Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do głośników creative-a - pytanie o kod RC...

Hornet60 09 Sie 2008 23:54 1737 5
  • #1 09 Sie 2008 23:54
    Hornet60
    Poziom 18  

Witam
    Niedawno na giełdzie staroci dostałem za dychę jednostkę główną od zestawu 5.1 DTT3500 i tak się nią bawię... zauważyłem że ma możliwość sterowania z pilota i takowy postanowiłem dorobić, tylko teraz kwestia jak zabrać się do zakodowania tego ustrojstwa... Co dokładnie mnie interesuje:
    1. Czy jest to jeden ze standardowych kodów (gdzieś na forum wyczytałem że najprawdopodobniej nie, ale nie było potwierdzone)?
    2. Jeśli odpowiedź na powyższe rzeczywiście brzmi "nie" to czy ktoś się orientuje ile bitów może mieć taki kod?
    Najprawdopodobniej zacznę od napisania prostego programiku w delphi i zrobię mały nadajnik na lpt albo com i będę jechał z kodami po kolei, jak trafię to zapiszę i tak znajdę całą tablicę kodów z pilota, którą później właduję w proca... To zadanie jak wszyscy się domyślają jest czasochłonne bo każdy kod trzeba będzie powtórzyć parę razy pod rząd żeby czegoś nie przegapić, dlatego też pomocne były by mi informacje odnośnie długości jednego "słowa" itp. A może po prostu ktoś ma takowego pilota (obojętnie jakiego byle by z creativa i od zestawu głośników) i girdera i mógłby zczytać kody? Zapraszam do wypowiadania się na ten temat...
    Pozdrawiam

PS
    Czy ktoś może sprawdzić jaki opór mają satelitki? mam wrażenie że ten wzmak gra ciszej niż mój stary zestaw manty...

• #2 10 Sie 2008 10:41
    dawid512
    Poziom 32  

1. Poszukaj na necie w jaki standardzie jest pilot do nich.
    2.Jeśli to standard rc5, Sony lub RC6 to zbudujesz pilota z wykorzystaniem np. AVR'a.

• #3 10 Sie 2008 12:33
    Hornet60
    Poziom 18  

Dawid nie uważasz, że twoja odpowiedź nic nie wnosi do tematu? Po pierwsze, skoro piszę zapytanie na forum to raczej próbowałem już coś znaleźć na necie ale nic sensownego nie znalazłem. Po drugie jeśli napisałem że sobie sam go zaprogramuję i nie pytam o podstawy programowania to chyba można się domyślić, że najprawdopodobniej wiem o tym co napisałeś w punkcie drugim (zresztą nie pytałem się w czym mam to napisać) :/

Zaprasza do bardziej konstruktywnych wypowiedzi...

• Pomocny post
    #4 10 Sie 2008 13:58
    teedd
    Poziom 18  

Witaj.
    Mam pilota do starego napędu CD Creative-a - kiedyś nawet coś tam w Bascomie napisałem, aby zdekodować z niego rozkazy (udało się). Korzystałem z informacji na tej stronie

Code:
    http://lirc.sourceforge.net/remotes/creative/

Pozdrowienia - teedd

• #5 11 Sie 2008 03:14
    Hornet60
    Poziom 18  

Wielkie dzięki teedd, najprawdopodobniej ułatwiłeś mi pracę o 99% bo kod pewnie ten sam co w rozbudowanych pilotach...
    Pozdrawiam

• #6 19 Cze 2009 16:24
    makary12
    Poziom 10  

Witam! CZy ktos ma pilota włąśnie do tego zestawu głośników? Szukam go na aukcjach pewnie z pół roku... i nic... jakoś mało popularne. Może ktoś już wie jaki kod obsługiwał ten pilot? Czy uniwersalny pilot jakiś podejdzie?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo