Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Testery grubości lakieru - w jaki zainwestować ?

10 Sie 2008 15:37 7885 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam zamiar kupić samochód, ale mniejsza z tym chciałbym się zapytać czy warto zainwestować w te testery grubości lakieru, czy to w miarę wiarygodne badanie. Jeśli tak - 2 pytanie - Jakie testery grubości lakieru polecacie?
    Pozdrawiam.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Witam.
    Przy użyciu takiego testera można łatwo wykryć czy samochód był szpachlowany (a co za tym idzie czy nie był bity), a mało który sprzedający się do tego przyznaje. Można bez testera, jeśli wiesz gdzie zajrzeć i na co zwrócić uwagę.
    Widziałem bardzo prosty, tani i skuteczny tester. Był to magnesik na sprężynie z podziałką (coś w rodzaju siłomierza z fizyki szkoły podstawowej). Magnes się przykleja do karoserii, i odciągając patrzysz na podziałce przy jakiej sile się oderwie. W różnych miejscach a zwłaszcza w miejscach gdzie istnieje prawdopodobieństwo że samochód mógł być szpachlowany, magnes powinien odrywać się przy podobnej sile. Jeśli ta siła będzie mniejsza, to to miejsce jest podejrzane.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Potwierdzam - wystarczy prosty miernik na magnesik, aby zobaczyc czy byl szpachlowany.
    Co prawda nie stwierdzimy tym zmiany koloru (jesli byl caly przemalowany).

Oczywiście można elektroniczne mierniki kupić, ale czy będziemy umieli prawidłowo zinterpretować odczyt ?

Ja uważam że jeśli sami nie znamy się dobrze na autach, to warto kogoś poprosić o pomoc.
    Szczególnie jak zna daną markę autka, będzie znał słabe punkty takiego auta, i wiadomo na co szczególnie warto zwrócić uwagę.
  • Poziom 13  
    Zdecydowanie warto kupic.
    Ja kupilem na Allegro i bardzo sie przydal - poznalem cala historie auta.

Pozdr.
  • Poziom 20  
    Kupiłem taki na portalu do którego na elektrodzie nie wolno podawać linka, a i tak wszyscy wiedzą o jaki portal chodzi. Kosztował 280 PLN. Rewelacja. Mierzy na blasze stalowej i aluminiowej. Fabryczny lakier ma grubość powłoki od 90 mikrometrów do 150 mikrometrów, a jak samochód był po "przejściach" to np, malowanie bez szpachli podwajało wartość, a delikatnie szpachlowane dochodziło do 3 mm.
  • Poziom 21  
    msjokerek napisał:
    Ja znalazłem fajna strone i polecam:
    http://www.badanie-lakieru.pl/
    Wykonują komputerowe badanie powłok lakierniczych.

To chyba jakaś autoreklama ?
    A nawet na pewno bo te same namiary.
    Dlaczego piszesz wykonują - skoro to dotyczy Twojej osoby ?

Za ok 200 zł na pewnym serwisie miernik, o podanych tutaj parametrach, czyli 4 pomiary i mamy miernik gratis ;)
  • Poziom 22  
    Polecam tanie mierniki z allegro typu magnesik na sprężynie. Trzeba troche wprawy (trzymać miernik prostopadle do blachy i odsuwać jednostajnym ruchem) ale efekt jest znakomity. Zdecydowanie odradzam troche droższe mierniki z "pamięcią" pomiaru - to kompletnie się nie sprawdza.
  • Poziom 13  
    Nie wiem gdzie Ty widzisz takie same adresy e-mail haha :D chyba Ci sie cos pomylilo...
  • Poziom 21  
    msjokerek napisał:
    Nie wiem gdzie Ty widzisz takie same adresy e-mail haha :D chyba Ci sie cos pomylilo...

Te same nr GG - to chyba wystarczy ?
    To ze GG z tym samym numerem teraz usunales z Forum nie najlepiej swiadczy o tej sprawie.
    Mail jest niewidoczny - wiec nie moglem stwierdzic podobienstwa.
    No wlasnie a jaki jest Twoj mail (uzyty do rejestracji na forum) ? Tak z czystej ciekawosci