Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszanie się kompa. Komputer piszczy przy starcie.

lukasior2 10 Sie 2008 12:39 1944 6
  • #1 10 Sie 2008 12:39
    lukasior2
    Poziom 9  

Witam.

Nie wiem jeszcze czy mój problem jest natury hardware czy soft <ta bardziej podejrzewam> dlatego też sorki jeśli umieściłem ten temat nie tu gdzie trzeba:).
    Do konkretów: wiesza się komp! Co dziwniejsze wiesza się tylko jak się wejdzie na jakąś stronkę w internecie.(Neta mam bezprzewodowego i korzystam na tym kompie z adaptera WiFi Pentagram). W trakcie pracy na samym kompie właściwie się nic nie dzieje <choć nie jest to reguła>.Dodam że niedawno stawiałem od nowa system także komp jest praktycznie czysty. Podczas pracy na kompa czasami się zdarza że monitor robi się na chwile czarny po czym znowu wraca do obrazu:/ Zauważyłem również że przy starcie komp piszczy <wydaje mi się ze 3 razy> i jest przez jakąś chwilkę ekran czarny- po czym normalnie się uruchamia już przy wybieraniu użytkownika. I teraz pytanie o co tu chodzi:/? Czy to może być wina sterów do grafy czy samej grafy. Czy to może mieć cos wspólnego z zawieszaniem się kompa w necie?

Z góry dzieki za pomoc!:D

0 6
  • #2 10 Sie 2008 18:14
    Damian_x
    Poziom 18  

Naapierw powinienes zainstalowac najnowsze sterowniki do karty graficznej.... I podac konfiguracje komputera!

Jakiej przegladarki uzywasz?

0
  • #3 10 Sie 2008 18:20
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 10 Sie 2008 21:15
    K!lleR
    Poziom 39  

Ile razy piszczy dokładnie, kolego. I czy te piski są od razu po uruchomieniu komputera.

0
  • #5 10 Sie 2008 23:00
    lukasior2
    Poziom 9  

Konfig mojego kompa (jest to starszy sprzęcik:)):
    Athlon XP 1,7
    Grafa GeForce 6600
    Pamieć 2x 256 MB Geil
    karta sieciowa RT73 USB
    Dźwięk- SB Live.
    Używam obecnie Firefox-a 3.0. Co do pisków to wydaje mi się że są 3 (aczkolwiek pewny nie jestem w 100%).Piski występują w sumie zaraz po uruchomieniu kompa - po jakiś 10 s. od uruchomienia.

0
  • #6 11 Sie 2008 00:26
    zywiec
    Poziom 11  

... 3 krótkie oznaczają problemy z RAM, polecane rozwiązanie to wyjęcie i ponowne zamontowanie kości RAM, gdy nie pomoże zaleca się zamianę kostek miejscami, gdy nie pomoże zaleca się wypróbowanie innych kostek i jak pomoże wymiana naszych starych uszkodzonych...

pozdrawiam

0
  • #7 11 Sie 2008 10:33
    lukasior2
    Poziom 9  

Właśnie ostatnio sprawdzałem RAM. Co prawda nie probowałem zamieniać kości w bank-ach ale włożyłem inna kość 512 Kingston. Myślałem że będzie oki ale niestety nie jest .... Zastanawia mnie czy może to być spowodowane może myszka (może jakieś zwarcie robić?)

0