Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki.... komputerowe 2+1

krupool 10 Aug 2008 16:38 1974 17
    krupool
    Level 10  
    Słuchajcie mam wielką prośbe związaną z kupnem głośników komputerowych.W związku z tym ma pare pytań.Oto kilka pytanek.Co sadzicie ogłośnikach creative T3100 2+1.Ostatnio bylem w sklepie i oglądałem te głośniczki i jedno mnie ciekawi bo zauważyłem że oprucz wejścia normalnych jest jeszcze jakieś wejście z końcuwką okrągłą podobną do wejść w kształcie z okragłą końcuwka jak jes np w myszcze czy innych takich żeczach.Jak ktos wie gdzie to sie podłącza to niech pisze co wie i myśli na temat tych głośników.Bo bardzo mnie ciekawi czy to sie podłącza do subwoofera czy do kompa.Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam i czekam na podpowiedź i odpowiedź.
    11111olo
    Level 42  
    Mam głośniki T7900 (7+1) tej firmy i grają całkiem całkiem, więc 2+1 to okrojona wersja ;) A to wejście jest na przewodowego pilota.
    BTomasz92
    Level 16  
    Ja też mam głośniki z tej serii(T6100) i jestem z nich zadowolony. Poza tym, zwracaj uwagę na ortografię - możesz zainstalować Firefoxa, podkreśla błędy :).
    WMichał
    Level 32  
    To wejście to wejście prawego głośnika, ponieważ tam oprócz sygnału audio jest jeszcze sygnał do włączania i wyłączania głośników. Jest to zrealizowane w jednym potencjometrze. Pozdrawiam.
    krupool
    Level 10  
    A jeszcze jedno małe pytanko.Zastanawiam sie czy moge podłączyć głośniki 2+1 majac tylko takie wejścia: na głośniki,słuchawki i mikrofon.I odpowiedzcie czy moge bez obawy kupić te głośniki nie przejmując sie tym wejściem podobnym do wejścia myszk itp, a przy okazji dzięki.a o co chodzi z tym potencjometrem???.
    11111olo
    Level 42  
    Te głośniki podłączasz za pomocą jednej wtyczki jack. Ten potencjometr jest na kablu - chyba lepiej regulować głośność na biurku niż pod biurkiem ;)
    WMichał
    Level 32  
    Nie martw się tym wejściem. Z potencjometrem chodzi o to, że nim włączasz i wyłączasz głośniki i regulujesz głośność stąd ta wtyczka jak piszesz podobna do myszki. Bo tam jest sygnał audio, sygnał zasilający diodę kontrolną. Pozdrawiam.
    krupool
    Level 10  
    czyli nic mam sie nie martwić i moge smiało kjupić te głośniki.a jeszcze tylko sie upewnie w jednym pytanku:ja pytałem sie czy moge podłączyć te głośniki mając takie wejścia ma: słuchawki,mikrofon,głośniki.i ktoś mi odpowiedzial ze aktywny sygnał wezme z wejścia na głośniki a jeśli mozna by to jakoś wytłumaczyć jakoś prościej to bardzo prosze i sorki za te ciągłe pytanka ale lepiej 100 razy sie upewnić niż mam tylko kase stracić.Z góry wielkie dzięki.pozdrowienia
    11111olo
    Level 42  
    Jeśli głośniki są do komputera to chyba logiczne że je podłączysz. Wyjście stereo jest zwykle koloru zielonego.
    krupool
    Level 10  
    słuchajcie a co myslicie o tych głośnikach.EasyTouch ET 615. I kt.óre ewentualnie były by lepsze czay creative T3100 czy EasyTouch ET 615.
    WMichał
    Level 32  
    Moim zdaniem creative T3100. Pozdrawiam.
    Maciek764
    Level 12  
    Tak szczerze mówiąc to "bas" w tych Creativach jest beznadziejny. To nie jest bas tylko zlepek jakichś dudniących i głuchych dźwięków jakby ktoś cię walił po głowie drewnianym młotkiem. Jeżeli nie masz dużych wymagań to kup ale wiele osób nie mogłoby z tego zestawu słuchać muzyki...
    KiD-Bielsko
    Level 10  
    Zgodzę się z Maćkiem, Creative stawia na bas a zapomina o wysokotonowcach... Ja mam JBL Creature II, głośność jest ustawiana dotykowo na wysokotonowcu grają bardzo dobrze i jestem z nich bardzo zadowolony, tylko sub mógłby schodzić trochę niżej (do tych 30 Hz zamast 50) ;P
    Hefajstos
    Level 35  
    Przy tej średnicy głośniki trochę ciężko o te 30Hz...

Co sądzicie o Harman Kardon Sound Sticks?

--
    pozdrawiam
    Hefi
    KiD-Bielsko
    Level 10  
    Cudo, słuchałem ich w którymś iSpocie, dźwięk naprawdę czysty a do tego nieziemski design ;) Nawet byłem zainteresowany ich kupnem, ale cena wtedy była masakryczna (999 zł) Teraz jest już dużo lepiej :)
    Maciek764
    Level 12  
    A co do tych 30 herców to czy to przypadkiem nie zależy od czego innego np. od wymiarów obudowy czy coś takiego? Bo niektóre słuchawki przenoszą a są mniejsze :D
    karolluczak
    Level 12  
    Słuchawki a głośniki to zupełnie inna bajka.
    Hefajstos
    Level 35  
    Dzięki, zamierzam taki wynalazek kupić komuś w prezencie.

Co do 30Hz, to są głośniki przenoszące do 25Hz dla -3dB w obudowie 20l, ale to spory wydatek (firma Scan Speak).

--
    pozdrawiam
    Hefi