/4
    Tv4 11158 27500 3/4
    tele 5 Częstotliwość: 12.558 GHz (pionowa) SR: 27500 FEC: -3/4 PCR PID: 161 Video PID: 2611 Audio PID: 2612
  • Poziom 11  
    Postanowiłem odświeżyć ten temat, bo problem mam podobny.

Mam tuner TM 6900 Combo Super i używam go kartą cyfry C+ wkładaną do modułu CI.
    Mam do abonamentu Compact dokupiony pakiet HD mix (8 kanałów HD).
    Wszystkie kanały HD z tego pakietu ładnie chodziły, ale dziisaj nie mam kanału BBC HD i Anmal Planet HD. Poziom syganału jest 80 % i działa EPG, tylko pojawia się komunkat " Scrambled Channel", czyli że jest kodowany .
    Dzwoniłem do Cyfry , ale ni są mi w stanie pomóc. Dlaczego te kanały akurat nie chcą pracować i co sie porobiło że przestały działć ??
    Skanowałem transponder jeszcze raz, kanały są wyszukiwane, uprawnienia Cyfra mi wysłała i nic....
    Pomóżcie.