Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG LCD 46 nie ma żadnej wizji tylko dzwięk

10 Aug 2008 08:16 4804 3
  • Level 16  
    Witam, mam problem z telewizorem Samsung 46 cali LCD 6 - podczas podłączania euro złącz i czinczy (z tyłu telewizora) telewizor stracił wizje i pozostał tylko dźwięk (tak sądzę że stało się to w tym momencie). Dioda czerwona ON (od włączania) ciągle miga (kiedy telewizor jest włączony) ekran jest jakby delikatnie podświetlony ale nie wyświetla nic, żadnego trybu serwisowego, informacji, sygnału itp - po prostu trup. Tylko dźwięk się z niego wydobywa. Telewizor po jakimś czasie (jakby po ostygnięciu) działa przez jakiś czas i ponownie znika obraz (objawy jak opisane wcześniej) i słychać tylko dźwięk. Telewizor ma przepracowane dopiero parę dni.

Co z tym fantem zrobić? Jest jakiś sposób na to czy tylko serwis?
    Nie wiem czy dobrze mniemam - ale jakby był uszkodzony to chyba ta dioda nie migałaby non-stop? Może to jakiś tryb serwisowy telewizora? A może telewizor ma zabezpieczenie przed bezpośrednim podłączeniem urządzeń zewnętrznych w momencie kiedy on działa?

sam już nie wiem...
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 28  
    Jeżeli podłączanie kabli euro odbywało się na włączonym TV oraz np. tunerze lub odtwarzaczu DVD, to obawiam się, że bez serwisu się nie obędzie. Niestety, ale przy łączeniu " on line " może nastąpić uszkodzenie układów przełączających.
  • Level 16  
    telewizor poszedł na gwarancje i został zrobiony - temat zamknięty ;)

aczkolwiek nie chce mi się wierzyć aby w dzisiejszych czasach podłączenie na włączonym telewizorze czinczy lub złącz euro mogło wywołać uszkodzenie TV.

W takim wypadku powinny być ogromne ostrzeżenia z tyłu aby tego nie robić :idea: Myśle że teraz produkują takie jednorazówki które same się psują :?:
  • Level 15  
    Ja w taki sam sposób "odstrzeliłem" sobie grafikę w komputerze. Podłączyłem na gorąco kabel HDMI/DVI. Nastąpiło niewielkie iskrzenie.. TV przeżył, grafika nie.
    Po zmierzeniu napięcia pomiędzy masami komputera a TV okazało się że jest w wysokości ok 80V. Nie dziwne więc, że coś się skopało..