Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Asmax Ar 804u. Jak rozdzielić internet?

korbis 10 Sie 2008 08:43 1133 4
  • #1 10 Sie 2008 08:43
    korbis
    Poziom 12  

Witam mam w domu internet z kablówki rozdzielałem go d-linkiem 604 ale neistety padł. Mam obecnie router Asmax ar 804u i słyszalem ze jest mozliwosc wpisania Mac adressu zeby mozna było za pomoca niego rozdzielic neta ktory jest przypisany do karty sieciowe. Prosze o porade jak nalezy to skonfigurowac.

0 4
  • #2 10 Sie 2008 19:20
    JullasSs
    Poziom 10  

Napisz co dokładnie chcesz zrobić ?
    Podzielić internet?
    Zrobić filtr na adres Mac ?
    Jeżeli chcesz rozdzielić internet musisz spisać mac z karty sieciowej i ustawić taki na routerze.
    Szukaj na routerze opcji "MAC CLONE"

0
  • #3 10 Sie 2008 21:26
    korbis
    Poziom 12  

Chce rozdzielić internet. Ten router nie ma typowego klonowania mac adresu ale przeczytałem na necie ze mozna wpisac gdzies tam mac adres zeby działało pod danym mac adresem karty.

0
  • #4 10 Sie 2008 22:04
    JullasSs
    Poziom 10  

Jeżeli nie ma klonowania (co jest bardzo dziwne bo większość routerów ma tą opcje nawet tanie) to nie zrobisz nic.

0
  • #5 10 Sie 2008 23:41
    zywiec
    Poziom 11  

... jeśli dobrze zrozumiałem sprzęta o których piszesz obsługują ADSL czyli wszelkie odmiany Neostrady, czyli nie mogłeś dzielić dlinkiem netu z kablówki (DSL) bezpośrednio na routerze. Net mógł być dzielony poprzez udostępnianie z PC na którym był (jest) odbierany. W takim przypadku zarówno dlink jak i asmax mogą być użyte i ich konfiguracja powinna być analogicznie taka sama. Klonowanie adresu nie ma tu żadnego znaczenia. Jeśli możesz ustaw asmaxa tak samo jak był ustawiony dlink i będzie śmigać. Jeśli nie wiesz jak to zrobić ... napisz.

pozdrawiam

0