Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie Muzyki na HDD (bez komputera)

Paszczak2003 23 Lut 2004 18:53 3300 27
  • #1 23 Lut 2004 18:53
    Paszczak2003
    Poziom 17  

Witam!!!!
    Potrzebuję jakiś schemacik albo scalaka dzięki któremu mógłbym nagrywać muzyke (z wyjścia liniowego mixera audio) bezpośredni na dysk twardy. Rozumiecie ???
    przetwornik A/C , który zapisywał by postać cyfrowa na dysk twardy.. coś jak przenośny odtwarzacz mp3 tylko ze to urządzenie musi nagrywać (obojetnie *.wav, czy *.mp3).. byłem na www.ti.com ale nie moge się połapać jak by ktoś coś wiedział to proszę o.. rade.. :)

pozdrawiam

0 27
  • #2 23 Lut 2004 19:56
    mdean
    Poziom 13  

tak po mojemu,zrobiebienie takiego przetwornika wymaga zrobienie praktycznie drugiego komputera, inaczej sie nie da,
    wg mnie taniej wyjdzie kupno laptopa 486 czy troche lepszego,cena ponizej 1000zl. Albo kupic wogoel stacjonarny.

0
  • #3 23 Lut 2004 20:05
    Poziom 35  

mdean napisał:
    tak po mojemu,zrobiebienie takiego przetwornika wymaga zrobienie praktycznie drugiego komputera, inaczej się nie da,
    wg mnie taniej wyjdzie kupno laptopa 486 czy troche lepszego,cena ponizej 1000zl. Albo kupic wogoel stacjonarny.

prawda .... a mb+prcek pII(255mhz) 40zł na alegro

0
  • #4 23 Lut 2004 21:13
    Paszczak2003
    Poziom 17  

Ale czemu.. od razu laptop...????
    czemu mam tracić jakość uzywająć tanich ledwie zipiących kart dźwiękowych mątowanych w laptopach.. ?(nie mam kasy by se kupić laptopa i zewnętrznej karty creativa)....

szukam układu co by po jednej stronie miał wejście liniowe audio po srodku przyciski rec/stop a na samym końcu 40 nużek do podłączenia dysku (no 39)....??
    jak byście mieli cos na oku to walcie smiało..

pozdrawiam

0
  • #7 23 Lut 2004 22:29
    oj
    Poziom 42  

Muszę Ciebie zmartwić, nie ma takiego scalaka jak sobie zamarzyłeś, przynajmniej jednego.

Wszystkie projekty działają w drugą strone, czyli odtwarzają MP3, WAV i
    aby nagrać na taki odtwarzacz z uwagi na mniejsze koszty, projekty nie mają zewnętrznych przetworników ( bo aby 1godz. MP3 wgrać trzeba czekać ... 1 godzine), korzystają przeważnie z portu USB PC. Oczywiście można do takiego urządzenia dostawić przetwornik AC ale trzeba całość przeprojektować

Najsłynniejszy odtwarzacz HDD/CD/MM w Internecie:
    http://www.myplace.nu/mp3/index2.htm

Pozostałe:
    http://www.mp3projects.com/

-1
  • #8 23 Lut 2004 22:38
    Zbynia
    Poziom 31  

nawet jakbyś coś takiego zrobił to co by ci to dało???
    miałbyś tylko jeden ślad co najwyżej w formacie 5+1..............
    to już lepiej jakiegoś data lub MD..........
    czy chociażby nagrywarkę cdr audio.........

0
  • #9 23 Lut 2004 22:51
    Paszczak2003
    Poziom 17  

Oj
    To mam pecha.. bede torgał laptopa.. PII 300MHz 128 MB i 6 Gb Hdd daje rade ostatnio nagrywałem w jakości 256kbps i dawało rade - 6.5 h muzy zajmowało ponad 700Mb...
    ale i tak bym wolał mieć to jakoś inaczej zrobione...
    pozdrawiam

0
  • #11 24 Lut 2004 09:57
    Pi-Vo
    Poziom 37  

Jasne że o ceny lepiej nie pytać ale w studiach nagrań się tego używa ,Roland wyprodukował jedne z pierwszych tego typu "magnetofonów" i zaczął się wtedy koniec wielośladów z szeroką taśmą w technice nagraniowej.Joe Satriani np. tego używa do nagrywania w domu żeby skrócić czas pracy w studio który kosztuje fortunę.

0
  • #12 24 Lut 2004 09:59
    Zbynia
    Poziom 31  

paszczak ty chcesz nagrywać skompresowany dźwięk????
    to tylko minidisc i nic więcej ci nie potrzeba - najlepsze co może być - małe poręczne o bardzo dobrej jakości

0
  • #13 24 Lut 2004 18:40
    Paszczak2003
    Poziom 17  

W sumie moze sobie lepiej dać z tym spokój... i dołozyć do k. dżwiękowej..... hmmmm

aha nie koniecznie musi to byś skompresowane..
    aa tak wogóle to jak jest z pojemnościami mini disc'ów ????????????

0
  • #14 25 Lut 2004 10:21
    Zbynia
    Poziom 31  

80 minut w standarcie - można to porównać do mp3 320 kbs
    lp 160 minut - jakość jak mp3 mniej więcej 192kbs lub trochę więcej
    i lp2 320 minut o jakości około 128 kbs

to porównanie z grubsza bo minidisc ma system atrac który jakościowo jest dużo lepszy od mp3 ale w sp ma naprawdę porządną jakość - do większości zastosowań wystarcza w zupełności........
    czysty minidisc to koszt 6 pln a nawet mniej jak dobrze trafisz.......
    najlepsze płyty to sony i tdk.............
    najlepsze minidisci to sony aiwa i jvc - toshiba też daje rade..........(z longplay od 400 wzwyż używane a z usb(żeby szybciej przerzucać muzykę) od 700 w góre)

0
  • #15 25 Lut 2004 11:09
    61320
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 25 Lut 2004 18:47
    Paszczak2003
    Poziom 17  

o ile się nie myle to Yampp nie nagrywa mp3... a moze się myle ??????

0
  • #17 04 Mar 2004 10:47
    dedopl
    Poziom 26  

Paszczak2003 napisał:
    Witam!!!!
    Potrzebuję jakiś schemacik albo scalaka dzięki któremu mógłbym nagrywać muzyke (z wyjścia liniowego mixera audio) bezpośredni na dysk twardy. Rozumiecie ???
    przetwornik A/C , który zapisywał by postać cyfrowa na dysk twardy.. coś jak przenośny odtwarzacz mp3 tylko ze to urządzenie musi nagrywać (obojetnie *.wav, czy *.mp3).. byłem na www.ti.com ale nie moge się połapać jak by ktoś coś wiedział to proszę o.. rade.. :)

pozdrawiam

proponuje na kompie zainstalowac jakiskolwiek programik zaleznie jakiego masz kompa cpu i ram jak masz okolo 500MHz i 128 ramu to proponuje cool edit lub cos prosszego...pez problemu zciagniesz z neta a jak nie znajdziesz to napisz??? cos ci podsune
    ps. czesto bawie sie w zgrywanie starych akaset na HDD i nie mialem jak dotad zadnych problemow

0
  • #18 04 Mar 2004 13:05
    highlander
    Poziom 11  

Cześć, dorzucę i tu swoje trzy grosze - zakładam że nie ma to być sprzęt profesjonalny? Bo to niestety dużo kosztuje, ale daje też odpowiednie możliwości... Jeśli chodzi o MiniDisc to uważaj bo to umierająca technologia - fakt, daje duże możliwości montażu, niezłą jakość (kompresja algorytmem ATRAC - rzeczywiście daleko lepsza od MP3), oraz dość długi czas zapisu (jak już musisz to kup urządzenie z ATRAC3)... Niestety technologia ta dobrze przyjęła się tylko w stanach i azji, a nawet jej twórca - Sony zajął się ostatnio produkcją nagrywarek audio (CD-R/RW) no i oczywiście modnych ostatnio serwerów muzycznych. Jak ci się nie śpieszy, to poczekaj aż stanieją albo rozejrzyj się za magnetowidem opartym na HDD (widziałem Samsunga z dyskiem i DVD już za ok 2000zł). Takie rozwiązanie daje podobne możliwości i niezłą jakość, pytanie czy 2000 to dużo czy mało... Tak czy inaczej pod koniec tego roku i nagrywarki DVD i magnetowidy HDD będą dostępne za ok 1500-1000zł, może więc warto poczekać?

0
  • #19 04 Mar 2004 20:02
    Paszczak2003
    Poziom 17  

dedopl napisał:

proponuje na kompie zainstalowac jakiskolwiek programik zaleznie jakiego masz kompa cpu i ram jak masz okolo 500MHz i 128 ramu to proponuje cool edit lub cos prosszego...pez problemu zciagniesz z neta a jak nie znajdziesz to napisz??? cos ci podsune
    ps. czesto bawie się w zgrywanie starych akaset na HDD i nie mialem jak dotad zadnych problemow

Emm
    w sumie wiem troche.. miałem laptop 300MHz PII i 128 ram-u
    i nagrywałem przez Samplitude Pro
    do formatu MP3 o jakości 256Kbps i obciążenie procka było jakieś 30%

Z tym jakoś daje sobie rade. chodziło mi aby zbudowac urządzenie co by nagrywało dżwięk z imprezy.. zebym nie musiał narażać laptopa na oblanie piwem albo że ktoś mi coś z tym zrobi - osobne urządzenie bym wćisnął za konsole i pasuje...

ale mniejsza z tym..

interesuje mnie jeszcze te zgrywanie kaset MC niedługo będę miał jakieś 300 kaset do przegrania większosć z lat 90'tych
    i interesują mnie filtry do obcinania szumów itp..
    co w cool edit 2000 pro trzeba włączyć by poobcinać te wszystkie nieprzyjemne sprawy - nie jestem z tym obeznny - jak bys mi moogł powiedziec co i jak to byłbym wdzięczny..

pozdrawiam

0
  • #20 05 Mar 2004 08:42
    dedopl
    Poziom 26  

W twoim przypadku jesli chcesz zgrywac to co idzie na zywo z imprezy na nosnik w postaci cyfrowej. sprzydal by ci sie minidisc np sony male przenosne urzadzonko np MZ-N710 lub podobny.mam juz od kilku miesiecy takowy i sprawuje mi sie bardzo dobrze tylko cena dla niektorych moze byc troche wygorowana ok 1499zl wg cennika sony.
    ale jesli masz kogos w stanach slyszalem ze sprzet taki mona kupic tam o polowe taniej niz u nas w Europie :) nie kumam why???
    A co do Cool edit to zgrywanie MC na HDD jest o zgrozo strasznie meczace, zgrywasz to 1:1 bo inaczej sie nieda (przynajmniej nie slyszalem o takiej mozliwosci) co do filtrow to do obciecia szumow urzywam
    zakladka Effect>>>Noise reduction>>>
    ale nie ma czegos takiego ze kazdy kawalek tym samym ustawieniem filtra traktujesz poprostu musisz polegac na wlasnym sluchu i odczuciu.
    czasem nie da sie inaczej jak przytlumic soprany ale potem urzywam Equalizera i jest wpozadku.
    milego zgrywania jesli cos to wal smialo w miare mozliwosci pomoge

0
  • #21 05 Mar 2004 17:11
    Zbynia
    Poziom 31  

highlander dobre masz pomysły - a da sie na tym magnetowidzie nagrywac sam dzwiek??? - nagra samą sciezke czy tez wideo tylko z czarnym obrazem???
    co do minidisca to chyba malo wiesz bo to sie dopiero teraz rozwinelo a nie umiera.............

co do zgrywania kaset mozesz probowac z efektem ale kazda kaseta ma inny poziom szumow i jakość nagrania wiec bedziesz mial mase roboty (juz tak kiedys robilem - nie ma sensu) - zgraj je poprostu bez efektu............

do zgrywania na imprezach to albo laptop (ale wiadomo piwo:D) albo minidisc (czemu w stanach są tanie?? odejmij koszty transportu clo i naszą złodziejską marżę to bedziesz wiedzial)
    ewentualnie mozesz poszukac gdzies taniego przenisnego data lub dcc(ale do nich to powazny problem z kasetami)
    co do atraca w minidisc to mozesz nie zwracac uwagi dopóki nagrywasz w sp ale jak chcesz lp2 lub lp4 to nowsze to obsluguja i mają lepszą jakość......

0
  • #22 05 Mar 2004 23:27
    Paszczak2003
    Poziom 17  

Z tymi kasteami to jest taq ze koleś chce zeby z każdej wyciagnąć jak najwięcej
    ..
    sam bym też sie nie bawił w takie bajery..
    ale na tym zgrywaniu będę parę setek do przodu więc mogę sie poświęcić.. :))
    jeszcze sobie tego nie wyobrażamm ale mam nadzieje że będzie interesująco.. zwłaszcza że
    powiedzmy że jakies 300 kaset razy jakieś 60 min na każdej więc 300*60=18000
    18000/60=300h.... no więc zyczcie mi miłego zgrywania w czasie 1:1

pozdrawiam

0
  • #23 06 Mar 2004 18:39
    dedopl
    Poziom 26  

co do przywiezienia ze stanow to nie mowie o kupnie na jakis aukcjach poprostu tak jak zrobilem z aparatem sony kuzynka gdy przyjezdzlala na swieta przwiazla go razem, ze soba :) i zadnego cla lub czegos podobnego nie placila poprostu jak by byl to jej prywatny aparacik... no chyba ze ktos chce wieksza ilosc przywozic to proponuje wycieczka pojechac :]

0
  • #24 07 Mar 2004 20:36
    highlander
    Poziom 11  

Re: "Zbynia" - Fakt nie doczytałem i moje rady są trochę nietrafione co nie znaczy że złe... W przypadku magnetowidu czy czegokolwiek z HDD nie widzę problemu z nagraniem dżwięku, a o obrazie nie wspominaliśmy. Co do MiniDisc - podtrzymuję - mały, poręczny, wygodny i tutaj pewnie by się nadał - co nie zmienia faktu że ten format zdycha, a wiem bo pracuję przy sprzedaży sprzętu audio i widzę co się sprzedaje. Zresztą zajrzyj do pism typu "AUDIO", "HI-FI i Muzyka" i pokaż mi jakiś test MD w ostatnich dwóch latach - ponoć to tak popularna technologia... Pozdrawiam wszystkich na forum elektroda.pl

0
  • #25 08 Mar 2004 14:03
    Paszczak2003
    Poziom 17  

No dobra a co jak już nagram muze na MD..
    jak to przerzuce na kompa bez straty jakości ??
    muszę kupić czytnik MD do PC czy jak...
    zaznaczam że nie mam karty dźwiękowej z wejściem optycznym..
    pozdrawiam

0
  • #26 09 Mar 2004 12:30
    Zbynia
    Poziom 31  

przerzucasz przez zwykłe line in - to minidisc ma wejście optyczne i ewentualnie usb ale nie wiem czy usb działą w obydwie strony czy tylko z kompa na md.............
    highlander minidisc nigdy się w naszym kraju nie przyjął w takim stopniu by ludzie walili do sklepu po nie - większość tego co jest na rynku pochodzi z prywatnych importów.........
    i jest tego naprawdę dużo i zauważyłem że kupuje go coraz więcej osób - wsród moich znajomych w przeciągu ostatniego poł roku zakupiło go ponad 15 osób.............
    testy mnie mało obchodzą - zauważyłeś też jakieś testy p[rzenośnych cd czy walkmanów - bo ja nie.......co nie znaczy że umiera.......
    tylko zważ kogo stać kupić w sklepie md za 1200 gdy sprowadzany kosztuje 600 -800 pln?????

0
  • #27 10 Mar 2004 01:59
    highlander
    Poziom 11  

Dobra, nie kłóćmy się - MD jest fajną technologią i życzę jej jak najlepiej a na rynku urządzeń przenośnych jest na pewno jedną z ciekawszych propozycji (choć prędzej czy później zaczną mu zagrażać rejestratory z HDD czy pamięcią Flash). Popularność technologii jest niestety dość mierna, głownie ze względu na późny debiut w naszym kraju względem "zachodu" i względem konkurencyjnych napędów CD-R/RW...
    A testów nie zamieszczają głównie dlatego, że jest to technologia "stratna" i bardzo to razi "złote uszy" audiofili. Pozdrawiam.

0
  • #28 12 Mar 2004 23:04
    kaem
    Poziom 26  

Zdaje się, że są już magnetowidy z HDD zamiast taśmy, kaset, płyt itd. Po prostu nośnik jest niewymienny i jest w środku. Może ktoś wypuści kiedyś coś takiego dla audio i po rozsądnej cenie, bo wykonanie amatorskie raczej nierealne, chyba że jakiś porządny kit w stylu Velleman albo coś takiego. Możliwe że takie urządzenie i tak powinno współpracować z PC, choćby przez USB i tylko dla łatwiejszego sterowania (start, stop, wybór pliku, usuń, zmień nazwę, itp). Zresztą są już małe grajki MP3 z HDD.

0